5 Tipů: Jak zmenšit široká ramena?

Široká ramena se pokládají za ideál dokonalého těla u mužů. Ženám však mohou výrazně snižovat jejich sebevědomí. Pokud patříte i vy k ženám, které jsou ze své stavby těla nešťastné, kromě správného cvičení můžete svá ramena zmenšit alespoň vizuálně – a to tím, že zvolíte vhodné oblečení. Jak na to vám rádi povíme.

Jak zjistit, zda máte široká ramena?

Většinu lidí trápí široká ramena z důvodu tvaru těla jejich postavy. Právě mohutná ramena bývají charakteristická pro typ postavy obráceného trojúhelníku. Tento typ definují:

  • široká ramena
  • malé boky
  • nedefinovaný pas
  • tvar těla do ,,V”

Tato postava se obvykle spojuje se sportovkyněmi a supermodelkami, takže se rozhodně není, za co stydět!

Proč máte široká ramena?

Nejprve byste měla zjistit, proč jsou vaše ramena mohutná. Důvody mohou být dva: Obvyklou příčinou je buď genetika, nebo špatně zvolený druh cvičení.

Špatně zvolené cvičení

Pokud máte široká ramena kvůli zvýšenému množství tuku nebo svalů, můžete je zúžit díky hubnutí. Když hubnete, spalujete tuk z celého těla. Díky tomu bude štíhlejší nejen spodní část vašeho těla, ale také zmenšíte vaše ramena.

Neměla byste se zaměřovat na cvičení, která se soustředí na růst svalů na ramenou. Místo toho se soustřeďte raději na udržování formy ostatních částí těla.

Genetické dispozice

Jestliže jste si jistá, že svá široká ramena nezhubnete, protože je mají i ženy ve vaší rodině, zužte je alespoň vizuálně. Široké a silné kosti můžete správným typem oblečení podpořit nebo naopak zakrýt.

Jak opticky zmenšit široká ramena?

Níže najdete 5 tipů, jak vybrat oblečení, které vám pomůže zmenšit široká ramena. Trikem je chlubit se svými přednostmi. Jestliže tedy máte silné a dlouhé nohy, odhalte je! Pokud se pyšníte vosím pasem, vyberte si oblečení, které zvýrazní vaše křivky.

1. Výstřih do V

Výstřih do V oceníte obzvlášť v případě, pokud máte skvělé poprsí, kterým se můžete pochlubit. Nebojte se a odhalte své přednosti. Odhalený dekolt nemůže nikdy nic pokazit – obzvlášť pokud chcete přesunout pozornost od svých méně přitažlivých partií, jako jsou například široká ramena.

Vyhněte se však topům bez ramínek!

Jestliže se nepyšníte výrazným dekoltem, nezoufejte. Upoutat můžete například i na své nohy – a to vysokým rozparkem na svých šatech.

2. Schovejte svá ramena

Jistým způsobem, jak opticky zmenšíte široká ramena je, že je schováte. Ať už jde o top nebo šaty, nezapomeňte si svá ramena vždy zakrýt. Schovejte je buď pod rukávy nebo si oblečte jemné bolerko. Tento styl je univerzální, a proto se hodí pro jakýkoliv tvar těla i typ postavy.

3. Krátké šaty

Pokud máte štíhlá stehna a dlouhé nohy, pak na vás budou úžasně vypadat krátké šaty. Při výběru šatů se zaměřte na střih, který podtrhne vaše křivky.

Vyhněte se staženému pasu, který by vaše ramena naopak opticky zvětšoval. Nepřehlédněte také design rukávů a krku. Než jakékoliv vycpávky nebo speciální střihy raději nechte promlouvat siluetu.

4. Tmavší barvy v horní části těla

Je známé, že tmavé barvy zeštíhlují. Pokud zvolíte černé tričko nebo tmavě modré šaty, nejen, že vám opticky zúží pas, ale také vám opticky zmenší ramena. Pokud máte štíhlé nohy, raději zvolte světlé barvy na spodní část vašeho těla.

Zapomeňte na pestré barvy v horní části těla, které by vám jej rozšířili. Velké NE patří opět ramenním ozdobám a vycpávkám – a to i v případě, že jste sáhli po tmavé barvě.

5. Strhněte pozornost ke spodní polovině těla

Nechte pozornost okolí, ať se zaměří na vaši spodní polovinu těla. Účinně tak odvedete pozornost od svých širokých ramen. Zaměřte se na kalhoty a boty, které mohou zvýraznit vaše vyrýsované nohy.

Volte takové kalhoty či sukně, které mají řasenou látku, kapsy, volány a různé výšivky, které na sebe strhnou pozornost. S detaily to však příliš nepřehánějte.

Zkuste také článek o teplých barvách a o postavě typu jablka.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *