Jak rozlišit teplé a studené barvy?

Mezi teplé barvy patří oranžová, žlutá, červená a jejich odstíny. Tyto barvy vyvolávají hřejivé pocity tepla, podněcuji k aktivitě a celkově působí příjemným dojmem. Studené barvy tvoří zelená, modrá, fialová a veškeré barvy s odstíny modré. Tyto barvy jsou protipólem barev teplých. Vyvolávají pocit chladu, snižují aktivitu, ale také mohou příjemně uklidňovat.

Znalost barev je užitečná, pokud se trápíte s výběrem oblečení, protože nevíte, jaké barvy zvolit nebo si lámete hlavu s tím, v čem budete vypadat skvěle a čemu byste se raději měla vyhnout. Pochopení toho, jak rozlišit teplé a studené barvy, vám může výrazně pomoci vybrat správné oblečení. Pokud chcete ještě více proniknout do tajů barev, které se k vám hodí, tak si přečtěte článek o barevných typologiích podle ročních období.

Výběru oblečení napoví tón vaší pleti

Je skvělé řídit se nejnovějšími módními trendy. To však nemusí nutně znamenat, že to, co je nyní v módě, bude slušet i vám.

Stejně jako u make-upu a účesu je klíčem k nalezení ideálních barev váš odstín pleti. Přesto, že mají lidé růžné barvy pleti, existují pouze tři kategorie jejich podtónů: teplý, studený a neutrální.

Druhy pleti podle barev

Teplejší pleť se skládá ze žlutých podtónů, zatímco studenou definují podtóny růžové. Kombinací těchto dvou kategorií získáme pleť neutrální.

Přesto, že povrch vaší pokožky se v průběhu roku mění v závislosti na opálení, její podtón je neměnný.

Jak zjistíte svůj podtón pleti?

Pokud vás zajímá, do jaké kategorie spadáte vy, vyzkoušejte tyto kroky:

1. Prozkoumejte své žíly

U studené pleti snadno uvidíte žíly přes kůži – zřejmě budou modré barvy. U teplého tónu pleti jsou žíly typicky zelené.

2. Reakce pokožky na slunce

Pokud jsou barvy vašich žil méně čitelné, zamyslete se nad tím, jak vaše pokožka reaguje na slunce. Pokud se ihned spálíte, pravděpodobně jste studený typ. Jestliže se naopak krásně opálíte, bude vaše pokožka teplého typu.

3. Barva vlasů

Jste-li hnědovláska nebo jsou vaše barvy tmavě blonďaté, jste teplý typ. Pokud máte vlasy černé, tmavě hnědé nebo naopak zářivě blonďaté, zřejmě budete typ studený.

4. Barvy oblečení

Zamyslete se nad tím, v jakých barvách oblečení se cítíte nejlépe. Sluší vám spíše barva bílá nebo černá? Pak budete studený typ. Obecně černé outfity jsou velmi nadčasové a elegantní. S těmi jednoduše nic nezkazíte. Jestliže máte ráda hnědou nebo žlutou a cítíte se v ní dobře, jste typ studený.

Pokud se v každém bodu vidíte jen tak z půlky, zřejmě máte neutrální typ podtónu pleti.

Barva oblečení podle podtónu pleti

Teď, když víte, zda jste teplý, studený nebo neutrální typ, můžete pokračovat ve výběru oblečení, které vám nejlépe padne! Jiné věci sluší malým ženám a jiné barvy vysokým.

Teplý typ vynikne v jasných barvách

Máte nazelenalý nebo nažloutlý podtón pleti. Vaše barva vlasů je hnědá nebo tmavší blond. Nejvíce vám sluší žluté zlato.

Nejlepšími barvami pro teplý tón pleti jsou barvy jako zelená, hnědá, hořčicově žlutá a teplá červená. Můžete však sáhnout i po broskvové, jantarové a zlaté.

S teplým tónem pleti se skvěle kombinují i barvy neutrální, jako je smetanová a béžová.

Mezi teplé typy celebrit patří například Jennifer Lopez, Jessica Alba nebo třeba Byoncé.

TIP: Skvělou dekorací může být šátek ! Tím probudíte svůj černo-bílý outfit nebo naopak lehce utlumíte sytě žlutý top!

Studenému typu sluší ledové barvy

Máte namodralý podtón pleti. Vaše barva vlasů je černá, tmavě hnědá nebo naopak světlá blond. Ženy spadající do studené kategorie obvykle preferují stříbro nebo růžové zlato, které jim k pleti skvěle padne.

Skvělou volbou pro chladné tóny pleti jsou barvy, jako je smaragdová, fialová, růžová či ledově modrá. Můžete vyzkoušet i kombinaci neutrálních barev, a to bílou či šedou.

Krásná budete i v pastelových barvách oblečení. Nebojte se do svého šatníku zařadit jemnou žlutou nebo zelenou barvu.

Vyhnout byste se měla příliš výrazným barvám, jako je nebesky modrá nebo jasně zelená. Rozhodně také ze svého šatníku vyřaďte vše oranžové a žluté!

Studené typy celebrit: Lucy Liu, Nicole Kidman, Viola Davis.

Neutrální typ vypadá dobře v pastelových barvách

Neutrální typ pleti se těžko určuje. Jestli se nenajdete ani v jednom z typů, pak zřejmě spadáte do této kategorie. Vlasy mohou být různou kombinací barev – například blond s popelavými pruhy nebo hnědá s teplejšími tóny.

Většina neutrálních typů žen má oříškové oči. Vyzkoušet můžete veškeré neutrální barvy, ale skvěle vám sednou i barvy pastelové a to například broskvová, starorůžová, jemné růžová, modrá a nefritově zelená.

Vyhněte se červené, žluté a dalším příliš zářivým barvám.

Neutrální typy celebrit: Selena Gomez, Angelina Jolie, Julia Roberts.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *