Móda pro malé ženy: Jak vypadat vyšší a štíhlejší?

Jaká móda se hodí pro malé ženy? Prozradíme si osvědčené a vyzkoušené tipy, jak se oblékat a které barvy nosit, abyste vypadala vyšší a štíhlejší. Zároveň si řekneme, na co si dát pozor, abyste si kila zase nepřidávala zpátky. Jestli jste připraveny, my ano, takže jdeme na to!

První důležitý krok je volba barev

Jak jsme si řekli v úvodu, volba barvy je klíčová proto, abyste si kila ubírala, ne naopak přidávala. Obecné pravidlo říká, že tmavé barvy zeštíhlují a světlé naopak rozšiřují. Černá barva je tak ideálním parťákem, pokud chcete opticky vytvořit klam štíhlejší postavy. Naopak pokud si vezmete světle žlutou či bílou, bude to ve výsledku velký rozdíl oproti těm barvám tmavším.

Kalhoty a sukně do pasu!

Toto je zlaté pravidlo, které vám krásně prodlouží nohy a ještě opticky rozdělí postavu na horní část a dolní část. Týká se to samozřejmě i sukní. Zde není třeba nic sáhodlouze vysvětlovat, jednoduše si ukážeme na fotkách níže, jaký rozdíl tvoří kalhoty do pasu.

Zde je krásně vidět, jak černé úzké džíny do pasu prodlužují nohy. Naproti tomu světlé bokové džíny nohy zkracují. Dobrou volbou jsou i legíny, pokud víte, jak je nosit.

Noste pásky

Pásky jsou skvělým pomocníkem při vylepšování outfitů. Také vám pomůžou dát celému outfitu strukturu a krásně předělit šaty či delší halenku. Pásek stáhnete na maximum a budete ihned vypadat štíhlejší a vyšší! Dalším plusem je, že i pokud máte trochu bříško volnější konec pod páskem toto schová. Pásky můžete vybrat decentní či výraznější, záleží to na kontextu celého outfitu.

Výstřihy do “V”

Za nás určitě ano, jelikož část vaší odhalené kůže a směr výstřihu do tvaru písmene “V” vás opticky nejen prodlouží, ale budete vypadat určitě lépe, než s kulatým výstřihem. Kulatý výstřih je nudnější a hodí se spíše pro starší ročníky.

Proužky a jiné vzory

Pokud budete nosit proužky, které budou vertikální, máte od nás požehnání. Těch horizontálních se ale vyvarujte, pokud chcete svoji postavu zeštíhlit. U jiných vzorů od nás máte také zelenou. Klidně si můžete vzít gepardí volné šaty, do pasu vzít hnědý pásek a máte vyhráno.

Posledním důležitým pravidlem jsou podpatky

Móda pro malé ženy musí tento prvkem s určitostí zahrnovat. Je totiž logické, že podpatky vám opticky prodlouží nohy, vytvarují zadek a budete tak vypadat přímo skvěle. Pozor jenom, abyste se v podpatcích uměly pohybovat. Kupte si takové, na které si troufnete. Super tipem je u bot na podpatku platforma, protože vám pomůže s chůzi s vyššími podpatky.

Na co si dát určitě pozor?

Kromě toho, co jsme již zmiňovali, a to jsou světlé či přímo bílé barvy, anebo horizontální pruhy. Určitě si dejte pozor na zdobení okolo kapes, a to jak u kalhot, tak i u džínů. Cokoliv, čím upoutáte pozornost na váš pas či břicho vám může spíše uškodit. Navíc toto zdobení “nafukuje” tuto partii vašeho těla a tak udělá spíše více škody, než užitku.

Jeden komentář k “Móda pro malé ženy: Jak vypadat vyšší a štíhlejší?

  • Jana

    Dobrý den, rady dobré, ale spíše bych uvítala radu, kde koupit oblečení na malou postavu (150 cm). Většina oblečení se šije na výšku 170 cm, velikosti 36, event. 34 takřka neexistují. Nakupovat v řetězcích odmítám, je všeobecně nižší kvalita, určeno spíše pro mladší ročníky, mnohdy se nehodí ke stávajícímu oblečení. Do dětského také nemíním chodit, zboží je určeno dětem (obrázky, nápisy apod.) Nezbývá než zakázkové šití – cenově dražší (budiž), ale chce to čas (koupit látku, zkoušky). Další problém je obuv – zkuste koupit v dámském velikost 34. Nekoupíte, pouze v dětském, event. je k dostání vel. 35 (někdy je však velká, odpovídá spíše vel. 36).
    Hezký den

    Odpovědět

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *