Postava X přesýpací hodiny: Co a jak nosit?

Postava typu přesýpací hodiny je vytouženým tvarem většiny žen. Tento typ postavy je velice atraktivní a přitažlivý pro muže. Obvykle ji můžete vidět na některých modelkách v různých časopisech i na billboardech. Jak si ale s tímto typem postavy poradit, co se týče oblékání?

Postava X přesýpací hodiny

Rozlišujeme pět základních typů postav. Ženy mohou mít postavu tvaru trojúhelníku, obdélníku, oválu, obráceného trojúhelníku nebo přesýpacích hodin. Pokud si nejste jistá jakou postavu máte, podívejte se na typy ženských postav.

Prohlédněte si značku kvalitní dámské módy od značky MONARI.

Charakteristika postavy typu přesýpací hodiny

Tvar těla přesýpacích hodin je charakteristický téměř stejnou velikostí boků a poprsí. Obvod pasu je obvykle užší a menší. Ženy této postavy obvykle mají mírně kulatá ramena, zaoblené boky a spodní část těla s většími stehny. Díky této charakteristice tělo získává tvar přesýpacích hodin. Z toho vychází i kouzelné míry 90-60-90, které jsou brány jako jakýsi ideál ženy. Většina žen má ovšem poměr méně výrazný jako například 86-63-89. Prototyp ženy – Kim Kardashiam okouzluje svými mírami, které jsou 86-66-99.

přesýpací hodiny kim kardashian

Tvar těla přesýpacích hodin je přirozeně vyvážený. Při oblékání se proto soustřeďte na přirozenou siluetu těla a neupínejte se pouze na určitou část, ale zachovejte celkové proporce.

Vytoužený typ postavy

Přesto, že typ postavy přesýpacích hodin můžete vidět na spoustě celebrit, jakými jsou ikony krásy Kim Kardashian nebo třeba Jennifer Lopez, ne všechny mají tak dokonalé míry, jak se na první pohled zdá. Jejich vytoužený pas jim často tvaruje drahé oblečení nebo fotoeditor, který jim iluzi postavy přesýpacích hodin vytvoří. Pokud potřebujete zvětšit objem horní poloviny těla, tak je to možné skrze různé vycpávky – myšleno například i ramenní vycpávky.

Cvičení

Pokud si toužebně přejete tento typ postavy vlastnit, je potřeba vybudovat si svaly okolo ramen a hrudníku, zúžit velikost pasu a zesílit boky. Jedním z nejúčinnějších cvičení, jakým dosáhnete svalů v oblasti hrudníku, jsou rozhodně kliky. Zúžení pasu docílíte například pravidelným cvičení jógy nebo HIIT tréninkem. Na boky jsou ideálním cvičením dřepy a výpady.

Co nosit na tento typ postavy?

Pokud máte postavu typu přesýpacích hodin, gratulujeme! Lépe na tom být nemůžete. Slušet vám bude téměř cokoliv. Hlavní však je, abyste zvýraznila svou přirozenou siluetu těla.

Vyhněte se volnému oblečení

Volné oblečení schová vaše křivky. Navíc vám zřejmě i přidá na kilech. Sáhněte raději po upnutém oblečení, které vaše křivky zvýrazní. Typ postavy přesýpacích hodin je velice žádoucí. Svůj hrudník a boky se proto nesnažte zakrývat, ale naopak je zvýrazněte.

Postava přesýpací hodiny a výstřihy

Skvělou volbou, pro tento typ postavy, jsou topy s výstřihy! Můžete zvolit výstřih oválný, hluboký nebo třeba šperkový. Jestliže máte postavu typu přesýpací hodiny, můžete si obléci i výstřih do tvaru V nebo výstřih srdcový, který zvýrazní vaše poprsí.

Vyhněte se volánům, mašličkám a dalším ozdobám, které by dodaly vaši horní části těla příliš velký objem.

Vhodně zvolená látka

Pokud jde o materiál, zvolte takový, který není moc těžký a zachová vaše proporce.

Ideální jsou lehké látky a jemné úplety. Skvělou volbou může být třeba i lehký svetr, který krásně zvýrazní vaše křivky.

Kalhoty se středním nebo vysokým pasem

Pokud jde o spodní část těla, nejlepšími jsou široké kalhoty volného střihu. Dobře ale budete vypadat i v kalhotách mírně zúžených nebo rozšířených. Vyhněte se nízkému pasu, který by vám rozšiřoval boky.

Zavinovací šaty

Zavinovací šaty vytvářejí krásnou siluetu postavy a k tomu příjemně zvýrazní váš pas. Jestliže raději nosíte klasický typ šatů, pak sáhněte po objemnější sukni. Šaty volte pokud možno s délkou těsně pod kolena nebo ke kotníkům.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *