5 Tipů: Jak roztrhat džíny?

Od 80. let jsou jedním z top trendů roztrhané džíny. Nejdřív byly považované za teenagerovskou módu, nyní je však nosí každý – od celebrit, až po ženy středního věku. Pokud i vy milujete tento ležérní a svobodný styl, možná vás zajímá, jak roztrhat džíny svépomocí doma. My vám přinášíme hned pět tipů.

Jak roztrhat džíny?

Roztrhané džíny mají uměle vytvořené díry, ze kterých visí bílé nitě. Existuje spoustu různých stylů, které můžete vyzkoušet. Džíny si snadno roztrhnete sami doma. Jen je třeba vědět, jak na to. Vše záleží na tom, jaký styl chcete vytvořit.

Než se rozhodnete kteroukoliv z těchto metod vyzkoušet, nejprve džíny vyperte a nechte pořádně uschnout. Usnadníte si tak jejich stříhání. Poté rozložte džíny na rovnou plochu, jako je stůl nebo podlaha. Nakonec si pomocí křídy předkreslete obrys, podle kterého pak budete stříhat.

Jak vyrobit roztrhané džíny, aniž byste je zničili?

V jistém smyslu ve skutečnosti džíny zničit nemůžete. Pokud budete mít pocit, že se vám výstřih na džínách nepovedl, téměř vždy se to dá napravit. Můžete samozřejmě učinit opatření, abyste měla jistotu, že vámi roztrhané džíny dopadnou podle vašich představ.

  • Udělejte si nácvik na levných starých džínách.
  • Předkreslete si obrys křídou!
  • První pokus je nejlepší vyzkoušet na koleni, kde se vám bude díra dělat lépe.
  • Do kalhot vložte kus lepenky, abyste omylem neprořízli i jejich zadní část.

Metody, jak roztrhat džíny

Jestliže vás styl roztrhaných džínů zaujal a rádi byste si tento trend 80. let zkusili vyrobit sami, poradíme vám, jak na to.

Džíny můžete roztrhat pomocí několika různých nástrojů. Mezi ty nejznámější patří:

1. Nůžky

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak roztrhat džíny, je použít nůžky a vlastní ruce.

Stačí ustřihnout linii vámi předkresleného obrysu, pomocí ostrých nůžek. Poté prsty sáhněte do řezu a džínovinu roztrhejte. Případně můžete pokračovat pinzetou, kterou vytrháte modré nitě – uvnitř tak zůstane pouze vrstva nití bílých.

2. Brusný papír

Dalším skvělým způsobem, jak můžete ošoupat džíny, aby vypadaly jako roztrhané, je použití brusného papíru.

Začněte stejně, jako u předchozího bodu. Poté, co budete mít provedený řez, použijte na otrhaný okraj brusný papír. Tím změkčíte bílé nitě a vytvoříte tak opotřebovaný lem kolem otvoru. Brusný papír také můžete použít k vytvoření lehkých oděrek kolem roztrhané díry.

3. Pinzeta

Pomocí pinzety můžete vytáhnout nitě a vytvořit tak roztřepenou díru, ze které vykukují bílé nitě.

Opět začněte stejně, jako v předchozích bodech. Po označení oblasti křídou můžete vytvořit díru pomocí nože nebo i nůžek. Poté vyberte niť v řezu a tahejte, dokud celá nevyjde ven. Takto pokračujte po celé délce střihu.

4. Pilník na nehty

Pomocí pilníku na nehty můžete na džínách vytvořit malé trhlinky nebo i ošoupané záplaty. Pilník vám umožní roztřepení látky s větší přesností, než výše zmiňovaný brusný papír.

Pilníkem na nehty začněte rychle vodorovně třít část označenou křídou. Jakmile uvidíte bílé nitě, pilník odložte a pomocí prstů nebo pinzety odstraňte zbývající modré nitě a bílé povytáhněte.

5. Nůž

Ostrý řemeslný nůž vám pomůže provést přesné roztržení vašich džínů.

Prořízněte ostrým nožem vodorovnou linii, kterou jste si předkreslili. Poté udělejte jeden nebo dva řezy svisle. Poté opět pomocí prstů nebo pinzety vytrhejte některé modré nitě.

Co se hodí k roztrhaným džínům?

K roztrhaným džínům si můžete obléct téměř cokoliv. Skvěle k nim bude padnout ležérní tričko, ale také třeba tílko nebo bílá košile. Zkusit můžete i lehčí mikinu, která opět podpoří váš ležérní outfit. K ležérnímu stylu se nebojte sáhnout po plátěných botách.

V případě, že ke kalhotám zvolíte více formální oblečení, jako je třeba košile, perfektní volbou obuvi, budou lodičky!

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *