Typy a druhy výstřihů: Který bude slušet vám?

Výstřih je součást oblečení, která by rozhodně neměla zůstávat přehlížená. Rozmanité druhy a typy výstřihů vyhovují různým lidem a jejich potřebám – od sportu až po oblečení na pláž. Vzhledem k tomu, že volba ideálního střihu závisí především na osobním vkusu, je třeba zjistit, mezi jakými druhy vlastně můžete vybírat.

Druhy výstřihů podle vašeho typu

Nejdůležitějším hlediskem pro výběr ideálního výstřihu je tvar vašeho těla. Správnou volbou střihu pro váš typ postavy, můžete podpořit své přednosti a křivky. Zaměřit byste se měla také na další faktory:

1. Tvar obličeje: Dlouhý a úzký obličej můžete kompenzovat širším výstřihem, zatímco pro kulatý typ obličeje je vhodnější zvolit výstřih do V, který vám jej opticky prodlouží.

2. Krk: Jestliže máte kratší krk, opět ho lehce zvýrazníte výstřihem do V. Delšímu krku bude skvěle padnout rolák!

3. Typ ramen: Široká ramena skvěle zakryje širší výstřih. Úzká ramena kompenzujte hlubokým výstřihem nebo naopak rolákem.

4. Poprsí: Nezapomínejte ani na hrudník. Pokud máte menší poprsí, můžete sáhnout například po roláku nebo menším výstřihu do V. Vyhněte se však topu bez ramínek! U většího poprsí se zaměřte hlubší výstřihy do V nebo límečky.

Typy výstřihů

Existuje několik základních typů výstřihů, které musíte znát.

Kulatý výstřih

Základním typem výstřihu je kulatý tvar. Jde o běžný a klasický střih, který přiléhá ke krku. Slušet vám bude, pokud máte postavu typu přesýpací hodiny, jablko nebo hruška. Jestliže disponujete menším poprsím, je pro vás kulatý výstřih také skvělou volbou, protože vám sníží množství odhalené kůže a zvýrazní tak vaše poprsí.

Výstřih do V

Výstřih do V lichotí téměř každé postavě. Tento otevřený střih odhalí váš hrudník. Tričko tvaru V ocení především nositelky postavy typu přesýpací hodiny a hruška. Tímto střihem zakryjete svá široká ramena a opticky je tak zmenšíte.

Výstřih do V také často uvidíte u večerní róby a kostýmků. Je to proto, že dodává ženám sexy vzhled a odhaluje jejich poprsí.

Bez ramínek

Výstřih bez ramínek dodává stylový vzhled. Obepnutím vašeho poprsí vytvaruje vaši postavu a dodá jí ženskost. Po tomto stylu by měly sáhnout především ženy, které mají větší prsa a užší ramena.

Jednoramenné

Tento střih odhaluje jedno rameno, zatímco druhé, zůstává zahalené. Výstřih, který odhaluje jedno rameno, je ideální pro sebevědomé ženy, které chtějí předvést své poprsí. Dále jej také ocení ženy, které mají úzká ramena a rády by je opticky zvětšily.

Límeček/ rolák

Límeček má hned několik výhod! Po úplném zapnutí se hodí do práce a na profesní schůzky. Působí uhlazeným stylem. Pokud si žena nepřeje odhalovat hrudník, tento typ střihu jej skryje nejlépe. Po rozepnutí můžete naopak odhalit svůj dekolt a vyrazit například do města nebo za přáteli na kafe. Rozepnutím límečku vytvoříte výstřih do V a tím lehce uvolníte váš profesní vzhled.

Rolák má stejnou funkci jako zapnutý límeček. Jediným rozdílem je, že rolák ocení především milovnice ležérního stylu.

Podprsenka pro různé typy výstřihů

Podle typu výstřihu je třeba vybrat i správnou podprsenku.

Podprsenka hlubšího střihu

Jestliže se chystáte obléct top nebo šaty s hlubokým výstřihem, sáhněte po podprsence, která je otevřenějšího stylu. Kromě toho, že nebude vidět, pozvedne vám vaše poprsí.

V případě kulatého výstřihu nebo roláku je naprosto jedno, po jakém typu podprsenky sáhnete. Dbejte jen na to, aby nebyla oproti vybranému druhu oblečení moc výrazná a neprosvítala.

Neviditelná podprsenka

Pokud se rozhodnete pro sexy top přes jedno rameno nebo úplně bez ramínek, zvolte neviditelnou podprsenku. Podprsenka bez ramínek dodá vašemu sexy vzhledu tu pravou třešničku na závěr.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *