Dámská móda pro plnoštíhlé: Co nosit?

Dámská móda pro plnoštíhlé, co si pod tím představit? Vezmeme to trochu z jiného soudku. V dnešní době se klade důraz na to, že ani modelky nemusí být kost a kůže. Co tedy nosit, když máte velikost “L” a více? Krásnou a okouzlující dámou můžete být i bez toho, aniž byste byla jako Twiggy. Umět nosit kila navíc chce samozřejmě i sebevědomí a odvahu.

Pojďme se společně podívat, jak na to, co nosit, jaké módní značky jsou vhodné a jak oblečení kombinovat. Také jaké můžeme mít možnosti v móda pro baculky. Na konci článku vše shrnujeme do 6 bodů, kterých byste se měli držet u dámské módy pro plnoštíhlé.

I u nás naleznete kousky ve velikostech 46 a více.

Za nás určitě musíme doporučit kolekce od značky Kenny S. Tato značka vyniká skvělými střihy ve větších velikostech.

Jak tedy vypadá dámská móda pro plnoštíhlé?

Určitě není pravdou, že pokud máte nějaká kila na víc, musíte nosit vše volné, jak kdyby to patřilo vašemu manželovi. Volné oblečení a takzvané stany vás naopak mohou ještě rozšířit a udělat z vás chodící neforemný “kolos”. Pokud máte odvahu, můžete samozřejmě nosit i upnuté outfity, různé overaly nebo krátké sukně. Toto je ale hodně individuální. Pokud nemáte tolik odvahy nebo se na takovou módu prozatím necítíte, doporučujeme nosit například kalhoty do zvonu. Skvěle lichotí postavě s většími boky. Dále kalhoty s vyšším pasem, jelikož vás v pase přirozeně stáhnou a i když jste silnější nepůsobí to, že máte velké nebo nafouklé břicho apod. Hodně je to ale také o vaší hlavě, pokud se v oblečení cítíte, tak to přiznejte!

Přizpůsobte i top!

Pokud navážeme na odstavec výše, poradíme vám, jaký top k zmíněným kalhotám nosit. Určitě vaší postavě nebudou lichotit topy, které jsou nařaseny pod prsy či jinak opticky přidávají kila na víc. Zvolte jednoduchý klidně více barevný top, který dokonale doladí př. kalhoty do zvonu nebo do pasu.

Určitě doporučujeme saka, blajzery nebo cardigany

Samozřejmě záleží na ročním období, protože je jasné, že v létě tyto části outfitů nedávají smysl, ale od podzimu do jara určitě ano. Zvolte klidně delší střih, protože obecně platí, že to zužuje postavu.

Jaké barvy volit?

Záleží na vaší fantazii a také povaze. Někdo rád nosí černou a do toho zahrne pár pastelových barev. Někdo naopak má rád červenou a výrazné barvy. S červenou barvou ovšem opatrně – tato barva slouží k tomu, když chcete na nějakou část upoutat pozornost. Ani zvířecí vzory nejsou tabu, jak je nosit, se dozvíte tady.

Mohu nosit šaty nebo sukně?

Za nás přímo musíte! To je přeci ženskost sama o sobě. Šaty jsou ideální pro plnoštíhlé. Jelikož můžete zvolit přesně střih, jaký sedí vám a pokud se nestydíte, můžete zvolit i šaty nad kolena. U sukní platí totéž jen pozor na to, aby vám opticky nepřidávala kila. Plyzované sukně nejsou ideální volbou. Naopak rovně střižené nebo lehce do áčka jsou trefa do černého!

Dnešní době vládne oversize

V dnešní době se ani slečny nebo dámy s velikostí XS nebo S nebojí nosit oversize oblečení. Je to móda dnešní doby, což vám v každém případě hraje do karet. Nebojte se koupit si dlouho oversize mikinu, bundu nebo overside tričko apod. Pokud vám nesedí kalhoty do zvonu nebo do pasu, podívejte se na dámské volné kalhoty. Ale opět pozor, abyste se nestaly chodícím neforemným stanem.

Asymetrické střihy

Asymetrické sukně a výstřihy rozbijí v dobrém slova smyslu váš outfit a odvedou skvěle pozornost od partií, kam nechcete, aby tolik směřoval zrak. Větší prsa neschovávejte do oblečení, ale snažte se je vypnout a zvýraznit, což udělá vaší postavu bujarou a zajímavou.

Jak zakrýt mohutné ruce

Mohutné ruce vám rozhodně nezakryje úpnuté tričko či top. Musíte být více rafinovaná a zvolit. Úplně nejlepší je takzvaný off-shoulder top se spadlými ramínky a krátkým rukávem, který zakryje přesně tu část paží, kterou potřebujete. Naopak může vyniknout dekolt a ramena.

Jak na módu pro plnoštíhlé v bodech?

Plnoštíhlé ženy mají často problém najít opravdu šik módní oblečení, které se hodí k jejich postavě. Nicméně, existuje mnoho způsobů, jak mohou plnoštíhlí lidé vyjádřit svůj módní vkus a cítit se dobře ve svém těle. Zde je několik skvělých tipů:

  1. Vyberte si správné střihy → Plnoštíhlí lidé by se měli vyhnout oblečení s příliš mnoha záhyby nebo volánky, které mohou přidat objem. Je to individuální, ale vyhněte se modelům alá stan. Místo toho by měli vybírat střihy, které jsou rovné a přiléhavé, což pomůže vytvořit vyvážený vzhled.
  2. Zkuste vrstvení → Vrstvení může být skvělý způsob, jak dodat oblečení více hloubky a textury. Například můžete nosit tričko pod svetrem nebo přidat košili pod sako.
  3. Zkuste kontrastní barvy → Kontrastní barvy, jako je černá a bílá, mohou pomoci opticky vyrovnat proporce těla. Například černé kalhoty a bílá košile mohou pomoci vytvořit vyváženější vzhled. Samozřejmě nezapomínejte ani na známé pravidlo, že černá zeštíhluje.
  4. Zkuste vysoké podpatky → Vysoké podpatky mohou pomoci opticky prodloužit nohy a vytvořit vyváženější vzhled. Nicméně, je důležité si vybrat pohodlné boty, abyste se cítili pohodlně a mohli je nosit po delší dobu. Podpatky sice opticky natáhnou postavu, ale důležitý je celkový dojem. Pokud v nich nedokážete chodit nebo se v nich necítíte, tak raději vynechte.
  5. Dlouhé topy a šaty → Dlouhé topy a šaty mohou být skvělým řešením pro baculky, protože mohou opticky prodloužit tělo a skrýt některé z oblastí, které se mohou zdát příliš velké.
  6. Zkuste módní doplňkyMódní doplňky, jako jsou šály, klobouky nebo náramky, mohou dodat oblečení více osobitosti a zábavy. Můžete si vybrat doplňky, které se hodí k vašemu osobnímu stylu nebo překrývají určité citlivé partie.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *