Jak kombinovat oblečení a sladit barvy?

Zkusme se obecně zamyslet nad tím, jak kombinovat a sladit své oblečení a co nás při tom nejvíce ovlivňuje. Spousta z nás si s touto problematikou neví rady a tak vyhledá raději odborníka. Nicméně je třeba podotknout, že vizážisté jsou zase jenom lidé a nemá cenu se k jejich radám stoprocentně upínat. Pokud mi vizážista poradí, že jsem podzimní typ a mohu nosit jen určité barvy a já se v nich prostě nebudu cítit dobře, tak se  výsledek mine účinkem. 

Jak sladit barvy?

To je jedna z věcí, kterou budeme řešit při výběru nového kousku do svého šatníku. Typolog mi poradil, že mi sluší zelená barva. Zelenou barvu asi poznáme všichni, ale ta může být svítivě zelená, ale také trávově zelená nebo khaki a ještě má spoustu dalších tónů.

A teď, která je ta pravá? Když si budu vybírat oblečení na e-shopu, tak pravděpodobně nemám šanci trefit vysněný odstín. Tak se tedy rozhodnu, že vyrazím na nákupy do obchůdku, ale pokud se vytasím s barevnicí a budu požadovat odstín, který mi údajně sedí, bude to asi hledání jehly v kupce sena. Když najdeme barvu, nebude se nám líbit střih nebo materiál.

Proto dejte raději na svůj dojem a zvolte si barvy, které se líbí vám a v kterých se cítíte dobře. Důležité je podotknout, že svůj outfit je třeba vytvořit ze dvou až tří barev, aby to bylo ideální. Zbytek za nás udělají doplňky, které si můžeme zvolit pokaždé jiné.

Jak kombinovat oblečení a barvy
Jaké barevné kombinace se k sobě hodí | Zdroj: effortlessgent.com

Jak kombinovat outfit?

Vyrážíme tedy na nákupy, ať už nadšeně a nebo z donucení, protože se blíží jaro a my si prostě musíme koupit něco na sebe. Kamarádka má nový svetřík s já si připadám jako chudá příbuzná. Ideální variantou je když už jsem objevila obchůdek, kde se mi líbí kalhoty i svetřík a je tam ještě milá prodavačka, vytvořit si více kombinací.

Zkoušíte úzké kalhoty, které vám perfektně sedí a ještě se vám líbí, tak neváhejte a kupte si k nim rovnou i ten svetřík, halenku a i tričko. Získáte hned tři variace oblečení. Vidíte, jak to k sobě krásně sedí a nebudete muset ráno přemýšlet co si obléci.

Takto se vyvarujete přešlapů, kdy si s nadšením koupíte tuniku, která se ke kalhotám vůbec nehodí, ale neměli jste možnost si to k sobě vyzkoušet. Teď, aby jste sháněly zase něco k tunice. 

Jaký vybrat střih?

Střih je u oblečení také velmi důležitý a je třeba se na něj zaměřit. Pokud je moje postava štíhlá a nemám nikde ani žádný faldík, mohu si dovolit téměř vše. Pokud, ale tomu tak není, zaměřím se na svoje nedostatky a nebudu je příliš zdůrazňovat.

Mám širší boky, zvolím kalhoty, které jsou ne příliš široké a mají tmavou barvu, protože nám naše pozadí zmenší nejméně o číslo. Tady se nám hodí i ta tunika, která nám naše partie krásně zakryje. Mám velká prsa, rolák mi je ještě zvětší a nedej bože když je světlý, ten zdůrazní i špatně zvolenou podprsenku.

Ten kdo se může honosit velkým poprsím jistě ocení alespoň malý výstřih do V, ale pozor nesmí být zase příliš vulgární. V určitém věku, bychom si měly dávat pozor i na délku sukně. Po padesátce už raději necháme minisukně mladším ročníkům.

A co materiál?

To z jakého materiálu si koupíme třeba šaty, je také na pořadu dne. Spousta z nás používá sušičky a ne všechny materiály to snesou bez úhony. Dbejte tedy na složení a údržbu. Volba materiálu nám dokáže i nějaké to kilo ubrat stejně jako již výše zmíněná barva.

 Boubelky by si měly dát pozor i  na nabírané šaty z šifonu, které si, ale mohou dovolit ty štíhlé, těm přidají pár kilo navíc a vůbec to nevadí. My plnější si zvolíme šaty ze splývavých materiálů a nebo pokud se nebojíme z neprůhledného pevnějšího materiálu, který nám postavu krásně vytvaruje. Většina materiálů dnes obsahuje určité procento elastanu a ten nám zaručí příjemný komfort.

Jak tedy kombinovat oblečení?

Zkusme i u oblékání trochu přemýšlet. Ať chceme nebo ne, jsme při výběru oděvů do našeho šatníku velmi ovlivněny reklamou, módními časopisy, trendy, které právě letí i kamarádkami. Návrháři, kteří nás určitým směrem posouvají, ale mnohdy pracují se svojí fantazií, kterou potom přenášejí na modelky.

Jejich věk i postava je ideální a my často zapomínáme na realitu. Počasí a s ním spojené roční období nám do výběru také výrazně zasahuje. Právě teď nám jaro klepe na dveře a tak náš šatník jistě začne výrazně zesvětlovat. V zimě se naopak vyžíváme v tmavších tónech a sytějších barvách. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na dostupnost námi vysněného kousku. Můžeme prostě čerpat jen z toho co je momentálně na trhu.

Dobrá zpráva, ale je, že v současnosti je rozmanitost v módním byznysu skutečně veliká a každý si určitě najde něco, co ho potěší. Pokud budeme hodně náročné, můžeme vyhledat i nějaký ateliér, kde se určitě budou snažit splnit každé naše přání.

Tip: Podívejte se na produkty s kapucí nebo na dámská trička.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *