Jak nosit a kombinovat vzory

Nošení vzorů se mnohým může zdát jako pouštění se na tenký led. Jak je to ale doopravdy? V tomto článku Vás provedeme další oblastí módy a stejně jako v předešlých článcích si ukážeme, že se není čeho bát. Stačí se řídit několika jednoduchými zásadami a nošení vzorů, nebo dokonce jejich kombinování budete moci využívat naplno. A ve Vašem šatníku opět přibudou spousty možných kombinací.

Jak tedy vzory nosit?

Než se do toho pustíte, měla byste znát pravidla color blockingu, o kterém jsme psali v posledním článku. Proč? Jeho podstata se dnešnímu tématu velmi podobá a jeho podstatu nejednou využijete i v této oblasti.

Začneme jednoduššími cestami, na kterých není místo pro šlápnutí vedle.

Neutrální barvy

Jak už víme z jednoho z předchozích článků, neutrální barvy a jejich kombinace nám mohou v oblékání bez přemýšlení pomoci téměř vždy. Outfit složený z těchto odstínů představuje bezpečný podklad pro vzory. A pokud obvykle jejich nošení moc nedáte, není nutné se do toho pouštět po hlavě. Prvním krokem tedy může být přidání například topu s proužky nebo květinovým potiskem a později pokračovat s více kousky.

Zkuste přidat vzorované doplňky

Nebojte se doplňků. Začít můžete klidně těmi menšími, jako jsou náušnice, náramky a ostatní bižuterie nebo šperky. Pokračovat se dá šátky, kabelkami nebo pásky. Inspiraci si vezměte z koláže, kterou jsme vytvořili.

koláž náušnice

Jak vzory a jejich druhy kombinovat mezi sebou?

Pamatujte si jedno základní pravidlo, které Vám zajistí většinu úspěchu: Kombinujte zkrátka odstíny barev se stejnou intenzitou. A stejně jako u color blockingu, tak i tady platí, že méně je více. Kombinujte dva, nejvýše tři vzory dohromady.

Které se nejlépe doplňují téměř se všemi dalšími?

  • Proužky
  • Puntíky
  • Mřížky

Nechte práci na druhých

Respektive na výrobcích. Zkrátka se podívejte po oblečení, které už má na sobě potisky a vzory nakombinované. Představu si můžete vytvořit z obrázku níže.

koláž šatů
zdroj: frenchconnection.com

Vyberte si jeden hlavní potisk

Sáhněte tedy po kousku s nejvýraznějším vzorem, který bude hrát hlavní roli a podle něj se řiďte. Doplňujte ho pak oblečením s jemnějšími potisky.

🌿Tip: Mohl by Vás zajímat také článek o 7 základních kouscích v šatníku.

Stejný potisk v opačných barvách

Tento způsob spočívá v tom, že si vezmete dva kusy oblečení se stejným potiskem, ovšem barvy budou na každém obráceně. Například jeden s bílým pozadím a červenými puntíky, druhý s červeným pozadím a bílými puntíky. Možná Vás překvapí, jak dobře tato kombinace může vypadat.

Různé velikosti potisků

Například jeden kousek s širšími proužky, druhý s tenčími. Můžete to aplikovat i na rozdílné vzory, lépe tak docílíte toho, že se nebudou prát mezi sebou. Nebojte se experimentovat!

Jde leopardí potisk opravdu ke všemu?

Spousta módních blogerů a influencerů si stojí za tím, že leopardí potisk je neutrální. Jak co se týče barev, tak vzorů a kombinací se vším dalším. Přesvědčte se sami v inspiraci, kterou jsme Vám připravili v následující koláži.

leopardí vzor koláž

Co si z článku odnést?

Nebojte se kombinování a vystupte ze své komfortní zóny. Ať už jde o barvy nebo vzory, všude můžete vyjádřit svoji kreativitu a zkoušet nové a nové věci. Jde jen o to se držet tipů, o kterých jste se v dnešním článku dočetli. Dejte nám vědět, který vyzkoušíte jako první!

Nezapomeňte přijít i příště. Mezitím se můžete podívat například na článek, který Vás provede péčí o vlněné oblečení!

Komentáře

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *