Postava jablko: Co nosit za oblečení a co vynechat?

Máte velké poprsí, úzké boky a větší bříško? Zřejmě je vaše postava typu jablko. Tento tvar postavy není zrovna jednoduchý na oblékání, což si mnoho žen dobře uvědomuje. Některé proto mají tendenci své nedokonalosti zakrývat volným oblečením, což však většinou není to pravé.

Příliš volné oblečení vám naopak může způsobit, že budete vypadat větší, než jste. Jak tedy správně obléknout postavu typu jablko?

Postava jablko a její charakteristika

Postava jablko je typická pro svá kulatá ramena, které jsou spíše širšího rázu. Poprsí bývá u tohoto typu postavy průměrné nebo velké. Dále je typický široký hrudní koš, malý nebo žádný pas a úzké boky. Výhodou jsou dlouhé a pěkné nohy, které často bývají dominantou celé postavy.

Pokud si nejste typem své postavy jistá, podívejte se, čím se značí ostatní typy a najděte ten svůj.

Jak zhubnout postavu typu jablko?

Cvičení je při tomto typu postavy velmi důležité. Může pomoci při hubnutí tuku, ale také snížit riziko metabolických onemocnění. Nejlepším druhem cvičení je takové, které bude vám i vašemu životnímu stylu nejvíce vyhovovat. Skvělým tipem je vysoce intenzivní intervalový trénink nebo alespoň 45 minutové kardio cvičení, které funguje i ke snížení břišního tuku u žen.

Dieta pro tento typ postavy

Postava jablko je spojena se zvýšeným rizikem cukrovky a srdečních chorob. Z tohoto důvodu by měl jídelníček pro tento tvar postavy obsahovat méně sacharidů a nezdravých tuků.

Rychlá a zpracovaná jídla, i jídla z přidaného cukru podporují břišní tuk, cukrovku a srdeční onemocnění, takže jejich odstranění z jídelníčku vám může výrazně pomoci. Do svého jídelníčku zařaďte dostatek zeleniny, vajíčka, salát a ryby.

Postava jablko: Co nosit?

1. Ukažte své přednosti

Zvýrazněte své přednosti! Těmi nejspíš bude vaše poprsí a nohy. Odvedete tím pozornost od méně lichotivé střední části těla.

Slušet vám bude mírně vypasovaná látka, která sníží objem pasu a bříška. Spodní části těla polichotí světlejší barvy.

2. Definujte pas

Volte oblečení, které vám zúží střední část těla. Vhodná je dobrá push-up podprsenka, která vám opticky zvedne hrudník. V okolí prsou se vyhněte detailům, které rozšiřují a zvýrazňují.

Buďte odvážná a zvolte rozparky v pase. Zároveň noste v této části těla tmavší barvy oblečení.

3. Volte výstřihy

Právě výstřihy vaše postava typu jablko, velice ocení. Zvýrazní vaše největší přednosti a odvedou pozornost od plnější střední části vašeho těla. Ideálním je výstřih do V. Nebojte se sáhnout ani po zdobeném výstřihu s různými detaily.

4. Vyhněte se úzkým kalhotám

Kalhoty vy měli minimalizovat spodní část vašeho těla.

Vzpomínáte na ,,zvonáče”? Postava jablko je pro ně jako stvořená! Nebojte se vrátit se ke stylu 70. let. Kalhoty s širokými nohavicemi budou vašemu tělu lichotit.

Vyhněte se příliš úzkým kalhotám, které by vám sice zúžili vaše nohy, ale zbytečně by rozšířili horní část vašeho těla. Nezapomeňte, že správný výběr kalhot vám může také pomoct opticky zúžit pas.

5. Plné sukně vám dodají křivky

Aby sukně zamaskovaly vaši střední část, měli by končit přímo nad koleny nebo lýtky. Skvělé jsou plné a rozšířené sukně! Vyhněte se však příliš řaseným sukním, které by zvětšovaly vaši oblast bříška.

6. Postava jablko a šaty

Krásnou postavu získáte nepřilnavými šaty, ideálně střihu do A nebo šikmými střihy. Skvělou volbou jsou i zavinovací šaty, které vám opticky zvednou poprsí.

Nemusíte se vyhýbat ani vzorům a texturám – naopak jich můžete využít k tomu, aby odvedli pozornost od méně přitažlivých částí těla a zamaskovali vaše bříško.

7. Vyberte správný materiál

Volte nepřilnavé materiály, které nejsou příliš upnuté, ale ani extrémně volné. Dobře budete vypadat například v úpletových šatech. Nebojte se ani vzorů!

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *