7 Tipů, jak mít užší pas?

Užší pas u žen se považuje za důležitý znak přitažlivosti. Žena s vosím pasem si může koupit cokoliv a bude ji to slušet. S úzkým pasem se můžete narodit, nebo je několik možností, jak ho získat později během života. Můžete zkusit držet dietu, začít cvičit anebo jej získat alespoň opticky – a to pomocí vhodného výběru oblečení.

Zjistěte příčinu vašeho širokého pasu

Příčin může být hned několik:

  • Silnější pas můžete mít vlivem nahromaděného tělesného tuku. Pokud je to i váš případ, jste šťastná žena! Nahromaděného tuku se ,,jednoduše” zbavíte cvičením i správnou dietou.
  • Na vinně může být i genetika. To je druhá, horší varianta, ale nezoufejte! I s tím vám může cvičení a změna jídelníčku pomoci. Jen to bude běh na dlouhou trať. Mezitím však můžete vyzkoušet cenné rady, jak lze pas opticky zúžit a to pomocí správně tvarovaného oblečení.

Užší pas díky vyvážené stravě a cvičení

Získat užší pas pomocí stravy a cvičení není nemožné, ale rozhodně to není ani jednoduché. Musíte dodržovat určité stravovací návyky a k tomu, nezapomínat pravidelně cvičit!

1. Změňte svůj jídelníček

Jestliže chcete mít užší pas, chce to nejen pravidelně cvičit, ale také to znamená, že se budete muset začít zdravě stravovat a zmenšit denní příjem kalorií. Na každého půl kila váhy, kterou chcete shodit, musíte denně snížit příjem kalorií o 3 500!

Zaměřte se na celozrnné produkty, alespoň pět porcí ovoce a zeleniny za den, tři porce mléčných výrobků a dvě porce libového masa, ryb či drůbeže.

Vyhnout byste se naopak měli bílému pečivu, pizze, fastfoodům, sladkostem, sladkým nápojům a polotovarům.

2. Dejte si vydatnou snídani

Snídaně nastartuje nejen váš den, ale i váš metabolismus – tzn. že přes den spálíte více kalorií. Navíc se díky snídani budete cítit celý den plnější a nebudete mít tak tendence tolik svačit během dne.

Ideální snídaní jsou celozrnné cereálie, vejce, ovoce nebo cereální tyčinka na cestu.

Před každým jídlem byste měli vypít sklenici vody. To vám zaručí, že nebudete tolik hladoví a zbytečně se jídla nepřejíte.

3. Jezte častěji, ale po menších porcích

Jedním z nejúčinnějších tajemství, jak zhubnout v pase, je jíst vícekrát denně, ale pouze po malých porcích. Malé porce vám pomohou k tomu, abyste neměla během dne takový hlad.

Dejte si během dne šest menších jídel.

4. Naučte se pravidelně cvičit

Jestliže chcete užší pas, naučte se pravidelně cvičit. Ze začátku cvičte méně, ale častěji – získáte tak větší motivaci nepřestat. Nebudete tak vyčerpaní, váš pas bude užší a imunita silnější.

Na svaly, které máte po stranách břicha, nejlépe funguje pilates! Právě díky pilates nebo józe se vám nejlépe povede zúžit pas.

Mezi svalové cviky, které můžete zkusit, patří:

  • sedy – lehy
  • zvedání nohou v leže
  • ,,jízda na kole” v leže
  • prkno

Užší pas i bez diety? Jde to!

Jestliže nejste zrovna typ, který by se vydržel zdravě stravovat nebo pravidelně cvičit, vždy je tu i třetí možnost. Můžete zvolit takové oblečení, které vám úzký pas zaručí alespoň opticky – nenakupujte ho však moc. Většina žen, má-li moc oblečení, má pocit, že nemá co na sebe, i když má doma plnou skříň!

1. Kalhoty s vysokým pasem

Jděte s dobou! Aktuálně jsou nejvíce v módě vysoké pasy. Nejen, že budete IN, ale pomůžou vám i opticky zúžit pas a prodloužit a zeštíhlit nohy. Pořiďte si kalhoty s vysokým pasem a nechte je vyniknout! Tričko nebo top do nich lehce zastrčte a buďte okouzlující.

2. Vrstvené oblečení stáhněte páskem

V zimě nosíme několik vrstev oblečení. Začínáme trikem a končíme tlustým kabátem nebo teplou pletenou vestou . Díky těmto vrstvám pak ale vypadáme jako sněhuláci. Pokud si chcete v zimě udržet pěknou figuru, využijte tenký pásek, který vám i přes veškeré vrstvy vytvaruje postavu a zdůrazní váš pas.

3. Vybírejte si oblečení, lichotící vašim bokům

Volte upnuté oblečení. Takové oblečení vám opticky upraví oblast boků a vyzdvihne vaše přednosti. Stejně lichotící vašemu pasu budou i svislé pruhy.

Pokud se vám článek líbil, tak si přečtěte také o současných módních trendech.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *