5 tipů: jak sladit a nosit pletenou vestu?

Pletená vesta není rozhodně jen pro babičky. Naopak se stává luxusním módním doplňkem, který není rozhodně zadarmo. Stane se pletená vesta novým trendem nebo se tento módní trend vrací zpět? 

Jak už to tak většinou bývá, vestičky tu byly již pár desítek let zpátky, ale byla to spíše pánská záležitost. Nyní se karty obrací a tento originální módní kousek se dostává i ženskému protějšku. Často můžeme vidět bílé pletené vesty kombinované s košilemi. My se dnes podíváme na několik tipů, jak tento trend zkombinovat a pořádně vestičky vynosit. 

S košilí dobrý

Klasikou, která ale i tak může nadělat velikou parádu, je krátká vestička s košilí. Vestičku si můžete pořídit hladkou či pletenou. Právě pletené vesty s komplikovanějším vzorem jsou stále oblíbenější. Dle tohoto rozhodnutí poté následuje výběr košile. Pokud zvolíte vestičku hladkou, můžete pod ní skombinovat barevnou košili i s různými vzory. Pokud se ale rozhodnete pro košili pletenou, doporučila bych outfit už příliš nekombinovávat a držet se hladké košile bez vzoru. 

K vestičce s košilí bych doporučila buď kožené upnuté kalhoty (přečtěte si více o tom, jak se starat o kožené materiály) nebo skinny jeans. Kabelku a boty již doladíte podle toho a samozřejmě nesmíme zapomenout na šperky! Jedná se o sexy variantu, která sluší snědším i severským typům.

Jak sladit vestu
Pohodlný outfit
s vestičkou

Dlouhá vesta  

Pokud nejste fandou krátkých vestiček, radost by Vám mohla udělat vestička dlouhá. Působí jako kardigan (dlouhý svetr) s jediným rozdílem, je bez rukávů. Vestičku bych kombinovala s tričkem s dlouhým rukávem a s barevnými úzkými kalhoty. Ideální outfit na jaro, který prozáří pochmurné dny. Pokud nevíte, jakým způsobem k sobě sladit barvy, nezoufejte!

Dlouhá vesta
Dlouhá vesta

Šaty v chladných měsících

Další kombinací, která nadělá velkou parádu, může být vestička na šatech. Vytvoříte tím neotřelý outfit a zároveň si šaty užijete i v chladných měsících. Outfit můžete doplnit o pásek, který Vám zvýrazní pas a udrží vestičku nehybně na místě. Pak už stačí přidat pouze doplňky a kozačky, které opticky prodlouží nohy a dostanete možnost barevně doladit outfit.

Pletená vesta a šaty
Vestička na šatech

Holá kůže a vesta?

Vestička se dá samozřejmě nosit i na holou kůži, avšak v tomto případě bych si dala pozor na materiál a vestičku radši pořádně „osahala“ v prodejně a neriskovala nákup přes internet. Hlavním požadavkem totiž je, aby byla příjemná a aby nás ani po několik hodinách nošení neškrábala. 

Vybrat si můžete vestičkou tzv. „cropnutou“, která díky svému spodnímu lemu krásně zvýrazní pas. K této vestičce bych kombinovala kalhoty s vyšším pasem. Anebo můžete zvolit vestičku v klasické délce, která nebude plnit pouze okrasnou funkci, ale také tu praktickou. Rozhodnutí je na Vás.

Cropnutá vesta
Vestička na holé kůži

Polstrovaná vesta

Vesta, která krásně nahradí kdejakou bundičku a zároveň vypadá elegantně. Tento typ vest se nyní stává velmi populární a asi se všichni shodneme proč. Vesta díky “cropnutému” střihu zvýrazní Váš pas a zároveň poskytne zahřátí při chladných dnech. Pod vestičku můžete dle počasí sladit tričko s dlouhým či krátkým rukávem a nebo roláček.

Polstrovaná cropnutá vesta
Polstrovaná vesta

Shrnula jsem Vám pár základních tipů, jak se dají vynosit různé druhy a střihy vest. Každý způsob je dle mého názoru originální a udělá velikou parádu. Pokud hledáte více inspirace, podívejte se na Pinterest, ze kterého já osobně čerpám velice často.

Jeden komentář k “5 tipů: jak sladit a nosit pletenou vestu?

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *