Nejdražší boty na světě: Kolik stojí a kdo je nosí?

Jste fanouškem neotřelých kousků ve vašem botníku nebo jenom prostě milujete boty? Pak jste tady správně! Jaké jsou nejdražší boty na světě? Kdo si je může dovolit a kdo je tedy nosí? Myslíte si, že to jsou spíše bizardní kousky nebo boty, které vypadají obyčejně, ale ve skutečnosti nejsou? Čtěte dál, budete překvapeni, co se dozvíte.

Tenisky nebo lodičky?

Ptáte se zda mezi nejdražší boty patří spíše lodičky nebo tenisky? Odpověď je jednoduchá, oboje! Začneme zlehka a teniskami od značky Nike a budeme pokračovat dále na mnohem sofistikovanější záležitosti.

Nike Air Mag 2016

Tyto boty vás přijdou na téměř 550 000 Kč. Jsou vytvořeny podle filmu Zpátky do budoucnosti 2 a napájí je baterie. Uvnitř tenisek je také skrytý motor a díky tomu tenisky vydávají různé světelné efekty. Navíc mají automatické šněrování tkaniček. Těchto tenisek bylo vyrobeno pouze 100 kusů a to z nich dělá unikátní kousek.

Tip: Zkuste také článek o tom, jak vyčistit bílé boty.

Air Jordan 12 (Flu Game)

Další tenisky, které vám představíme jsou “Jordany”, ale nejsou to jen tak ledajaké tenisky, které byly vyrobeny pro Michaela Jordana. Vynikají tím, že stejné měl Michael na nohách v roce 1997 při finále NBA. Nebylo mu totiž před zápasem dobře a myslel si, že má chřipku. Nakonec ale zdravotní neduhy překonal a Chicago Bulls dovedl k vítězství.

Tip: Přečtěte si také článek o tom, jak spolehlivě zatočit se zápachem z bot.

Stuart Weitzman Marilyn Monroe

Tyto boty obsahují krystaly náušnic, které nosila samotná Marilyn. Navrhl je Suart Weitzman a pár roce 2005 vynesla do společnosti herečka Regina Kong, a to na předávání Oscarů. Boty tím získaly na popularitě a později byly vydraženy v charitativní aukci za zhruba 21 000 000 Kč.

nejdražší boty

Tom Ford Custom Jason Arasheben

Pokud máte rádi blyštivé kameny, pak jste tady na správné adrese. Další boty, které si představíme jsou na míru vyrobené boty pro zpěváka Nicka Cannona. Světlo světa spatřily na TV show America´s Got Talent v roce 2014. Tyto krásné mokasíny jsou osázeny 14 000 broušenými bílými diamanty.

nejdražší boty

Passion Diamond

A je to tady dámy a pánové, nejdražší boty na světě jsou lodičky Passion Diamond. Jejich hodnota se šplhá téměř k 500 000 000 Kč. Proč jsou tak drahé? Nejspíše proto, že jsou na nich použity materiály jako zlato, kůže, hedvábí a diamanty. Boty celkem zdobí 236 diamantů. Jenom si představte, jaké by bylo je mít byť na jeden večer na nohách!

nejdražší boty

Další zajímavé články jako, jak nosit zvířecí vzory nebo o Smart Casual dress code pro ženy.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *