Inspirace, jak skládat oblečení do skříně

Než se pustíme do samotné inspirace, jak skládat oblečení do vaší skříně, doporučuji veškeré oblečení protřídit a rozdělit na 2 hromádky. Jedna hromádka nese název „tohle si nechám“ a druhá, jak již všichni tušíte „tohle musí z domu“. Mějme při tom na paměti, že si necháváme pouze kousky, které dobře zkombinujeme a které jsou kvalitní. 

Po vytřízení šatníku už se můžeme pustit do samotné organizace. Existuje několik způsobů a já Vám nyní představím ty nejčastější. Na Vás již bude vybrat si ten nejlepší způsob.

1. Dle ročního období 

Jedním z nejčastějších způsobů, jak poskládat oblečení do skříně, je dle ročního období, které si pomyslně rozdělíme do takových dvou kategorií – dle tepla a zimy. Nejlepší je dát navrch nebo do popředí oblečení k aktuálním teplotním podmínkám a zbytek uschovat do pozadí či dolů.

Tento způsob se mi zdá být nejpřehlednější, a především si při každé změně teplotních podmínek protřídím šatník od nepotřebných kousků a uvolním místo novým. 

Zároveň chci ještě zmínit, že se některé kousky dají nosit v obou teplotních podmínkách, ale ty napočítáme na prstech jedné ruky.

letní kousky
teplé roční období

2. Dle barev 

Setkala jsem se též se třízením šatníků dle barevných tónů, do chladných a teplých či dle přímo konkrétních barev. Tento způsob je praktický především z pohledu kombinování outfitů, avšak mě tento styl příliš nevyhovoval. Bylo to velmi nepřehledné a kousky se mi míchaly dohromady. 

Pokud Vás kombinování barev zajímá více, doporučila bych pokračovat sem.

Když už bych se rozhodla šatník seřadit dle konkrétních barev, musela bych to zkombinovat s řazením dle konkrétních kousků, o kterém se více dozvíte za chvíli.

3. Dle konkrétních kousků 

Inspirací na další způsob by Vám mohlo být skládání dle konkrétních druhů kousků oblečení. Tím mám na mysli rozdělit si kousky do skříně dle kalhot, sukní, triček, halenek, šatů apod. 

Pro mě osobně je styl skládání dle konkrétních kousků nejlepší, nejvíce se v něm vyznám. Zároveň vidím, jaká kategorie přetéká a je potřeba ji vytřídit a jaká by naopak zasloužila podpořit.

Inspiraci většinou čerpám na platformách jako je Pinterest či We heart it.

Přehlednost konkrétního druhu oblečení
Konkrétní kousky oblečení u sebe

4. Dle událostí 

Posledním typem bych ráda zmínila skládání podle událostí. Událostmi mám na mysli rozdělit oblečení dle formálního zaměření, volnočasového, sportovního apod. Díky tomu budete mít přehled v jaké poličce se oblečení nachází a budete moct jít tzv. “na slepo”.

Podotknout ale musím, že by člověk musel mít vyhrazenou samostatnou místnost na oblečení při řazení dle tohoto typu.

Jaký způsob vyberete je nyní již čistě na Vás. Hlavně pamatujte na to, že nejlepší systém je ten systém, ve kterém se sami nejlépe vyznáme.

Přečtěte si také o módě pro plnoštíhlé i materiálu modal.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *