Co je to Boho styl oblečení a komu sluší?

Boho styl je trendem obzvláště v teplých letních měsících. Jedná se o svobodný a kreativní vzhled, který je často označovaný za extravagantní. Lze jej vidět především u umělců a spisovatelů. Boho styl je však více než jen trend, je to způsob života.

Co je Boho styl?

Boho je zkratka pro bohémský styl oblékání, který je inspirován životním stylem hippies 60. a 70. let. Boho styl se vyznačuje především dlouhými splývavými sukněmi, tvoří ho šaty, volná trička, volnější halenky a tuniky. Mezi doplňky patří především dřevěné šperky, výšivky, kabelky s třásněmi a sandály nebo žabky. Do popředí se také dostávají barvy, které oživují tento vrstvený a originální styl. Pro tento styl se vám mohou hodit nějaké kousky oblečení od oblíbené značky Kenny S.

Prvky bohémského stylu

Tento styl se obvykle skládá z následujících módních prvků:

 • Volné, splývavé oblečení z přírodních tkanin
 • Oděv často nošený bez podprsenek a jiných omezujících prvků
 • Rozpuštěné, splývavé vlasy
 • Barevné šátky okolo krku nebo přes vlasy
 • Použité oblečení
 • Kimona a šaty se vzory z Persie, Indie, Turecka a Číny
 • Vrstvy
 • Barevné kombinace a míchané vzory
 • Výrazné šperky, velké náušnice, klobouky

Jak poznat, že vám boho styl padne?

Pokud si nejste jisti, jestli vám bude boho styl slušet, možná vám pomohou tyto body, které obvykle charakterizují ženy, kterým bohémský styl sedne.

 • Ženy s bohémským stylem se nerady přizpůsobují, a proto si díky boho stylu vytváří svůj originální outfit. Často jím vyjadřují svou svobodnou osobnost.
 • Boho styl milují obvykle osoby, které jsou velice kreativní a mají velkou fantazii.
 • U tohoto stylu oblékání hraje hlavní roli pohodlnost. Právě z toho důvodu si bohémský styl oblékání vybírají ženy, které dávají přednost neformálním outfitům, oproti nošení pouzdrových šatů a vysokých podpatků.
 • Boho styl je krásný na každém typu postavy: Vrstvy přidávají křivky obdélníkovému tvaru těla. Volány a velké výstřihy mohou vyvážit tvar těla hrušky. V představivosti se meze nekladou.

Tipy na oblékání v bohémském stylu

Jestliže vás Boho styl zaujal, níže najdete pár tipů, jak ho vyzkoušet.

1. Vrstvěte oblečení

Klíčem je vytvoření uvolněného a svobodného vzhledu. Nebojte se bláznivých kombinací. Vyzkoušet můžete tílko nebo šaty a přes ně navrstvit krajkový přehoz, lehkou vestu nebo třeba barevný šátek . Nezapomínejte ani na doplňky, jakými jsou náramky, pásky nebo třeba klobouk.

2. Vybírejte si dlouhé a splývavé kousky

Myšlenka boho stylu spočívá v tom, že byste rozhodně neměli nosit nic, co by vás jakkoliv omezovalo v pohybu. Vybírejte si dlouhé, splývavé maxi šaty a sukně, volné tuniky nebo třeba ,,selské” topy.

3. Doplňky

Na módní doplňky nezapomínejte. Jsou důležitou součástí tohoto vzhledu. V rámci boho stylu sáhněte po náhrdelnících se střapci nebo cinkajícími mincemi. Ideálních je také hned několik prstenů a spousta náramků na obě zápěstí.

4. Potisky nebo krajky

Bohémský styl je definovaný různými potisky. Mohou být tradiční nebo extravagantní – to už je na vás.

Pokud nejste zrovna nadšencem do bláznivých vzorů, pak je tu ještě druhá varianta – krajky. Udělejte ze sebe boho vílu a oblečte si bílé splývavé šaty s krajkovým vzorem na zádech! K tomu si nechte rozpuštěné vlasy a zaručeně budete neodolatelná!

Svatební šaty a boho styl

Jste éterickou bytostí, která chce ve svůj velký den zazářit v lehoučkých vílích šatech? Pak určitě sáhněte po svatebních šatech v bohémském stylu.

Ty jsou především o svobodě – zkrátka jen tak splývají. Jsou ztělesněním romantiky. Obvykle je charakterizují vlající rukávy, složité výšivky, zemité látky, třásně, výstřihy na ramenou a obzvláště pak jednoduchost.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *