Princezna Diana jako módní ikona: Jaké kousky proslavila?

Princezna Diana si získala celý svět nejen svou osobností, ale také svým vztahem k módě. Byla jedinečnou nadčasovou trendsetterkou a kousky, které proslavila, vídáme napříč generacemi na ulicích dodnes. A s velkou pravděpodobností zaujímají místo i ve Vašem šatníku. Pojďte si s námi připomenout ikonické trendy, které k Dianě dodnes neodmyslitelně patří.

Diana a biker shorts

Už loni v létě jsme si nešlo nevšimnout, že se ve velkém nosí takzvané biker shorts a to ve spoustě variacích. A rozhodně nejsou v módě poprvé. Kvůli jejich původnímu účelu, tedy na sport, jsou na jejich běžné nošení rozporuplné názory. Ovšem fakt, že se tento trend minulý rok vrátil a drží se ještě dnes, je přesvědčivý sám o sobě. Co si o biker shorts zakempovaných do běžných outfitů myslíte Vy? Dejte nám vědět do komentářů!

biker shorts
biker shorts

Malé černé jako pomsta

Princezna z Walesu v nich dorazila v červnu 1994 do Serpentine Gallery v Londýně po tom, co její tehdejší manžel princ Charles oznámil poměr s Camillou Parker. Podle toho se pak těmto šatům začalo přezdívat “revenge dress”, což se rozšířilo hlavně díky médiím. A Diana se stala důkazem, že jednoduché černé šaty vypadají dobře za každé situace. Každopádně jedny “malé černé” by měly patřit mezi základ ženského šatníku.

černé šaty
černé šaty

Svatební šaty

Těžko bychom v tehdejší době hledali ikoničtější. Na konci července 1981 je spatřily zraky téměř sedmi set milionů lidí. A sedmička zastupuje i další údaj. Jejich vlečka totiž měřila přes neskutečných 7 metrů. A ačkoli svatební šaty v tomto designu již dnes nevídáme a zřejmě už ani vídat nebudeme, byly naprosto nezapomenutelné. Byly z hedvábí a zdobilo je velké množství krystalů a perel.

svatební šaty
svatební šaty

Saka

Když se umí nosit, vypadají dokonale. A Diana to uměla. A jak můžeme vidět, nezalekla se ani barevných kombinací. Konkrétně tato je sice zdánlivě zvláštní, ale všimněte si, jak je konečný výsledek působivý.

Bojíte se nošení podobných barev dohromady? Nemusíte! Přečtěte si náš článek o color blockingu.

sako
sako

Mikiny

Nejsou to jen biker shorts, ale i oversized mikiny, které velmi často nosila. A přesně takové ještě dnes tvoří velkou část nabídky obchodů. S každým outfitem nám princezna opět dokazovala, že se skvěle doplňují téměř s čímkoli.

oversized mikina
oversized mikina

🌿Tip: Podzim je v plném proudu. Pořád tápete nad tím, co nosit? Podívejte se na náš článek s inspirací na outfity!

Kabelky

Kabelky od Dioru jsou více než ikonické samy o sobě. A rozhodně nás nepřekvapí, že je často nosila i sama Diana. Jeden z modelů dokonce nese na počest i její jméno. Svoji první dostala v roce 1955 od Bernadette Chirac a jako nejfotografovanější žena tehdejší doby ji velmi rychle proslavila a stala se pro ni téměř synonymem.

dior kabelka
kabelka Dior

Jaký z kousků si získal Vaše srdce? Podělte se s námi do komentářů!

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *