Módní styly oblékání: Znáte všechny?

Existuje mnoho různých typů módních stylů, kterým můžete přizpůsobit svůj vzhled. Vybírat můžete mezi módou klasičtější, a to v podobě ležérního nebo profesionálnějšího stylu anebo pokud se nebojíte, můžete vyzkoušet extravagantnější styly a typy oblékání. Pojďme se podívat na názvy stylu oblékání a typy. Jaké jsou ty nejznámější?

Druhy módních stylů

Odlišné typy módy se netýkají pouze konkrétního oblečení, ale je to hlavně otázka pohodlí, stylu a osobnosti. Výběr módního stylu, který si osvojíte a přijmete za svůj, závisí na typu vaší osobnosti i prostředí, ve kterém žijete. Kdykoliv se oblékáte do určitého stylu, vždy se budete snažit sladit se s vaším prostředím.

Styly oblékání

Každý módní styl je něčím zajímavý a jedinečný svým vlastním způsobem. Styl, který přijmete za svůj, ukazuje vaši osobnost, aniž byste museli říct jediné slovo. Můžete se rozhodnout, jestli vyniknete z davu nebo s ním raději splynete.

1) Ležérní styl

Ležérní styl sluší všem a je ze všech typů oblékání nejtypičtější. Džíny, tričko a kecky nebo třeba volné šaty s žabkami skvěle padnou. Navíc v nich vydržíte celý den. Na tomto stylu oblékání není ani nic náročného. Zkrátka sáhněte po svém oblíbeném oblečení, ve kterém se cítíte dobře a pohodlně.

2) Boho styl

Mezi další styly oblékání patří i boho styl nebo někdy také bohemian či bohémský styl. Ten je inspirován především hnutím hippies a duchovní sférou. Pokud jde o barvy, boho styl není přílišným zastáncem barev a soustředí se na přírodní neutrální barby. V tomto šatníku proto převládají neutrální barvy – obzvláště pak odstíny bílé a šedé. Důležité je pohodlí a přírodní materiály. Jedná se často o velmi volné střihy z přírodních bavlněných materiálů. Boho styl má kořeny již v 19. století, kdy jej nosili umělci Pre-Raphaelites. Mezi populární kousky patří čelenky, květované maxi šaty, ponča, široké šaty a přírodní vzory.

boho styl oblečení

3) Oversized styl

Jak již z názvu vyplývá, tak se jedná o styl, kde nosíte zjednodušeně větší velikosti, než jsou ty vaše. Podívejte se na článek, jak nosit dámské oversized tričko.

5) Punk

Pokud jste ráda za rebelku, nechte svou punkovou stránku vyvstat na povrch a proniknout do vašeho stylu. Punkové oblečení je tradičně tmavé nebo černé. Mezi základní znaky všech, kdo tento styl nosí, patří: síťované punčochy, kožené bundy, vesty s cvočky a áčkové sukně.

6) Jemný/dívčí styl

Dívčí styl je ideální pro každou příležitost. Mezi základní kousky tohoto šatníku patří například krajkový top, jemné šaty nebo čistá něžná halenka. Můžete vyzkoušet i ležérní šaty s krajkou, které se hodí nejen na slavnostnější příležitosti, ale také jako forma uvolněnějšího stylu pokud se chystáte třeba s kamarádkou na nákupy.

7) Business look

Mezi další módní styl patří formální dress code. Business look je profesionální styl oblékání, působící elegantně a sofistikovaně. Ženy si mohou vybrat mezi kostýmky, delšími sukněmi i business šaty.

8) Pin-up móda

Ve 40. letech 20. století byl pin-up styl velmi populární. Tato móda je známá především svým specifickým střihem a sexy přitažlivostí. Hlavním znakem pin-up módy je velká sukně nebo šaty se spodničkou a kalhoty s vysokým pasem. Jako doplněk se nejvíce využívají děrované punčochy. Často je pin-up styl spojován s puntíky a září svou extrémní barevností. Vše je doplněno výrazným líčením a vyčesanými vlasy.

9) Hipster styl

Poměrně moderní městský styl založený na nezávislých značkách, vintage oblečení, zajímavých a originálních kouscích. Hipster styl neodmyslitelně doplňují vousy a další originální módní doplňky. Tento styl je v protikladu s komerčními módními domy i fast fashion. Naopak se hipsteři snaží recyklovat již odložené kousky a zakomponovat je do svého osobitého stylu.

10) Streetwear

Streetwear zdůrazňuje pohodlí a individualitu. Volné střihy, výrazné grafiky a originální doplňky jsou charakteristické. Tento styl často vychází z mladé pouliční kultury. V tomto stylu si potrpí lidé na značky, které vyjadřují jejich názory.

11) Normcore

Vypadat co nejnormálněji. To je heslo a životní styl. Ideální jsou bílá a černá trička bez vzoru. Jednoduché džíny, rolák a jednoduchá mikina. Oblečení je často unisex, pohodlné a všedně vypadající.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *