Módní trendy roku 2022: Víte, co nosit?

Dny se prodlužují a jsou stále teplejší. Začíná sezóna nejen topů a kalhot, ale také šatů a kraťas. Je tedy nejvyšší čas zaměřit se na nejnovější módní trendy roku 2O22. Zjistěte, jaké barvy a doplňky jsou nyní v módě a jaký styl oblečení je moderní.

Oživení starých stylů

Všechno staré se vrací do módy. Styly 70. a 80. let se spojují dohromady a společně vytvářejí moderní vzhled.

70. léta inspirovala rok 2022 nejen svými vzory, ale také svou ,,maxi” módou. Opět se totiž budeme setkávat s volnými kostýmky i o číslo většími bundičkami. Tentokrát však v kombinaci s upnutými topy nebo minisukněmi!

Z módy 80. let se vrací především barevné oblečení. Řídí se jediným pravidlem – čím sytější, tím lepší! Letos možná neuvidíme punčocháče výrazných barev, jako v osmdesátkách, ale zato budou moderní veškerá trika, topy i šaty, všech výrazných barev.

Výrazné barvy jako trend roku

Do popředí módy se dostávají barvy a to po téměř dvou letech! Právě minulý rok byly barvy v módním útlumu, letos si to však bohatě vynahradíme. Módními se stávají obzvláště barvy výrazné. Žlutá, zelená a růžová se stává naprostým módním hitem.

Kromě ostrých barev vedou také výrazné potisky, které dodávají vzhledu ten pravý ,,šmrnc”.

Velké doplňky a perly

Mezi doplňky, které letos nejčastěji uvidíte na modelkách a celebritách, patří zejména velké výrazné náušnice a zlaté šperky do vlasů.

Na oblibě získávají také perly – jak u žen, tak u mužů. Letos se připravte na to, že uvidíte perly na doplňcích, jako jsou kabelky, sponky do vlasů nebo dokonce i na botách do tělocvičny! Jejich jednoduchost také ocení ženy v podobě náramku nebo perlového náhrdelníku.

Velké náušnice - trendy roku

Trendy roku 2022 v oblékání

Nyní, když víte, čím se móda tohoto roku řídí a inspiruje, podíváme se na konkrétní módní trendy v oblékání. Nebojte se odvázat, tyto letní styly vyzkoušet a třeba je i vzájemně různě nakombinovat a sladit! Nejen, že budete nepřehlédnutelná, ale půjdete ve stopách nejslavnějších modelek!

ˇ1. Výstřihy a rozparky

Byly trendem i v minulém roce, ale letos jsou zpět a ještě odvážnější. Nejen, že jsou populární hluboké výstřihy na šatech nebo topech, ale letos přichází do módy také odvážné výstřižky a rozparky, ať už po stranách nebo třeba na zádech. Nebojte se odvázat a svou postavu ukázat světu.

rozparky a výstřihy - trendy roku

2. Minisukně

Minisukně jsou po pár letech zpět! A kratší, než kdy jindy. Nebojte se ukázat své nohy. Minisukně vám je výrazně prodlouží i opticky zeštíhlí. Volit můžete sukně černé, barevné i s různými vzory.

3. Limetkově zelená, teplá růžová i výrazná žlutá

Kyselý odstín v barvě limetky se dostává do módy nejen u triček a topů, ale tuto barvu mohou mít také elegantní společenské šaty! Čím výraznější, tím lepší. Limetkově zelená je barva, kterou nejen okouzlíte, ale také v ní zazáříte.

Pokud jste se nenašli v limetkově zelené barvě, co takhle zkusit růžovou nebo žlutou barvu? Odstín růžového i žlutého zvýrazňovače dodá vašemu šatníku osvěžující vzhled.

4. Extravagantní vzory

V extravagantním stylu si libuje spousta žen, ale spousta se mu naopak vyhýbá. Jestliže, chcete být středem pozornosti, jsou extravagantní vzory stvořené pro vás! Inspirujte se celebritami, které vědí, jak takové styly nosit! Extravagantní vzory jsou hitem, který se už pár let drží a jen tak nezmizí.

5. Pruhy a kostky

Ať už svislé nebo vodorovné – pruhy jsou trendem roku 2022! Můžete sáhnout po pruhovaném tričku nebo elegantních šatech s vodorovnými černobílými pruhy.

Jestliže jste silnější postavy a vodorovné pruhy vás rozšiřují, sáhněte po oblečení se svislými pruhy. Uvidíte, jak vás zeštíhlí!

Můžete zkusit také náš článek o účesech podle tvaru obličeje nebo o tipech, jak odstranit žmolky z oblečení.

Jeden komentář k “Módní trendy roku 2022: Víte, co nosit?

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *