Jaká barva se hodí k šedé, zelené a dalším?

Jaká barva se hodí ke které? Nepovažujete se za módního guru, ale rádi byste vynikli nebo naopak nešlápli vedle? Poradíme vám, jak kombinovat zmíněnou šedou a zelenou. Nezůstaneme ale pouze u těchto barev. Obecně si řekneme pravidla, kterými je dobré se řídit při kompletování vícebarevných outfitů.

Jak je to tedy se zelenou a šedou?

V první řadě bychom měli zmínit, že je určitě velmi důležitý odstín barvy. Dále, jestli je barva sytá, pastelová nebo křiklavá. Pokud budeme mít sytě zelenou, anebo pastelově zelenou, je určitě velký rozdíl, jak k samotnému kousku ve vašem šatníku budeme přistupovat.

Co se týká šedé, tam existuje pouze možnost tmavě šedé nebo světle šedé. Na první pohled by nás ale mohlo zmást, že šedá barva je poměrně univerzální. Určitě k ní ale nemůžeme zkombinovat všechno. Když už jsme u černé, tak ta se k šedé barvě perfektně hodí. Naopak béžová nebude působit vůbec dobře. Budete vypadat velmi nudně a nezajímavě. K šedé se skvěle hodí třeba fialová, a to ta sytější varianta. Nebo modrá, a to jak světlá, tak tmavá.

Zelená je složitější

Pokud máme na mysli sytou zelenou, k ní se bezvadně hodí, zlaté nebo hnědé doplňky. Můžete si vzít například zelené šaty a k nim náušnice, boty a kabelku, v jedné ze zmiňovaných barev. Jestliže se budeme bavit o pastelové zelené, tak ní bychom mohli doporučit bílou. Například bílé kalhoty a pastelově zelenou halenku. Případně se hodí určitě k černé nebo hnědé.

Základní barvy

Je jasné, že tady nemusíme sáhodlouze představovat, jaké rozlišujeme základní barvy. Jako první si představíme černou, bude následovat červená, bílá a béžová.

Černá

Naprostý základ šatníků je černá, a to jak co se týká kalhoty, džínů, triček či halenek i šatů! Taktéž pánských obleků anebo pánských kabátů. Černá se dá kombinovat prakticky s každou barvou nebo nosit samostatně. Někdo mi mohl namítat, že černá je barva smutná. Za nás je to ale rozhodně “must have”, co by měl každý z barevné škály mít doma.

Červená

Červená je barva smyslná a velmi vyzývavá. K jejímu nošení je zapotřebí trochu odvahy a sebevědomí. Můžeme vám ale slíbit, že výsledek stojí za to. Červená se nehodí kombinovat s dalšími výraznými barvami, ani například s růžovou. Můžete jí nosit s černou, bílou nebo například se zlatými doplňky. U této barvy pamatujte na přísloví “více je někdy méně”.

A co ta bílá s béžovou?

Jsou to světlé a jednoduše kombinovatelné barvy. Béžová je velmi elegantní barva a hodí se například jako barva k “bussines casual” stylu. Bílá je barva, která se dle našeho nenosí jen tak na běžné příležitosti. Nosí ji například nevěsty nebo lékaři, a proto bychom vybrali bílou jako jeden kousek z outfitu.

Co když si stále nevím rady, jak barvy kombinovat?

Pokud stále tápete, jaká barva je k čemu vhodná, zkuste hledat inspiraci na internetu. Číst články, sledovat videa, módní influencery a návrháře. Zeptat se kamarádky nebo někoho, o kom si myslíte, že se dobře obléká. Také doporučujeme zjistit podle barevné typologie, jaký jste typ. Přejeme hodně štěstí a kreativity při kombinování.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *