Trendy ramenní vycpávky: Kdo nosí?

Móda je cyklická, což znamená, že kdysi oblíbené styly se nakonec znovu objeví. Nyní se zdá, že nejnovější kolekce návrhářů se vracejí ke klíčovým stylům z 80. let, přičemž v popředí jsou ramenní vycpávky. Stačí se podívat na módní mola Paris Fashion Week podzim/zima 2023, kde luxusní módní domy jako Balmain, Saint Laurent, Givenchy a Courrèges přehnaně vypracovaly siluety módních kousků.

Co říkají odborníci?

Nadměrná ramena nabývají mnoho podob. Kreativní ředitel Anthony Vaccarello v Saint Laurent například zvýraznil siluetu pomocí superstrukturovaných vyvýšených blejzrů připomínajících uniformu obránce v americkém fotbale. Stejně tak Matthew M. Williams z Givenchy vyslal na dráhu modelky v kancelářských blejzrech a kabátech, které sahají po kotníky. Courrèges se k vzhledu z 80. let choval ležérněji. Francouzský módní dům dal obřím ramenům každodenní využití a představil šmrncovní kožené bundy a uvolněné mikiny s objemnými rukávy.

Něco málo z dějepisu

Ačkoli tento trend zavládl ranvejím, silné ramenní vycpávky mají dlouhou a silnou historii. Tento vzhled byl původně vyvinut na konci 18. století jako forma ochrany pro hráče amerického fotbalu, ale do mainstreamové módy vstoupil až ve 30. letech 20. století, kdy byl Marcel Rochas průkopníkem vycpaných ramen a Coco Chanel jej brzy následovala. Přišla 80. léta a dramatická ramena oblékaly pracující ženy. Oversized styl přešel do nočních barů, kdy ženy tíhly ke koktejlovým šatům s výrazným designem, zakončeným samozřejmě načesanými vlasy a jasnými očními stíny. Během desetiletí si tento vzhled oblíbila například princezna Diana.

Nyní, když jste dostali rychlou lekci historie o stylu, podívejte se níže na trend ramenní vycpávek, které se objevily na pařížských dráhách týdne módy. Pak prohlédněte stojany v sekáčích, kde pravděpodobně najdete podobné kousky.

Balmain

V Balmain si Olivier Rousteing pohrál s ramenními vycpávkami a začlenil je do vysoce lesklých tyrkysových topů a sak. Tyto vzhledy inspirované 80. léty jsou ideální pro podzimní svatbu, ale klidně v těchto designech můžete vyrazit na sobotní večerní rande.

Saint Laurent

Díky Saint Laurentovi očekávejte, že na podzim budete v práci potkávat kolegyně v dramatických blejzrech. Luxusní značka je dlouholetým fanouškem této siluety, což dokazují vycpaná ramena v kolekci podzim/zima 2019. Letos si k takovému sáčku oblečte volné džíny a dodejte tak outfitu ležérnější styl.

Givenchy

Značka Givenchy přišla s modely zvýrazněnými špičatými rameny, které jsou klíčovým tématem elegantní kolekce. Přidejte do svého šatníku nadčasový kousek v podobě kabátu, který se skvěle hodí do chladného počasí podzimních dnů. Obujte si k němu vysoké kozačky, které budou středobodem letošního podzimu.

Courrèges

Použití výrazných ramen přineslo nečekaný prvek do jinak zkrácených kožených bund a oversized mikin s kapucí v Courrèges. A spíše než strukturovaná ramena, která se objevila na přehlídkách výše zmíněných značek, francouzský návrhář zvolil náramenice kulatějšího tvaru.

Podívejte se na skvělé kousky od značky Monari.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *