5 Tipů: Jak kombinovat barvy oblečení na podzim?

Kombinovat barvy oblečení na podzim není žádná věda. Vyzdvihněte svůj styl na novou módní úroveň. Vzhledem k tomu, že se jedná o roční období plné barev, vyzkoušejte neobvyklé barevné kombinace.

Teplé tóny

Každá barva z podzimního vzorníku má teplý podtón. Zelená mechový, oranžová meruňkový a modrá pak spíše smaragdový. Existují však stovky barev, které můžete na podzim vyzkoušet. Převažují především neutrální odstíny, ale také barvy hořčicově žluté, modrozelené, vínové a olivově zelené.

Podzim je ročním obdobím, kdy se však nemusíte bát sáhnout ani po výrazných kontrastních barvách, jako je zářivá oranžová, červená a fialová.

Bez ohledu na to, pro jaké odstíny se rozhodnete, je důležité, abyste našli to, co vám sedí nejlépe.

Jak kombinovat barvy oblečení na podzim?

Existuje spousta různých kombinací podzimních barev. Podíváme se na ty, které se v tomto ročním období řadí mezi ty nejoblíbenější.

1. Zelená se hodí ke všemu

Zelená barva je univerzální, proto se hodí do každého šatníku. Má mnoho odstínů, z nichž mezi základní podzimní tóny patří tmavě zelená, khaki a olivová. Tyto barvy můžete zkombinovat například k hnědé, bílé, námořnické modré či vínové.

2. Vínová vám dodá šmrnc!

Vínovou může být obtížné sladit, ale ve správné barevné kombinaci, vypadá stylově. Vínová barva vypadá dobře s námořnickou modrou a se světle šedou. Příjemného vzhledu však dosáhnete i v její kombinaci bílou, černou a hnědou.

3. Hnědá je základní barva oblečení na podzim

I když se to na první pohled nemusí zdát, hnědá barva je dost omezující a těžko se kombinuje. Některé její odstíny však budou po správném sladění vypadat úžasně!

Například světle hnědé odstíny se nejlépe kombinují s jemnými tóny modré, krémové a bílé. Naopak tmavě hnědá se hodí k neutrálním barvám, jako je černá a bílá. Pokud se chcete sladit do barev podzimu, pak rozhodně neuděláte chybu v kombinaci s odstíny vínové, tmavě zelené a tmavě modré.

4. Optimistická žlutá

Pokud máte rádi optimistické barvy, jednoznačně sáhněte po žluté! Tato barva ladí i se svými dalšími odstíny. Vyzkoušet můžete sytě žlutý top s kalhotami ve vanilkové barvě.

Trendy je také mix žluté a bílé, v němž budete působit mladším a osvěžujícím dojmem. Žlutá vynikne i s šedou, se kterou utvoří elegantní vzhled.

5. Šedá na formální i neformální setkávání

Přesto, že může šedá působit spíše jako zimní barva, světlá šedá se dobře kombinuje s ostatními jemnými tóny barev. Hodí se k jemné růžové, světle modré, ale i bílé. Šedá může být doplněna také tmavými tóny vínové a černé.

Tyto barevné kombinace se skvěle hodí pro formální i neformální příležitosti.

Přečtěte si také, kam uložit sezónní oblečení.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *