5 Tipů: Jak nosit ledvinku stylově?

Ledvinka aneb módní výstřelek, který se vrací z osmdesátých let a slaví svůj velkolepý comeback. Ledvinku můžeme nosit buďto stylově anebo na styl „vandráka“, čemuž se chce valná většina vyhnout. Samozřejmě je důležité, aby vše ladilo k celkovému dojmu a outfitu. Ledvinku mohou nosit stylově muži i ženy.

Jak nosit ledvinku?

Já Vám dnes předám pár tipů, jak zkombinovat ledvinku k vašemu outfitu a zazářit. Ledvinka má svůj jasný praktický důvod, pokud vám nevyhovuje a nepoužíváte ji příliš na přenos různých věcí, tak to možná pro vás nebude ten nejlepší módní doplněk.

Tip: Přečtěte si také náš předchozí článek, kde se dozvíte, jak nosit šátek.

Střídmost je na místě

První tip, jak můžete nosit ledvinku všech tvarů a barev, je trochu banální tip. Nepřežeňte to s kombinacemi! Pokud je Váš outfit už teď hodně výstřední, plný barev a vzorů, zvolte ledvinku spíše jednobarevnou a nejlépe úplně hladkou. Další takové malé doporučení, pokud nosíte šperky a doplňky v jedné barevné kombinaci, zkuste i logo na ledvince sladit s barvou šperků. Nebude to bít do očí a u mnohých perfekcionistů, ke kterým se řadím i já sama, si šplhnete do nepoznaných výšin. 

Mohlo by Vás zajímat: Jak na dokonalý dámský podzimní outfit?

Kolem pasu dobrý

Možností, jak vynosit ledvinky je spousta, jedním z nejčastějších je nosit ledvinku kolem pasu. Tento styl nošení se hodí především k sukním, šatům či lacláčům. Ledvinka má šanci vyniknout, především pokud Váš outfit není nejvýraznější. Doporučuji sladit barvu ledvinky s barvou vaši obuvi či čepice. Pokuste se barevně vychytat alespoň dva kousky, zbytek může být v neutrálních barvách. 

Ledvinka do pasu
Ledvinka do pasu

Crossbody ledvinka?

Ledvinka jako crossbody. Crossbody kabelky asi známe všechny, je to velmi častý styl nošení malých kabelek a buďme k sobě upřímné, i ten nejpohodlnější. Ruce máme volné a kabelka nám visí na těle. Tímto způsobem se dá nosit také ledvinka, s tím rozdílem, že na Vás bude ledvinka více “nalepená” a nebudete mít zbytečně dlouhý popruh.

Tento styl může být velmi elegantní, ale také sportovní. Já bych ledvinku na tento způsob nosila spíše k riflím a mikině, ale dokážu si ji představit i k elegantním kalhotům s vyšším pasem, zakasanému tričku a džískou (džínovou bundičkou) navrch. Tento styl nošení ledvinky je oblíbený také u mužů.

Crossbody ledvinka
Elegantní i sportovní

Pozor na kapsáře!

Nově se začínají objevovat ledvinky nošené na boční straně našeho těla, sahající skoro až na samotná záda. Já osobně považuji tento styl za velmi hezký, ale zároveň dost nepraktický. Pokaždé, co bych v ledvince něco potřebovala, bych ji musela otáčet dopředu a složitě vracet zpět. A co je ještě horší, ledvinka je na zádech více přístupná „kapsářům“. Proto tento styl nošení doporučím maximálně tak na fotku na Instagram. 

Ledvinka na boku
Ledvinka sahající až na záda

Ledvinka jako ideální parťák při cestování

Ledvinky se, dle mé zkušenosti, opravdu hodí na cestování. Můžete si pořídit malou ledvinku, velikostně okolo 20–30 cm, pouze na doklady, telefon a peníze. Zbytek věcí hodíte do batohu
na záda, máte volné ruce a k tomu ty nejdůležitější věci hned u sebe. Já sama ledvinku využila
na spousty výletů, jak do zahraničí, tak po Čechách. A vždy jsem ji shledávala jako velkého pomocníka. 

Menší ledvinka na základní věci
Ledvinka na cestování

A jakou ledvinku mám vybrat?

Pokud bych se já sama vrátila do doby, kdy jsem sháněla první ledvinky a přemýšlela nad tím kterou vybrat, určitě bych se řídila těmito svými dlouholetými nasbíranými tipy: 

  • Do šatníku Ti krásně padne menší, spíše nenápadná, ledvinka na doklady a telefon
    aneb ideálka na cestování 
  • Větší ledvinka, jako crossbody, se Ti bude lépe vyjímat ve výraznějších barvách a vzorech 
  • Sáhni spíše po originální ledvince, kterou má málo z nás a vynikni 
  • Připlať si a pořiď si opravdu kvalitní a hezky zpracovanou ledvinku, žádné šunty! 

Co se týká hezky a kvalitně zpracovaných kabelek, svědomitě mohu doporučit šikovné české ručičky z dílny “mybelka”. Na jejich stránkách najdete spousty typů kabelek, na jejichž dotvoření se můžete podílet a vytvářet tak opravdové originály.

Pokud máte pro budoucí majitelky ledvinek další tipy, podělte se o ně prosím v komentářích a společně se inspirujme! Žádná ledvinka není špatná ani nevkusná, jde o vhodné kombinování a chuť experimentovat. Můžete zkusit klidně nakombinovat ledvinku, kterou máte již léta doma.

Zkuste také článek o tipech pro ženy s širokými rameny.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *