5 Tipů, jak nosit letní maxi šaty?

Letní maxi šaty jsou velmi oblíbené napříč generacemi. Jak si poradit s nošením, abyste nevypadala jako v pytli od brambor? 5 základních tipů, jak vypadat šik a neotřele. Navíc také prohřešky, kterých je lepší se vyvarovat. Pojďte s námi vyhlížet léto!

Proč maxi šaty nosit?

Možná vás jako první otázka napadlo, proč bych měla dlouhé šaty vůbec nosit? Odpověď je jednoduchá! V ničem jiném nebudete působit více žensky, než právě v šatech. Velké a dlouhé šaty jsou navíc extra pohodlné, vzdušné a zkrátka šik. Navíc pokud máte nějaké kilo navíc, anebo naopak máte chlapeckou postavu, tyto šaty vám udělají skvělou službu.

Musíte však vhodně vybírat, abyste ze sebe neudělali balón. Letní maxi šaty mají velkou výhodu také v tom, že vás dokáží skvěle chladit v letních měsících. Více než odhalené modely.

Tip č. 1

Noste podpatky nebo boty na klínku. Zejména, pokud jste menšího vzrůstů, mohly by dlouhé šaty způsobit, že budou vidět pouze ruce a hlava. Jestliže máte 170 cm a více, klidně si můžete vzít pouze nízké sandálky. V případě, že podpatky nenosíte rády, ale velké šaty ano. Naše rady zní:

  • nenoste šaty až na zem, ale ať vám jsou vidět alespoň kotníky
  • noste šaty na ramínka s užší vrchní částí
  • Vyhněte se velkým volánům či řasení

Tip č. 2

Používejte pásek. V tomto případě se hodí spíš širší varianty pásku. Dále takové, které nezaniknou př. ve vzoru šatů. Takže pokud máte tygří vzor, doporučujeme sáhnout po bílém nebo černém pásku. Tento pásek by měl být široký minimálně na 4 prsty. Spona v tomto případě nemusí být příliš výrazná.

Tip č. 3

Volte vhodné doplňky. Za nás jsou to korále či řetízky. Musí to být ale takové, které jsou delší a volně visí dolů. Dlouhé můžou být klidně až k pupíku. Pokud hovoříme vyloženě o letních šatech, neuděláte chybu, pokud outfit doplníte slaměným kloboukem anebo plážovou taškou. Také můžete využít výraznějších náušnic, které můžete mít klidně až na ramena. Pozor jen, abyste nepůsobila přeplácaně. V případě dlouhých náušnic, vynechte dlouhý řetízek s přívěskem a naopak.

Tip č. 4

Letní maxi šaty a džínová bundička? Za nás rozhodně ano. Pokud byste se radši vydala směrem ležérnějšího stylu, zvolte sako s ohrnutými rukávy. Další tipy, jak nosit dámské sako, najdete tady. Také cardigan s třásněmi působí skvěle. Vše záleží na tom, do jakého stylu chcete váš outfitu situovat.

Tip č. 5

Vzory, tak těch se rozhodně nebojte. V případě letních maxi šatů, jsou velmi oblíbené květinové vzory. Můžete klidně ale zvolit i jednoduché proužky nebo vzory zvířecí. Fantazii se meze nekladou. Na co byste si v tomto případě měli dát pozor, jsou přílišné volány a řasení. Pokud budete ale i k tomuto přistupovat s respektem a elegancí, nemáte se čeho bát.

Chcete do denního oblečení vložit odvahu? Můžete sáhnout po dlouhých šatech s rozparky na stehnech a s výřezy, které vám to umožní. Ať tak či onak, tento splývavý ženský styl zůstává i v nové sezóně módním favoritem.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *