5 Tipů: Jak nosit šátek ve vlasech?

Šátek ve vlasech nepatří tak úplně mezi typické doplňky. Pokud ale budete vědět, jak s takovým doplňkem zacházet, můžete udělat velkou parádu. Řekneme si, jak nosit šátek, abyste nevypadala, jako vaše prababička. V jednoduchém video návodu se budete moci podívat na nejlepší způsoby, jak šátek s vlasy zkombinovat.

Jak nosit šátek ve vlasech?

V první řadě je třeba si si určit, jak velký šátek si do vlasů chcete naaranžovat. Protože jinak se bude nosit větší šátek a jinak menší. Začneme rovnou s těmi menšími.

Menší šátky

Tento typ šátku si můžete uvázat například kolem drdolu. Drdol nemusíte mít dokonale upravený, postačí prostě jednoduše smotat vlasy do gumičky. Potom okolo drdolu uvázat šátek a dva konce z každé strany nechat viset dolů. Podobně můžete uvázat i šátek kolem culíku. Nebo v copu šátek proplést spolu s vlasy, tato úprava mimochodem vypadá opravdu skvěle!

Dalším typem, jak nosit menší šátky, je si koupit šátek (čelenku), která nemá dva konce, ale je v podstatě do kruhu. Nechat si rozpuštěné vlasy a čelenkou pouze přetáhnout přes vrchní část hlavy a zastavit se v horní části čela. Samozřejmě takto můžete nosit s drdolem. S culíkem tato úprava nevypadá tak dobře.

Větší šátky

Tady už je zapotřebí vědět, jak si šátek správně uvázat, tak aby vám výsledný vzhled lichotil. Můžete zvolit i méně barevné a méně výrazné šátky, například černý s kytičkami nebo šedivo-černý vzor. V galerii níže si ukážeme, jak větší šátky nosit a jak naopak ne. Máme pro vás také video, při jeho zhlédnutí si rovnou můžete vyzkoušet uvázání takového šátku u vás doma.

Teď si ukážeme, jak by nošení šátku vypadat nemělo:

Pokud se jedná o větší či menší šátek, můžete ho nosit s grácií a dodá celému vašemu “looku” neuvěřitelný šmrnc. Dejte si jen pozor, abyste nevypadali jako když právě přijela pouť. K správnému vychytanému kousku a stylu, jak šátek ve vlasech nosit, se musíte propracovat. Začněte pomalu a postupně se odvažte nosit výraznější či větší šátky.

Nyní sdílíme slibované video, kde je 10 jednoduchých triků, jak šátek do vlasů uvázat, tak se mrkněte a už zítra to můžete zkusit.

K jaký příležitostem se nošení šátku hodí?

Pokud přemýšlíte o tom, že teď začnete různé šátky do vlasů nosit každý druhý den, tak vás musíme upozornit. Šátek se nehodí pro každou příležitost a také určitě není vhodné nic přehánět. Zejména nošení šátků. Určitě se hodí k boho stylu, vintage stylu nebo neformálnímu letnímu oblečení. Na oficiálnější příležitosti si ho samozřejmě můžete vzít také. Jen zde pozor, aby se hodil k outfitu, nebyl příliš výrazný, protože by vám mohl pokazit celý outfit.

Závěrečný tip: pokud si vašim outfitem nejste jistí, pomáhá si udělat fotku v zrcadle a poté na fotku podívat. Můžete si tak udělat tzv. doublecheck, zda je váš outfit dokonalý či potřebuje nějaké úpravy.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *