Jak se naučit chodit na podpatcích?

Vysoké podpatky jsou nejlepším přítelem téměř každé ženy. Nejen, že vám pomůžou vypadat vyšší a štíhlejší, ale dodají vám také tolik potřebné sebevědomí. Jak chodit na podpatcích?

Jak vybrat první podpatky?

Pokud nevíte, jak se oblékat po čtyřicítce a co nosit za boty, jsou podpatky skvělou volbou. Nejen, že díky nim omládnete, ale navíc se budete cítit sebevědomě.

Nepokoušejte se však na první pokus nosit extrémně vysoké jehlové boty nebo boty na velice tenkém podpatku. Nechte si je na moment, až zvládnete základy chůze na podpatích a zároveň budete mít trochu praxe.

Pro začátek se podívejte na několik rad, jak vybrat první boty na podpatku:

  • Začněte s nižším podpatkem, který vám pomůže zvládnout udržet rovnováhu. Nízké podpatky navíc vyvíjejí menší tlak na chodidlo, které tím pádem nebude po vyzutí bot tolik bolestivé.
  • Vyberte si tlustší podpatek. Ten poskytne vašemu chodidlu větší oporu a rozloží náraz, který absolvujete, když vaše nohy dopadnou na zem.
  • Kulatá špička je pohodlnější a dodá vašim prstům více pohodlí, protože v ní budou mít více prostoru.
  • Vyzkoušejte alternativu v podobě bot na klínku. Tyto boty jsou dobrým kompromisem mezi boty na podpatku a plochými botami. Jsou elegantní, ale zároveň poskytují skvělou oporu chodidlu.
Boty na nižším podpatku

Základem je cvičit

Chůze na vysokých podpatcích může být ošemetná – zvláště pokud na to nejste zvyklí. Nemusíte se ale ničeho bát. Chodit na vysokých podpatcích chce jen trochu cviku.

Ještě než vytáhnete své nové boty na podpatku do ulice, procvičte si jejich nošení doma. Lépe si na ně zvyknete a chůze se tak pro vás stane příjemnější a stabilnější. Jakmile se budete cítit jistěji, vyrazte na kratší procházku okolo domu.

Jak chodit na podpatcích?

Podpatky se hodí téměř k jakémukoliv formálnímu outfitu. Ať už milujete stylové mom jeans nebo máte v oblibě dámské legíny. S podpatky rozhodně neuděláte chybu. Jak se ale naučit na podpatcích chodit?

1. Zaměřte se na způsob chůze

Nejjednodušším způsobem, jak se naučit chodit na podpatcích, je způsob chůze. Při chůzi v klasických botách nepokládáte celé chodidlo najednou, ani nechodíte po špičkách, že? Ani jednu z těchto věcí proto nedělejte na podpatcích.

Položte na zem nejprve patu a poté plynule špičku. Díky tomu bude vaše chůze jemná a přirozená.

2. Dělejte malé kroky

Chůze na vysokých podpatcích není jako klasická intuitivní chůze. Nošením podpatků se vaše kroky stávají kratší než obvykle. To znamená, že musíte udělat více menších kroků, abyste ušli stejnou vzdálenost. Dlouhým krokům se vyhněte. Nechcete přeci vypadat uhnaně.

Snaha o rychlou chůzi v podpatcích obvykle končí špatně. Díky menším krokům si udržíte lepší rovnováhu. Kromě toho také pomalá chůze na podpatcích působí sebevědomě a elegantně.

Dlouhé kroky v botách na podpatcích.

3. Lehce se nakloňte dozadu

Pokud chodíte rychleji, než vám podpatky dovolují, možná si všimnete, že se předkláníte dopředu. To nevypadá přirozeně, takže se při chůzi na podpatcích nakloňte jemně dozadu, což způsobí, že získáte větší rovnováhu.

Zároveň dodržujte celkově správné držení těla. Držte hlavu v přímé linii s páteří a vaši bradu zasuňte vzad.

4. Představte si, že jdete po čáře

Modelky na přehlídkách často kříží jednu nohu mírně před druhou, aby se jejich boky více houpaly. Jejich chůze tak zároveň působí i více sebevědoměji. Většina žen nosí podpatky proto, aby vypadala sexy, takže houpání v bocích může váš záměr skvěle podpořit.

Pokud chcete působit opravdu neodolatelně, oblečte si šaty a přidejte doplňky, jakými jsou šátek nebo malá kabelka.

Nejlepší způsob, jak této chůze dosáhnout je, že se podíváte na svůj cílový bod na konci vaší trasy a budete se na něj soustředit. Představte si rovnou čáru vedoucí až k tomuto bodu a jděte po ní.

5. Naučte se na podpatcích stát

Nezapomeňte se naučit na podpatcích stát! Může to znít jednoduše, možná i banálně, ale mnoho žen neví, jak zůstat v podpatcích stát na místě.

Ideální je, naučit se, přenést váhu těla na paty. Zároveň dejte nohy tak, že se pata jedné dotkne středu druhého chodidla a přitom se od ní úhlem odkloní. Položte veškerou váhu na vaše paty. Jakmile vám bude toto stání již nepohodlné, prostřídejte své nohy.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *