Síťované baleríny oživí každý váš krok

Síťované baleríny na vrcholu trendů. Všechno to začalo koncem roku 2018, když oblíbená značka Bottega Veneta představila své průhledné strečové lodičky v kolekci Pre-Fall 2019 (pod tehdejším kreativním ředitelem Danielem Lee). Poté přišly baleríny od značky The Row, které připomínaly ponožky, a Alaïa v roce 2022 představila svou nyní slavnou verzi bot připomínající rybářskou síť. Tento elegantní styl dosáhl bezpochyby vrcholu minulého léta. Ovšem tento trend, který je ve skutečnosti velmi snadno nositelný, se nyní s blížícím se létem opět vrací.

Jak je možné, že tyto výrazné boty dokázaly udržet svou pozici na módní scéně tak dlouho? Pro stylistku z New Yorku, Dione Davis, která spolupracuje se značkami jako Agmes, The RealReal a Another Tomorrow, to rozhodně není překvapení. „Je to osvěžující pohled na baleríny, ale trochu méně přímočarý.“ Má pravdu, tato silueta stále vyzařuje sladký, ženský dojem. Nebojte se, v síťovaných balerínách nebudete vypadat, jako že jste akorát skončila taneční trénink.

Ale nebudeme vše lakovat na růžovo: pro některé může být ukazování prstů skrze průhledné boty zastrašující. Pokud váháte, zda si tyto boty pořídit, v létě je zkuste s dlouhými volnými kalhotami ze lnu nebo bavlněného popelínu. Trocha síťoviny vykukující zpod kalhot vypadá opravdu šik. Alternativně, pokud vás zajímá rostoucí trend krátkých šortek, tak tyto boty vypadají skvěle i k nim.

Pohodlně, ovšem stylově!

Síťované baleríny mohou okamžitě oživit ležérní kombinaci mikiny a rovných džínů – a to ještě více, pokud je bota v jasně ohnivě červené barvě. Pro ještě větší zvýraznění vzhledu doplňte outfit prostornou koženou kabelku.

Síťované baleríny pohodlně

Trochu preppy

Preppy styl je módní styl, který se inspiroval tradičním oblečením a estetikou zejména amerických univerzit a elitních škol. Typickými prvky preppy stylu jsou například košile s knoflíčky, svetry přes ramena, polo trička, džíny, šortky, námořnické proužky a jasně definované barvy, jako je modrá, červená, bílá a zelená.

Pokud právě prožíváte své období preppy stylu, začněte svůj outfit košilí s knoflíčky, například v světle modré barvě. Pro zajímavý stylingový tip zkombinujte šponovky se svými síťovanými botami. A nakonec nezapomeňte na látkovou čelenku. Přestože je to nenápadný doplněk, celkový look oživí.

Preppy styl síťované baleríny

Špetka barev

Rozbijte černý outfit barevnými balerínami, například zelenou, modrou nebo fialovou. Všechny oči se upřou na vaše výrazné boty, takže se ujistěte, že máte předem domluvenou pedikúru.

Vše spočívá v detailech

Odvážné pruhy a dívčí volánky! Tento outfit je synonymem pro výraznost v té nejlepší podobě. Pokud však chcete vzhled trochu zklidnit, zvolte průsvitné bílé baleríny.

Detaily Baleríny

A co takhle šortky?

Průhledné boty a krátké šortky jsou dokonalou módní kombinací. Aby byl vzhled vyvážený, přidejte lehkou košili přes přiléhavé žebrované tílko. Už jen přidat pár doplňků, jako je například elegantní kožená kabelka a lesklé šperky.

Šortky a síťované baleríny

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *