Tyto barvy vás v zimě očarují

Zima se rychle blíží, proč si tedy nepopovídat o zimním stylu? Při nošení oblečení v zimním mraze a občasném nevlídném počasí je snadné upadnout do módního stereotypu. Pokud jste to v minulosti zažili, máme pro vás osvědčený módní tip. Vyzkoušejte experimentování s hlavními zimními barvami. Tato sezóna nabízí odstíny, které vás určitě potěší.

Podle zprávy o módních barvách společnosti Pantone pro New York Fashion Week podzim/zima 2023 uvádí výkonná ředitelka společnosti, Leatrice Eiseman, že jde o vyváženou paletu. „Je to vyvážená kombinace tmavých, světlých, teplých a chladných odstínů,” vysvětluje expertka. Dodává, že tato paleta barev je odrazem našeho dnešního života. „Rovnováha je klíčem ve všem, co děláme – v jídle, myšlení, cvičení a tak dále.”

Baví vás luxus? Podívejte se na značku MONARI.

8 hlavních zimních barevných trendů

Podívejte se na osm hlavních zimních barevných trendů podle odborníků:

1. Zelená v mnoha odstínech

V posledních sezónách se stále více objevuje touha lidí po spojení s přírodou, což vysvětluje rostoucí popularitu zelené barvy. Zelená má v sobě neodolatelnou spojitost s přírodou a venkovním prostředím. Leatrice Eiseman poukazuje na specifický odstín zelené pojmenovaný Kohlrabi. Je to zelená, kterou Eiseman popisuje jako „osvěžující“. Podle ní tento odstín dodává výraznost a zájem, zejména k teplejším barvám.

2. Šedá – klidná a sofistikovaná

Ačkoli se může zdát, že šedá je barva vyhrazená pro chmurné dny, podle expertů se tento neutrální odstín stal leaderem této sezóny. Může vypadat elegantně jak na svetru z kašmíru, tak na sukni. Monochromatický šedý outfit může být skutečným výrokem o vašem stylu.

3. Červená – výrazná a smělá

Odstín červené nikdy nejde z módy a letos je v módě více než kdy jindy. Červená je klíčovou barvou pro zimní sezónu, a to jak pro klasické oděvy, tak pro večerní róby. Zvýrazněte svůj outfit červenými doplňky, jako jsou ponožky, punčochy nebo dokonce červená kabelka.

4. Béžová – univerzální a elegantní

Pro zimní doplňky je v kurzu béžová. Amira Rasool upozorňuje, že béžová je v souladu s minimalistickým estetickým trendem 2023. Tato barva je ideální nejen pro denní kabelky, ale i pro večerní styl.

5. Ledově zelený – svěží a inovativní

Pantone představuje odstín Carnival Glass, což je neotřelý ledově zelený tón. Tento odstín zelené získává na popularitě, protože se dlouhou dobu neobjevil v hlavním proudu módy.

6. Oranžová – živá a energická

Oranžová je barva, která symbolizuje vzrušení. Pokud chcete upoutat pozornost, oranžová je tím správným odstínem.

7. Stříbrná – lesklá a oslňující

Oblíbenou barvou, zejména v období svátků, je právě stříbrná. Odstín je trendy zejména na šatech, kalhotách a sukních. Stříbrné metalické odstíny vás rozhodně odliší od davu.

8. Žlutá – živá a radostná

V posledních dvou sezónách žlutá získává na popularitě. Dle expertů lidé začínají chápat, jak skvělá je tato barva, zejména ve spojení s jinými odstíny.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *