Účes mikádo: Pro koho se hodí a k jakému oblečení?

Účes mikádo patří mezi nejtrendovější střihy už pár let. Je mnoho způsobů, jak ho nosit. Můžete vyzkoušet rovný nebo zkosený střih, přidat ofinu nebo nechat jednu stranu delší než druhou. Pro koho se hodí a k jakému oblečení mikádo nosit?

Mikádo podle tvaru obličeje

Pokud se chcete nechat ostříhat na mikádo, nezapomeňte nejprve zjistit svůj tvar obličeje. Každému typu totiž sluší jiný sestřih.

1. Srdcový

U srdcového tvaru obličeje je za potřebí vytvořit šířku u linie čelisti. Té se dá dosáhnout právě mikádem a to tak, že se bude objem vlasů postupně od hlavy zvyšovat a u čelisti bude nejširší.

2. Kulatý

Nejlepší mikádo pro kulatý obličej je takové, které zasahuje kousek pod bradu. Aby vám účes lichotil ještě více, všechny vlasy po stranách nechte stejně dlouhé.

3. Oválný

Oválnému typu obličeje bude slušet téměř cokoliv. Můžete zkusit mikádo různých délek, přidat ofinu, lokny nebo vlasy naopak narovnat.

4. Čtvercový

Pokud máte čtvercový tvar obličeje, vyzkoušejte mikádo zastřižené pod nebo těsně nad čelistí – podle toho, co se vám líbí více. Namísto rovných uhlazených vlasů raději vyzkoušejte lokny nebo kudrliny.

Druhy mikáda

Existují různé typy střihů mikáda. Podívejte se, jaké se vám nejvíce líbí a nechte se inspirovat.

Dlouhé

Dlouhé mikádo patří mezi velice oblíbený druh střihu. Pro ty, kteří nechtějí jít příliš nakrátko, ale mikáda milují, je tato dlouhá varianta skvělou volbou. Dlouhé mikádo obvykle končí na ramenou nebo u klíční kosti.

Asymetrické

Asymetrické mikádo je delší na jedné straně. Obvykle může jedna sahat uchu, zatímco druhá končí na klíční kosti. Volba je však zcela na vás! Experimentujte.

Klasické

Jedná se o sestřih jedné délky, který sahá po bradu. Klasické mikádo je obvykle vhodné pro ženy s jemnějšími a rovnými vlasy. Pokud jsou vaše vlasy husté nebo mají nepoddajnou strukturu (kadeře apod.), nemusí být tento účes pro vás tím pravým.

Francouzské

Francouzský styl mikáda dokáže naprosto změnit vzhled člověka. Jedná se o super krátké mikádo, které obepíná tváře. Není sice pro každého, ale v kombinaci s jemnou ofinou nebo přirozeně kudrnatými vlasy je jedním z nejromantičtějších účesů, které můžete mít. Klíčovým znakem tohoto účesu jsou velice krátké vlasy, zespod často vyholené.

K jakému oblečení se mikádo hodí?

Mikádo je velmi stylové a módní. Jedná se o všestranný účes, který se přizpůsobí různým outfitům i příležitostem. Je však důležité brát v úvahu i oblečení, které k tomuto střihu budete nosit. Vyhnout byste se měli především různým potiskům i drobným a roztomilým vzorům, které se k tomuto druhu účesu příliš nehodí.

Blejzry, saka a kožené bundy

Pravdou je, že mikádo signalizuje sebevědomí. Co se týče šatníku, vsaďte proto v případě neformálních událostí na kožené bundy. Pokud se chystáte na formálnější pracovní oběd nebo do kanceláře, oblečte si dámské sako nebo blejzr.

Oblečení zářivých barev

Nebojte se křiklavých barev. K mikádu se skvěle hodí. Pomohou vám váš účes hrdě nosit a dodají vám tolik potřebné sebevědomí. Pokud se příliš necítíte na kontrastní barvy oblečení, nevadí. Můžete oživit outfit i v neutrálních a nude odstínech.

Jestliže jste fanoušky černé nebo bílé, sáhněte po barevných doplňcích. Ať už si vezmete rudý šátek nebo žluté náušnice, neuděláte chybu!

Výstřih do V

Váš styl by měl být nejen sebevědomý, ale zároveň i tak trochu sexy. Místo obyčejného trička s kulatým výstřihem proto sáhněte po topu nebo šatech různých barev. K tričku se nebojte přidat sukni nebo roztrhané džíny. Vytvoříte tak ten pravý outfit.

Výrazné doplňky

K mikádu se skvěle hodí doplňky, jako jsou náušnice a náhrdelníky. Nemusíte se bát výrazných šperků, které díky krátkému účesu skvěle vyniknou. Přidat můžete i výrazný pásek a kabelku stejných nebo naopak kontrastních barev.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *