5 Tipů: Jak skládat kalhotky?

Kalhotky jsou nezbytnou součástí šatníku každé ženy. Pokud ztrácíte spoustu času prohledáváním šuplíků, abyste našli kalhotky, které právě chcete, nejste jediní. I když je spodní prádlo oproti ostatním oděvům skladné, je dobré mít ho uspořádané. Dobře uložené kalhotky vám uvolní prostor pro více prádla a navíc vám umožní vidět je všechny zároveň. Jak skládat kalhotky?

Proč vůbec kalhotky skládat?

Skládání oblečení není oblíbenou činností u nikoho. Je tedy pravděpodobné, že i vy neradi skládáte spodní prádlo. Ale měli byste! Nejen, že ušetříte čas a prostor, ale skládání kalhotek má hned několik výhod. Zde je několik důvodů, proč byste je měli skládat:

1. Šetřete místem

Úhledné skládání spodního prádla vám ušetří volný prostor ve skříni, protože zabere méně místa než prádlo zmačkané a nesložené.

2. Mějte uklizeno

Kdykoliv se podíváte do své skříně, budete se cítit dobře, že máte všechno oblečení dobře zorganizované. To vám usnadní nalezení toho, co právě hledáte a ušetříte si tak čas, pokud zrovna spěcháte do práce nebo se oblékáte na večerní rande.

3. Zabraňte žmolkům na oblečení

Úhledně složené spodní prádlo pomáhá chránit vaše oblečení před opotřebením. Jedním z důvodů, proč se na látce tvoří žmolky, je vzájemné tření látek. Skládání kalhotek napomáhá udržet jejich tvar a pružnost a tak nehrozí, že dojde k přílišnému odírání s vašimi legínami nebo kalhotami.

4. Usnadněte si balení na cesty

Když jsou kalhotky úhledně složené, zaberou méně místa v kufru a tak zbyde více místa pro vaše další kousky oblečení.

Jak skládat kalhotky?

Umět kombinovat spodní prádlo je důležité, ale umět jej poskládat, je ještě důležitější. Někdy není jednoduché uložit a uspořádat měkké a neforemné kalhotky. Níže máte 5 tipů, jak na to:

1. Rolička

Kalhotky rozložte na rovný povrch. Uhlaďte je rukou a vyrovnejte. Následně přehněte rozkrok kalhotek nahoru, aby byly v jedné rovině s pasem. Znovu je uhlaďte a srolujte je z jedné strany pasu k druhému. Získáte úhlednou a skladnou roličku.

Tato metoda skvěle funguje na klasické kalhotky a tanga, které můžete poskládané položit vedle sebe do zásuvky.

2. Psaníčko

Kalhotky si rozložte na rovný povrch a uhlaďte je. Opět začněte tím, že přeložíte rozkrok směrem nahoru tak, aby byl v jedné linii s pasem kalhotek. Pokračujte přeložením každé strany pasu směrem dovnitř a látku lehce zastrčte. Hotovo!

Nyní jednoduše uložte kalhotky do zásuvky vedle sebe a nechte je se lehce překrývat, ať ušetříte co nejvíce místa. Jedná se o nejjednodušší a nejkompaktnější metodu skládání.

3. Kapsa

Rozložte své kalhotky a uhlaďte je. Přeložte pas kalhotek směrem k rozkroku – a to celkem třikrát. Kalhotky otočte a obě strany přeložte do středu. Nyní přeložte výsledný tvar ještě jednou směrem k rozkroku. Všimněte si, že na straně vznikla výrazná kapsa. Umístěte do kapsy své palce a za pomocí prostředníčků zatlačte látku podél zadní části kapsy nahoru skrze přední otvor a vnější okraje přetahujte palci dozadu. Pokračujte dokud se svazek třikrát neotočí. A je to!

Tato metoda může působit složitěji, ale jakmile zjistíte, jak na ni, půjde vám to samo! Hlavní výhodou je, že takto poskládané kalhotky drží vcelku, dokud si je nebudete chtít obléci.

4. Obdélník

Přemýšlíte, jak složit dámské šortky? Jednoduše.

Roztáhněte šortky na rovný povrch. Jednu nohavici přehněte přes druhou tak, aby byly obě části na sobě. Následně šortky přehněte tak, aby se nohavice dotýkaly pasu.

Takto jednoduše můžete poskládat nejen své šortky, ale také boxerky vašeho partnera.

5. Čtverec

A co s tangy? Skládání tang je o něco složitější kvůli jejich velikosti a tenké formě. Využijte tedy techniku čtverce.

Tanga rozložte na rovný povrch a uhlaďte. Vezměte rozkrok a tanga přeložte na půl – tedy aby byl rozkrok rovnoměrně s pasem. Obě strany přeložte do středové části, kde se navzájem překryjí a vytvoří čtverec.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *