Jak nosit dlouhou vestu pro různé typy postav

Dlouhá vesta je perfektním módním kouskem, který nesmí chybět v žádném dámském šatníku! Vesty jsou populární na jaře i na podzim každého roku. Vrstevní je přitom opravdu snadné. Přečtěte si, jak nosit dlouhou vestu.

Proč nosit dlouhé vesty

Dlouhá vesta patří mezi velice oblíbené kousky oblečení již několik let. Nejen, že vás neuvěřitelně opticky zeštíhlí, ale zároveň zalichotí vaší postavě, protože vytváří dlouhou a štíhlou linii.

Dlouhé vesty jsou mezi ženami oblíbené zejména proto, že:

  • vytvářejí dlouhou štíhlou linii,
  • účinně skryjí břicho a odvedou od něj pozornost,
  • snadno se vrství,
  • vytvoříte díky nim nejrůznější vzhledy.

Puffer vs. pletená dlouhá vesta

Během přechodů, které přicházejí z jara na léto nebo z léta na podzim může být obtížné najít v šatníku nějaký odpovídající kousek. Zde přichází na pomoc puffer neboli péřová vesta. Je ideální k vrstvení v chladných dnech. Puffer vesta by měla být součástí každého dámského šatníku.

Oproti tomu pletená vesta je svou strukturou a materiálem vhodná k nošení spíše v teplejších dnech. V zimě ji lze vrstvit s kabátem. Pletenou dlouhou vestu můžete zkombinovat s legínami, sukní nebo tepláky – tak či onak rozhodně neuděláte chybu.

Jak nosit dlouhou vestu

Dlouhá vesta se skvěle hodí pro oživení vašeho každodenního vzhledu. V zimě k ní přidejte džíny a v létě šortky. Pokud je vesta dostatečně dlouhá, zapněte ji a využijte jako šaty. Přečtěte si, jak nosit dlouhou vestu.

Zjistěte typ své postavy

Znát své proporce je důležité proto, abyste věděli, jaké oblečení se k vašemu tvaru těla hodí a které nikoliv. Týká se to i vest, protože ne každá vesta sluší všem proporcím.

Zjistěte, jaké existují typy ženských postav, přečtěte si jejich charakteristiky a najděte ten svůj. Mezi základní tvary ženského těla patří obrácený trojúhelník, obdélník, trojúhelník, tvar přesýpacích hodin a kulatý typ postavy.

1. Obrácený trojúhelník: Oversize vesty a áčková sukně

Pokud je horní polovina vašeho těla širší, nežli spodní, nejspíš jste už zjistili, že vám příliš nesluší široká ramínka ani výrazné vzory.

Pozor si dejte i u vesty. Pokud nechcete, aby vaše ramena působila ještě mohutněji, zvolte lehkou dlouhou vestu, pod kterou si oblečte černé tričko s dlouhým rukávem. Jestliže nosíte rádi oversize oblečení, sáhněte po velké vestě. Přidat můžete áčkovou sukni, která vám opticky přidá tvar těla přesýpacích hodin.

červená pletená vesta

2. Obdélník: Volte jemnost

Jestliže nemáte definovaný pas a nejširší část vašich ramen i boků je v jedné linii, vždy svůj pas definujte. Jednoduše si vezměte pásek a sepněte jím svoji vestu. Vyhněte se nošení oversize a nenechávejte svou vestu ani rozepnutou.

Volte měkčí a jemnější látky, které zvýrazní vaši ženskost.

3. Trojúhelník: Vrstvené vesty a výstřihy

Postava typu trojúhelníku má boky a stehna širší, než horní polovinu těla. Nebojte se upozornit na svůj hrudník ani ramena. Sáhněte po výrazné vestě s větším výstřihem. V zimních měsících můžete zvolit i vesty chlupaté nebo různě vrstvené.

Bílá vesta

Dávejte si pozor, ať spodní část svého těla zbytečně ještě více nerozšíříte. Vesta, kterou zvolíte, by měla být dlouhá maximálně kousek pod zadek. Čím delší její délka bude, tím více podpoříte trojúhelníkový tvar svého těla.

4. Přesýpací hodiny: Ukažte své nohy

Stejná šířka boků a ramen a dobře definovaný pas činí vaší postavu neodolatelnou. Zvýrazněte svůj pas páskem, jakožto nejštíhlejší část svého těla. Vaše postava je velmi ženská, nebojte se tedy ukázat své nohy.

K dlouhé vestě s páskem přidejte krátkou áčkovou sukni. V zimě si můžete obléct i legíny. Nechte svůj tvar postavy vyniknout i v chladných měsících.

5. Kulatý tvar: Vyhněte se detailům

Kulatý tvar postavy má větší horní část těla nežli spodní. Udržujte své oblečení na jednoduché elegantní úrovni. V případě vesty se vyhněte jakýmkoliv detailům na ramenou nebo ozdobám, které přitahují příliš velkou pozornost.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *