Přehled: Jaké máme tvary a typy obličeje?

Přemýšleli jste někdy, jaký tvar má váš obličej? Znalost tvaru obličeje vám pomůže najít ideální účes, nejlichotivější styl brýlí, ale také vhodný druh make-upu. Jaké jsou tvary a typy obličeje?

Jak zjistit svůj tvar obličeje?

Pokud chcete znát svůj typ obličeje, svažte si vlasy dozadu, abyste získali jasný obrys. Podívejte se na svůj odraz v zrcadle a rtěnkou na něj tvar svého obličeje obkreslete. Nakonec podle návodu níže identifikujte, jaký je váš typ.

Pokud chcete přesnější metodu, změřte si šířku čela, šířku lícních kostí, čelisti a délku obličeje. Podívejte se také na tvar vaší čelisti a délku obličeje. Nyní již jen údaje porovnejte se základní charakteristikou každého z tvarů obličeje.

Základní tvary a typy obličeje

Tvar vašeho obličeje výrazně ovlivní nejen to, jaký vám sedne účes, ale dokonce i různé kousky oblečení.

Existuje 7 základních tvarů obličeje. Podívejte se do zrcadla a zjistěte, který je ten váš.

1. Oválný

Pro tento typ obličeje je typické, že je podlouhlý, přičemž čelist je užší než lícní kosti. Brada s čelistí jsou navíc zaoblené.

Tomuto tvaru obličeje sluší cokoliv. Jedná se o ideální tvar. Ať už máte raději dlouhé vlasy nebo se necháte ostříhat na mikádo. Vyhněte se však sestříhaným vlasům, které vám obličej ještě více zúží a prodlouží.

2. Kulatý

Délka i šířka obličeje jsou stejné, přičemž čelisti a brada jsou zaoblené. Jedná se o symetrický tvar s kruhovým vzhledem.

Tento typ vypadá skvěle s delšími vlasy, které jej opticky prodlužují. Slušet vám bude i ofina. Vyvarujte se zastrkávání vlasů za uši a nechejte je raději rozpuštěné.

3. Čtvercový

Délka a šířka obličeje jsou stejné, čelo má stejnou šířku jako lícní kosti a čelist. Lícní kosti jsou silné, ostré a hranaté.

Zvolte účes plnější po stranách a prostříhaný v koncích. Ofinu si můžete stáhnout sponou ke straně. Vyhněte se však silné a rovné ofině.

4. Srdcovitý

Čelo a lícní kosti jsou stejně široké, širší než čelist, brada je zkosená. Obličej je delší než širší.

Vyrovnejte tvar svého obličeje. Vytvořte vlasový objem v linii čelisti a v zátylku. Přijatelná je i ofina sahající do očí. Vyhněte se střihům zvýrazňujícím lícní kosti nebo šířku čela.

5. Diamantový

Čelo je úzké a není tak široké jako u srdcovitého tvaru. Lícní kosti jsou širší než čelo a čelist. Brada je špičatá a úzká. Tento tvar se často plete s obličejem ve tvaru srdce.

Ideálním účesem pro diamantový typ obličeje je dlouhá a měkká ofina, která zjemní ostré úhly. Slušet vám budou dlouhé vlasy, ale také střapatá ofina česaná ke straně.

6. Obdélníkový

Jedná se o kombinaci oválných a hranatých tvarů obličeje. Čelo, čelist a lícní kosti jsou stejně široké. Obličej je dvakrát delší než je jeho šířka. Čelisti jsou silné a hranaté. Základní charakteristikou tohoto typu obličeje je vysoké čelo.

Vaše vlasy by měly postupně od hlavy nabývat na objemu. Zvolte jemné vlny nebo kudrny od uší dolů. Vyhněte se rovným vlasům bez objemu. Tento tvar obličeje může působit mužněji – a to obzvláště tehdy, pokud máte krátké vlasy. Ženskost vašemu typu obličeje dodáte vlasy dlouhými alespoň pod ramena.

7. Trojúhelníkový

Tento typ obličeje má úzkou oblast čela. Lícní kosti nejsou tak výrazné, čelist je široká a brada má hranatý tvar.

Vrstvený střih vlasů vám pomůže zjemnit a vyvážit vaši výraznou čelist. Účes zvolte raději delší, než-li kratší. Rozhodně se vyhněte mikádu a dalším účesům, které přitahují pozornost k vaší bradě.

Určete svůj barevný typ

Když už znáte svůj ideální střih, který lichotí s tvarem vašeho obličeje, zaměřte se i na správnou volbu barev vašeho outfitu. Vyberte si takové oblečení, které vám opravdu sedne

Znalost vašeho typu obličeje vám pomůže nejen s výběrem ideálního účesu a doplňků. Když se na něj zaměříte více, můžete také poznat, jaký jste typ. Barevná typologie vám pomůže najít ideální barvy, které vám sluší a díky kterým vyniknete.

TIP: Podívejte se také, jak vytvořit nadčasový černý outfit.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *