5 Tipů: Jak vypadat mladší

Vypadat mladě a svěže je snem každé ženy. Omládnout o pár let, lze i bez kosmetických zásahů. Udělejte si chvilku a zhodnoťte svůj šatník. Poradíme vám, jak vypadat mladší díky oblékání.

Barvy a vzory

Jedná se o skvělým nástroj, díky kterému zakryjete nejen vrásky, ale také dokážete obličeji dodat svěžest.

Barvy

Světlé kousky oblečení, jako je bílá, béžová a různé pastelové odstíny, vám vizuálně zesvětlí obličej a odvedou pozornost od nedokonalostí, jako jsou pupínky nebo vrásky. Vyhněte se černé barvě a ostatním tmavým odstínům, které vás sice opticky zeštíhlí, ale mohou vám přidat na věku.

Vzory

Vzory a potisky jsou nepostradatelnou součástí moderního šatníku. Podívejte se, jaké vzory zeštíhlují a kterým je naopak lepší se vyhnout. Ne vždy vám vzory, které vás zeštíhlí, automaticky i uberou na věku. Například puntíky nebo květiny naopak na letech spíše přidávají.

Jak vypadat mladší?

Podívejte se na několik tipů, které vám pomohou vypadat mladší:

1. Vyhrňte si rukávy

Praktickou radou, díky které můžete vypadat štíhlejší a mladší, je vyhrnutí rukávů u halenek a blejzrů. Ač to může znít neuvěřitelně, často stačí ukázat pár centimetrů holé kůže na zápěstí a rázem omládnete o pár let. Navíc budete vypadat více fit.

Zápěstí je totiž nejštíhlejší částí našeho těla. Útlé zůstane i když přibereme pár kilo navíc, proto je velice atraktivní. Vyhrňte proto u své saka nebo blejzru zlehka rukávy a poodhalte o něco více kůže. Uvidíte, jak se váš celkový outfit rázem promění.

2. Ukažte své kotníky

Dalším trikem k mladšímu outfitu jsou odhalené kotníky. Stejně jako zápěstí, tak i naše kotníky jsou přirozeně útlé. Zůstávají štíhlé i když přibereme.

Mnoho žen si všímá, že jim kalhoty culottes nesluší. U tohoto stylu kalhot je totiž potřeba vědět, jak je nosit. Model culotte obvykle končí na nejširší části lýtka, což je zároveň největší bod spodní části nohy. To způsobí, že budete vypadat zavalitější a dokonce se vám tím mohou opticky zkrátit nohy.

Experimentujte proto raději s upnutými kalhotami, které končí u kotníků. Totéž platí i pro sukně a šaty. Vyhněte se tříčtvrtečním sukním a raději sáhněte po délce po kotníky, které nechte odhalené. Vaše postava se opticky zeštíhlí a zároveň prodlouží.

3. Definujte svůj pas

Pokud chcete vypadat mladší, jemně definujte svůj pas. Pokud mluvíme o topech, jako jsou halenky a košile, zastrčte je ležérně do kalhot nebo sukně. Vpředu nebo ze strany můžete nechat vyčnívat kousek látky. Přečtěte si tipy, jak nosit košili a dolaďte svůj outfit stylovými doplňky.

Dalším způsobem, jak můžete definovat svůj pas, je obléknutí upnutého topu, který zastrčte do úzkých kalhot. Přidejte pásek a uvidíte, jak se vaše postava opticky protáhne.

4. Ukažte své přednosti

Dalším tipem, jak omladit svůj outfit je, že ukážete své přednosti. Spousta žen se obléká zahaleně od hlavy až k patě a tak často vypadají mnohem starší, než ve skutečnosti jsou. Pokud odhalíte trochu kůže, rázem o pár let omládnete.

Pokud máte plný dekolt, nebojte se sáhnout po tričku s hlubokým výstřihem do V. Jestliže se pyšníte dlouhýma nohama, rozhodně je ukažte a přidejte boty na vysokém podpatku, které je ještě více zvýrazní.

5. Buďte trendy

Důležitou radou, jak omladit svůj vzhled, je být stylová. Neodkládejte svůj zájem o módu a sledujte, co je aktuálně in. Nemusíte kvůli tomu renovovat celý svůj šatník, ale pouze vylepšit svůj stávající. Například bílé tenisky, které jsou stále ještě v módě, vás dokáží omladit minimálně o pár let.

Čemu se vyhnout

Každý věk s sebou nese určitá pravidla, co nosit a čemu byste se naopak raději měla vyhnout – například ve čtyřiceti asi nebudete nosit minisukni a ve dvaceti se naopak obloukem vyhnete tvídovému kostýmku. Existují však i obecné styly a střihy, které vám na věku přidají. Pozor si dejte na:

  • beztvaré neforemné kousky,
  • oblečení s krajkou a volánky,
  • oversized módu,
  • roláky,
  • trička s kulatým výstřihem.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *