Jaké vzory zeštíhlují? A co vám naopak přidá na váze?

Máte postavu kypřejších tvarů, ale milujete vzory? Nebojte se, nemusíte se jich vzdát! Stačí pouze zvolit ty správné s ohledem na váš typ postavy. Řekneme vám, jaké vzory zeštíhlují a které vám naopak mohou na váze přidat.

Malé nebo velké vzory?

Pokud se ptáte, jestli zvolit raději malé nebo velké vzory, neexistuje všeobecné pravidlo. Každé ženě sluší něco jiného. Pokud se ale bavíme o velikosti ornamentů na oblečení, jsou dvě pravidla:

1. Velké ornamenty sluší štíhlým ženám

Stejně, jako máme barvy, které zeštíhlují nebo naopak přidávají na objemu, jsou vzory, které dokážou to samé. Čím větší potisk zvolíte, tím objemněji budete vypadat. Velké vzory se z toho důvodu hodí spíše pro štíhlé ženy, které se nemusí bát, že budou působit o něco silněji.

2. Plnoštíhlé ženy zazáří v malých vzorech

Pro plnoštíhlé ženy se skvěle hodí drobné vzory a svislé pruhy. Malé celoplošné vzory na tričku dokážou účinně skrýt přebytečná kila. Svislé pruhy vytvářejí iluzi štíhlosti. Podívejte se, jak na módu pro plnoštíhlé.

Vždy upřednostněte tmavší barvy před světlejšími. Rozhodujte se však především podle toho, v čem se budete sama cítit nejlépe.

Řiďte se tvarem vaší postavy

Zjistěte, jaký je váš typ postavy. Určení a pochopení vašeho tvaru těla je základním krokem k vytvoření správného outiftu s takovými vzory, které vám na váze uberou a nepřidají.

Existuje pět základních typů ženských postav: tvar obdélníku, trojúhelníku, obráceného trojúhelníku, přesýpacích hodin a oválu. Podívejte se do zrcadla a určete ten svůj.

Jaké vzory zeštíhlují a které vám naopak přidají na váze?

Máme nepřeberné množství vzorů, které si můžete obléci. Každé ženě sluší něco jiného. Jak už víte, hodně záleží na typu postavy. I přesto však existují základní pravidla pro nošení vzorů, kterými je dobré se řídit.

Vzory noste vždy s jednobarevnými kousky

Chybou, kterou ženy dělají je, že nosí stejné vzory nahoře i dole. Tomu se ale raději obloukem vyhněte! Nikdy byste neměli nosit stejný vzor odshora dolů. Nejen, že to nevypadá dobře, ale navíc vám takový outfit přidá na váze.

Vzorů se ale nemusíte vzdát. Jen si pamatujte, že ke kostkované košili patří černá (nikoli kostkovaná) sukně nebo kalhoty. Také sako nebo kardigan volte pak jednotné barvy. Takto zvolený outfit vypadá stylově a nemusíte se bát, že vám kostky přidají na váze. Naopak. I kostky dokážou zeštíhlit tím, že odvedou pozornost od vašich méně přitažlivých partií.

Nošení výrazných vzorů a potisků na horní polovině těla je ideální pro ženy s tvarem těla do trojúhelníku.

Volte raději vodorovné pruhy

Pruhy mohou být vaším nejlepším nebo naopak nejhorším přítelem. Je rozhodně potřeba vědět, jak je nosit.

Vodorovné pruhy nenoste, pokud je vaše postava oválného tvaru. V tomto případě raději sáhněte po svislých čarách. Pruhované kalhoty jsou skvělé do práce a velmi lichotí postavě. Sáhnout můžete nejlépe po černé, šedé, tmavě hnědé nebo modré barvě.

Ženy s postavou přesýpacích hodin mají velikou výhodu, protože jim sluší téměř cokoliv! Nemusí se tedy bát ani vodorovných pruhů.

Puntíky a květiny

Postavě ve tvaru oválu budou drobné puntíky, jemné vzory i květiny slušet. U postavy obdélníkového tvaru se nemusíte bát ani výraznějších vzorů. Nejen, že dodají vaší postavě šmrnc, ale také díky nim získáte ženské křivky, které vaše postava spíše postrádá.

Pokud ráda nosíte vzory, ale máte pocit, že vám nesluší, nezoufejte. Drobné ornamenty na oblečení sluší každé ženě! Dolaďte svůj jednobarevný outfit puntíkatým šátkem nebo šátkem se vzory květin. Uvidíte, že i takto malý detail dokáže divy.

Kostkované vzory

Kostky jsou hitem, který se stále drží na přední příčce oblíbenosti, co se týče vzorů. Pokud jste milovnicí kostkované flanelové košile nebo třeba stejně vzorované sukně, směle do toho! Kostky oživí váš outift a zároveň na sebe dobře umí strhnout veškerou pozornost. Vaše nepříliš lichotivé partie tak zůstanou okolím nepovšimnuty.

Pokud zvolíte kostkovanou košili, zkombinujte ji s modrými džíny. Pokud chcete být originální, k flanelové košili se skvěle hodí mom jeans. Jestliže sáhnete po kostkovaném vzoru na kalhotách nebo sukni, tak pamatujte na to, že tričko nebo kardigan už musí být jednobarevné.

Komentáře

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *