Co si obléct na letní svatbu?

Letní měsíce jsou pro svatby jako dělané. Ať už se svatba koná na pláži, v zahradě či v elegantním venkovském sídle, je důležité zvolit takový outfit, který dokonale podtrhne jedinečnost tohoto magického okamžiku. V dnešním článků přinášíme několik tipů, které Vám pomohou s výběrem těch správných šatů na letní svatbu.

Letní svatba v kostce

Zpravidla platí, že letní svatby jsou o něco méně formálnější, co se dress codu týče. Horké letní dny totiž vyžadují lehčí materiály a vzdušné střihy. Dalším důvodem, proč pro méně formální dress code bývá i uvolněnější atmosféra letních svateb, tudíž si můžeme dovolit odvážnější stylizaci.

Vhodný dress code

I přes mnohdy nižší formálnost letních svateb bychom však měli přemýšlet o tom, co si na takovou příležitost vzít. Požádají-li nás nastávající manželé o dodržení určitého dress codu, měli bychom jim vyjít vstříc. Je to koneckonců jejich speciálních den, jehož jsme součástí.

Vhodné oblečení na letní svatbu pro muže

Na letní svatbu doporučujeme volit světlé a vzdušné kousky. Sáhněte po lehčí materiálech, jakými jsou např. lněná tkanina, viskóza či bavlna. Nejenže se budete cítit pohodlně, ale zároveň budete i skvěle vypadat. Světlé barvy k létu zkrátka patří. Tmavým barvám se naopak vyhněte.

Zvolit můžete např. bílou či světle modrou košili. Outfit doplňte o světlé plátěné kalhoty, případně sako. Nezapomínejte ani na doplňky. Stylovými loafery nebo dobře padnoucími kotníčkovými botami a páskem dodáte outfitu potřebný šmrnc. Koná-li se svatba na pláži, klidně zvolte stylové sandály.

Muž mající na sobě světle modrou košili, tmavě zelené plátěné kalhoty, hnědé kožené sandály a sluneční brýle.
Skupina mužů majících na sobě krémové plátěné kalhoty, světlé košile a saka. Dále mají na sobě loafery a sluneční brýle.

Vhodné oblečení na letní svatbu pro ženy

I v tomto případě platí, že světlé a vzdušné materiály jsou základ. Proto volte šaty či sukně ve světlých, např. pastelových, barvách. Léto přeje nejen světlým barvám, ale i různým vzorům. Pokud to tedy není v rozporu s požadovaným dress codem, bát se jich rozhodně nemusíte.

K letnímu outfitu můžete zvolit pohodlné sandály s nižším podpatkem či baleríny. Pokud preferujete vyšší podpatky, zvolte takové, které jsou dostatečně pohodlné a stabilní. Dále přidejte elegantní kabelku či psaníčko, přidejte vhodně ladící šperky a máte hotovo. Skvělý outfit pro letní svatbu je na světě!

Skupina žen majících na sobě dlouhé šaty v různých odstínech červené a růžové a podpatky. Jedna žena má na šatech červený květinový vzor a drží v jedné ruce slaměnou kabelu, ve druhé drink.
Skupina žen majících na sobě dlouhé šaty v různých barvách: modré, bílé, žluté. Jedna žena má na šatech květinový vzor. Všechny ženy drží puget květin.

Tip: V případě chladnějšího počasí nezapomeňte k outfitu přidat dobře padnoucí sako či džínovou nebo koženou bundu.

Inspirujte se

  1. Plážová svatba: Lehké, prodyšné maxi šaty jsou pro plážovou svatbu jako dělané. Zvolit můžete jak šaty se vzorem (např. květinovým), tak jednobarevné. Doplňte je stylovou kabelkou, slunečními brýlemi a plochými sandály. Pohodový a stylový look je na světě.
  2. Venkovní svatba: Pro svatbu ve venkovních prostorech zvolte šaty midi, ideálně z dostatečně prodyšného materiálu. Outfit můžete doplnit jak botami na podpatku, tak koženými sandály či balerínami. Nezapomeňte na vhodné šperky a kabelku.
  3. Formální svatba: Pro formální svatbu volte příslušný dress code, např. elegantní šaty v pastelových barvách či s jemnými vzory. Zkombinujte je s klasickými stříbrnými či zlatými šperky a decentními botami. Kabelku zvolte v barvě šatů, aby celý outfit hezky ladil.
Skupina žen majících na sobě dlouhé šaty v různých barvách a s různými vzory.
Žena mající na sobě dlouhé krémové šaty se zlatým vzorem na sukni a s nabíranými rukávy. V ruce drží mintovou kabelu se zlatou přezkou.
Žena mající na sobě dlouhé krémové šaty. V ruce drží puget květin.

Beauty tipy

V rámci líčení volte přirozený a svěží look. Doporučujeme použít lehkou, voděodolnou bázi, která Vám zaručí svěží look po celý den. Oční stíny a rtěnku volte v souladu s outfitem, tj. spíše světlé, jemné, pastelové. V rámci účesu můžete zvolit elegantní drdol či romantické vlny, které výsledný look dovedou k dokonalosti.

Detail svatebního účesu a la drdol.
Detail lehkého svatebního make-upu v pastelově růžových barvách.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *