Důležitá módní pravidla pro plnoštíhlé ženy

Přemýšlíte, jak oblékat svou plnoštíhlou postavu módně a stylově? Existují různé způsoby jak upozornit na svůj tvar těla. Být kypřejších tvarů rozhodně neznamená nosit nezajímavé oblečení. Podívejte se na důležitá módní pravidla pro plnoštíhlé ženy a zjistěte, jak se oblékat a čemu se raději vyhnout.

Módní pravidla pro plnoštíhlé ženy

Pokud bojujete s tím, co vaší postavě sluší a co ne, ulehčíme vám přemýšlení. Stačí, když si zapamatujete několik módních pravidel, které musí znát každá plnoštíhlá žena. Uvidíte, že se vám otevřou dveře ke stylové módě, která vás naprosto pohltí.

1. Změřte si své míry

Je důležité znát své míry. Už jen z hlediska toho, že v dnešní době převládají online nákupy. Nespoléhejte na konzistentnost oblečení u jednotlivých značek. Změřte si své přesné míry a porovnejte je vždy s tabulkami velikostí. Jen tak budete mít jistotu, že vám oblečení padne.

Základem je změřit svá prsa, boky a hýždě. Obvod prsou vždy měřte v podprsence. Pokud si nejste jistá, kde přesně změřit svůj pas, ohněte se na jednu stranu a všimněte si, kde se vaše tělo ohýbá – to je váš pas. Pokud hledáte, kde nejpřesněji změřit hýždě, postavte se s nohama u sebe a změřte nejširší část hýždí.

2. Určete typ vaší postavy

Existuje několik typů ženských postav. Dělí se dle jednotlivých druhů tvarů. Mezi základní tvary patří postava ve tvaru trojúhelníku, obráceného trojúhelníku, přesýpacích hodin, obdélníku a oválu. Každému typu postavy sluší něco jiného, proto je důležité, znát ten svůj.

V případě módy pro plnoštíhlé ženy to platí dvojnásob. Pokud budete znát svůj typ postavy, dokážete si vybrat takové oblečení, které vás opticky zeštíhlí a vyhnete se takovému, které vám naopak přidá na objemu.

3. Pořiďte si dobře padnoucí spodní prádlo

Spodní prádlo je základ. Nejen, že byste se v něm měla cítit dobře, ale také je třeba zvolit správnou velikost. Vyberte si kvalitní podprsenku z pružné a zpevňující látky, která pomůže udržet váhu vašeho poprsí. Kalhotky se musí dokázat dobře přizpůsobit tělu. Důležitá je hladká tkanina jako je měkké mikrovlákno nebo bavlna.

Skvělým kouskem pro plnoštíhlé ženy jsou i tělové korzety. Dobře se přizpůsobí tělu a pomáhají jej vytvarovat.

4. Ukažte své křivky

Plnoštíhlé ženy mají velkou výhodu v tom, že mají křivky, které většině hubených žen zkrátka chybí. Žena, která takové křivky vlastní, by se tedy neměla bát nosit oblečení, které je krásně zvýrazní.

Pokud jste jednou z těch šťastných, přestaňte se schovávat za volné oblečení. Vezměte si tričko s hlubokým výstřihem do V, které vám prodlouží trup a zvýrazní hrudník. Zvolit můžete také zavinovací top nebo šaty, které obepnou vaše křivky a opticky zeštíhlí váš pas. Nebojte se ani nařasených triček a volánů, které se k vaší postavě budou skvěle hodit.

Podívejte se na více tipů módy pro plnoštíhlé ženy.

5. Noste velké doplňky

Doplňky jsou neodmyslitelnou součástí každé ženy. Pokud také ráda nosíte náušnice, náramky, ale například i kabelky nebo klobouky, platí zde jedno pravidlo: Vždy sáhněte po těch větších. Malé doplňky totiž způsobí, že budete vypadat větší, než ve skutečnosti jste.

Pokud si dáte přes rameno velkou kabelku a přidáte dlouhé střapaté náušnice, opticky vás to zúží. Doplňky přitáhnou pozornost okolí a vaše postava tak zůstane jemně v povzdálí.

6. Buďte sebevědomá!

Ano, sebevědomí jde ruku v ruce s krásou. Pamatujte na to, že budete vypadat skvěle ve všem – pokud se v tom bude cítit dobře. S dávkou sebevědomí dokážete oživit jakýkoliv outfit.

Nosit své křivky s hrdostí vám pomůže upnuté oblečení a vypasované spodní prádlo, v kombinaci s volnými svetry a oversize kardigany. Vzít si můžete i šaty nebo sukně pod kolena a boty na vyšším podpatku. Uvidíte, že kolemjdoucí muži budou ohromeni, jak své křivky umíte nosit!

Objevte oblečení, které vám nejlépe padne. Inspirujte se a najděte si svůj styl oblékání.

Čemu se raději vyhnout?

Existuje několik bodů, kterým by se měla plnoštíhlá žena vyhnout.

  • Nenoste příliš velké potisky a vzory: Opticky vám přidají na objemu.
  • Poznejte rozdíl mezi vypasovaným a upnutým oblečením.
  • Vyhněte se oblečení, které dělá vrásky, rýhy nebo se zařezává.
  • Na legíny pozor: Místo nich zvolte skinny džíny.
  • Neschovávejte se pod velké a volné oblečení, které způsobí, že vám ještě přidá na váze: Nechte své křivky vyniknout!

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *