Inspirujte se, jak najít svůj styl oblékání

Šaty dělají člověka! Tohle je velmi stará pravda. Jak ale najít svůj styl oblékání? Na první pohled se to může zdát jako banalita. Určitě si ale myslíme, že je důležité, abyste se ve svých outfitech cítili dobře. Oblékali se tak, že se za vámi budou na ulici otáčet. Získat tak sebevědomí a skvělý pocit, že víte co děláte. Byť alespoň v tom, že se umíte oblékat a máte prostě styl.

Jak tedy najít svůj styl oblékání?

Prozradíme vám tipy, podle kterých se vám určitě podaří najít na cestu za vašim vysněným a osobitým stylem oblékání. Důležité je také říci, že někdo má raději pozornost a někdo více ocení pohodlí.

Zamyslete se nad tím, jak chcete, aby vás okolí vnímalo

S tím se pojí otázka, jací ve skutečnosti jste? To víte sami nejlépe. Až si na tuhle otázku odpovíte. Další by měla být, kde trávíte nejvíce času nebo kam se oblékáte. Jestli jste hodně často v práci a chcete například dodat vážnost sobě samému. Na obchodní schůzce a v kanceláři se můžete cítit dobře v Business Casual. Jestliže jste raději více neformální, pak byste mohli sáhnout po stylu, kterému říkáme Smart Casual.

Inspirujte se

V dnešní době Instagramu, je určitě dalším skvělým tipem, jak najíst svůj osobitý styl, hledat inspiraci na Instagramu. Případně můžete využít Pinterest nebo jiné sociální sítě. Pokud se vám nějaký outfitu bude líbit, jednoduše si ho uložte. Až těchto tipů budete mít více pohromadě, zkuste najít společné prvky. Postupně si tak uděláte obrázek o tom, co se vám nejvíce líbí. V dnešní době je například velmi oblíbený Boho styl, podívejte se, zda to zrovna nebude ten váš!

Kupujte si to, co vám sluší a v čem cítíte se dobře

Jednoduchá rada, někdy hůře proveditelná. Ale pokud si na sebe v kabince navléknete 7 kousků oblečení a ani jedním si nejste jistá, pak to prostě není ono. Někdy pomáhá rada kamarádky nebo se vyfotit a pak se na fotku zpětně podívat. Můžete se vidět jinak a z jiného úhlu, takže vám to pomůže se rozhodnout.

Řiďte se hlavně svým úsudkem

Svůj osobitý styl určitě neobjevíte, pokud budete poslouchat hlavně rady ostatních. Určitě není nic špatného na tom, zeptat se na názor kamarádky. Není ale dobré pouze dát na poučky ostatních či někoho kopírovat. To byste potom nebyla vy, ale zase někdo druhý od koho jste jeho styl převzala.

Utvořte si určitý základ šatníku

Určitě se od vás neočekává, že ihned vyměníte svůj šatník za nový. Jednak by vás to finančně zničilo a za druhé není myslitelné, abyste to zvládla. Jakmile zjistíte, co se vám opravdu líbí, v čem se cítíte svá. Nakupte si pár základních kousků, ke kterým budete postupně přidávat další oblečení. V první řadě si kupte univerzálnější kousky. Následně rozšiřte o trendy a módní oblečení. To je takové, které za chvíli vyjde z módy a je spíše na chvíli. Tyto kousky můžete obměnovat klidně častěji a budete tak mít pocit, že máte neustále “nový a svěží vítr” ve vašem šatníku.

Poslední užitečná rada

Představte si, že vejdete do baru, kde jsou muži, kterým se chcete líbit. Ve chvíli, kdy se na vás otočí, jakmile vejdete do dveří. Co byste chtěla, aby si v tu chvíli pomysleli? Pokud je to například to, že ve váš budou vidět sebevědomou ženu, která se jde pobavit a užit si večer. Určitě tento dojem nevytvoříte v černých džínách a bílém tričku.

Přejeme šťastnou ruku při výběru vašich nových outfitů!

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *