Jak vybrat podprsenku pod šaty a na co dát pozor?

Koupila jste si nové šaty a nevíte, co pod ně? Vybrat správný druh podprsenky může být obtížné. Na trhu jsou k dispozici různé styly. Poradíme vám, jak vybrat podprsenku pod šaty a na co si raději dát pozor.

Výběr podprsenky

Pokud chcete nalézt dokonalou podprsenku pod šaty, je třeba vzít v úvahu několik věcí:

  • Velikost: Ujistěte se, že má vámi vybraná podprsenka správnou velikost, která vám padne. Pokud je příliš malá, bude působit nevzhledně. Velká vám zase neposkytne oporu, kterou potřebujete.
  • Struktura: Vyberte si podprsenku s kosticemi či bez nich. V případě plochého hrudníku se nebojte sáhnout i po podprsence s menšími vycpávkami. Vše záleží na vaší představě a také šatech, pod které podprsenku hledáte. Základem je, abyste se cítila pohodlně.
  • Šaty bez podprsenky: Některé šaty podprsenku nevyžadují. Mnoho z nich totiž mívá všité prsní košíčky, které ňadra krásně drží. U těchto šatů však vyberte správnou velikost, aby vám prsní košíčky dobře padly. Ne všechny šaty tohoto typu vám musí nutně pasovat. Také můžete nosit volné šaty.
šaty bez podprsenky

Jak vybrat podprsenku pod šaty?

Různé druhy šatů vyžadují jiné druhy podprsenek. Podívejte se na naše tipy, jakou podprsenku pod určitý druh šatů nosit. Velmi také záleží, jestli máte spíše hubenou postavu nebo hledáte spíše šaty pro plnoštíhlé.

1. Bez ramínek

Nosíte rádi šaty bez rukávů? Pak sáhněte po podprsence bez ramínek, která vám dodá bezproblémový vzhled se všemi odhalenějšími outfity. Tento druh podprsenky má průhledná ramínka, která mohou být i odnímatelná.

2. Nalepovací podprsenka

Jestliže se chystáte vzít si šaty pod ramena, která k tomu všemu mají také odhalená záda, řešením může být nalepovací podprsenka. Jedná se o malé polštářky s lepidlem, které si nalepíte na svá ňadra. Uvidíte, jak krásně vám přilnou. Dobře proto vypadají i pod upnutými šaty.

3. Hluboký výstřih

Pokud se chystáte na ples nebo večírek, možná zvolíte šaty s hlubokým výstřihem. Do tohoto typu šatů může být obtížné najít podprsenku, která by nevypadala nevkusně. Sáhněte proto po podprsence s hlubokým výstřihem a nechte svůj dekolt vyniknout.

4. Odhalená záda

Šaty s odhalenými zády vypadají sexy. Nezkazte si tento outfit viditelným zapínáním podprsenky. Pro tento střih šatů raději použijte podprsenku určenou přímo pro šaty s odhalenými zády. Zapínání má níž a tak zůstanou vaše záda odhalená.

Pokud se chcete vyhnout zbytečně velkým investicím, nezoufejte. Můžete si koupit ramínka k prodloužení podprsenky. Stačí, když je zaháknete za konce, propletete a sepnete vpředu na břiše.

podprsenka pod šaty

Podprsenka pod šaty: Na co si dát pozor?

Výběr špatné podprsenky s sebou může přinášet i méně příjemné situace. Vyhněte se jim a dejte si při výběru pozor na několik věcí. Vyberte si podprsenku, která vám bude sedět a hlavně se v ní budete cítit a vypadat dobře.

  • Podprsenka nesmí být vidět: Žádná žena nechce pod průsvitnými šaty ukázat ramínko své podprsenky nebo mít zřetelné košíčky. Řiďte se proto typem šatů, který je při výběru vhodně padnoucí podprsenky určující. Samozřejmě jsou i šaty, kdy podprsenku plně přiznáváme.
  • Barvy: Určitě je vám jasné, že pod světlé šaty zvolíte bílou podprsenku. Ne vždy tomu tak je. Pokud jdete do společnosti v bílých šatech, sáhněte po podprsence pleťové barvy. Necháte tak vyniknout svůj outfit, pod kterým nebude zřetelný žádný rušivý element.
  • Velikost košíčků: Dejte si pozor, ať vyberete správné košíčky. Vždy je lepší si podprsenku před koupí vyzkoušet. Ve velkých košíčcích vaše ňadra zaniknou a příliš malé košíčky naopak nebudou ve velkém výstřihu vypadat dobře.

TIP: Podívejte se také, jak se oblékat ve 40 a mít šmrnc.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *