5 Tipů: Podle čeho poznat kvalitní dámská trička?

Trička jsou všestranným typem oblečení. Koupit si správné tričko, které bude vypadat stylově a dlouho vydrží, může být však oříšek. Podívejte se na tipy, podle čeho poznat kvalitní dámská trička.

Kvalita vs. cena

Trička jsou základním kouskem oblečení každého šatníku. Všichni milují jejich všestrannost a pohodlí. Ať už nosíte raději trička upnutého stylu nebo máte raději dámská oversize, je dobré si za ně připlatit. Investice do kvalitních triček může být lepší nejen pro vaši pokožku, planetu, ale dokonce i pro samotnou peněženku. Kvalitnější trička vydrží roky. Soustřeďte se především na německé a italské značky. S klidem v duši můžeme doporučit také naší oblíbenou německou značku Kenny S. nebo GARCIA Jeans.

V čem je lepší kvalitní tričko?

  • Skvěle se hodí pro individuální tvar těla a dobře padne.
  • Neztrácí po několika vypráních barvu.
  • Netvoří se na něm žmolky.
  • Jeho tvar odolává častému praní i nošení.
  • Nesmrskne se na menší velikost.

Podle čeho poznat kvalitní dámská trička?

Existuje několik opatření, jak koupit opravdu kvalitní tričko, které vydrží a zároveň neztratí své vlastnosti.

1. Typ materiálu je důležitý

Existuje spousta druhů materiálů. Vysoce kvalitní trička jsou vyrobena ze 100% kvalitní bavlny (bez přidání syntetických vláken). Ještě lepší kvalitu tkaniny vám zaručí organická bavlna, která je absolutně přírodní, bez jakýchkoliv chemických zásahů. Anorganická bavlna je změkčována chemikáliemi a ošetřena pesticidy, které se dostanou i do oblečení a tím pádem také na vaši pokožku.

Organická bavlna je z těchto důvodů nejlepší investicí nejen pro vás, ale také pro životní prostředí.

2. Zkontrolujte švy

Švy jsou hlavním prvkem, který drží tričko pohromadě. Vždy zkontrolujte lemy a oblasti rukávů, zda nejsou stehy uvolněné nebo nevyčuhují nitě. Trička vysoké kvality mají obvykle pouze jednu řadu stehů. Některé však mohou mít i řady dvě.

Zkontrolujte kapsy, aby nebyly protržené. Při kontrole za kapsu jemně zatáhněte, abyste zjistili, jestli je odolná. Někteří výrobci k výrobě kapes totiž používají méně kvalitní látky nebo dokonce zbytky.

Pokud má tričko knoflíky, ujistěte se, že dobře drží. Ideálně by pak mělo mít knoflík navíc, kdyby se vám nějaký zatoulal.

3. Potisky triček musí držet

Vzory a potisky jsou nedílnou součástí této doby. Jedná se o moderní styl posledních let, který láká nejen mladé, ale i starší. Na tričko lze vytisknout téměř jakýkoliv design, například vzory, nápisy nebo obrázky.

Před koupí trička se ujistěte, že potisky nejsou popraskané nebo se neodlupují. Pokud ano, ukazují tak na špatnou kvalitu výrobku.

Vzory vydrží déle na kvalitnější látce. Kromě toho právě kvalitní látka umožňuje sytější a zářivější barvy.

4. Štítek a jeho funkce

Štítek je důležitý více, než si myslíte. U kvalitního trička nikdy nezapomeňte štítek zkontrolovat, ať víte, jak jej můžete prát a sušit a čemu se raději vyhnout.

Materiál štítku je důležitý i z hlediska pohodlí. Trička špatné kvality používají laserem popsané štítky, které způsobují škrábání a svědění na kůži. Sáhněte proto raději pro kvalitních tričkách, která mívají nápisy přímo vytištěny.

5. Cena hraje velkou roli

Důležitým faktorem, který určuje kvalitu trička, je cena. Pokud nekupujete jednorázové tričko, je potřeba kvalitu vyčíslit ve skutečné hmatatelné hodnotě. Máte dvě možnosti: Buď získáte za nízkou cenu nekvalitní zboží nebo zakoupíte luxusní výrobek za vyšší pořizovací náklady.

Výhodou kvalitního trička s vyšší cenou je to, že vám oproti levnému nekvalitnímu výrobku rozhodně déle vydrží a stále bude vypadat dobře. Nemusíte se však bát, že za kvalitu padne polovina vaší výplaty. U spousty známých kvalitních výrobků se platí za značku. Chcete-li ušetřit, kupte si tričko méně známé společnosti a uvidíte, že dokonce i lehce ušetříte.

Nákup kvalitního trička

Vydáte-li se do kamenného obchodu, bude pro vás nákup kvalitního trička jednodušší. Online nakupování je vždy rizikem, protože si nemůžete být skutečně jistí kvalitou vybraného zboží. Ujistěte se proto, že nakupujete od spolehlivých prodejců a nezapomeňte si zkontrolovat recenze od předchozích zákazníků.

Zkuste také článek o tom, jak můžete nosit džíny s vysokým pasem a o černých outfitech.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *