Normcore: Čím se tento fashion styl vyznačuje?

,,Normální” může vnímat každý z nás trochu jinak. Jedná se o velmi subjektivní pocit. Přesto je tento pocit inspirací jednomu z populárních módních stylů dnešní doby. Co je to normcore a čím se tento fashion styl vyznačuje?

Normcore móda

Slovo ,,normcore” je složeno ze slov ,,normal” a ,,hardcore”. Základem tohoto stylu je originalita a pohodlí. Jde o hnutí, které odmítá noblesu a značkové oblečení.

Nejedná se však o náhodné oblékání toho, co vám zrovna přijde pod ruku. Hlavním principem této módy je, oblékat se jednoduše a nemoderně.

Co je pro normcore styl typické?

Normcore fashion volí průměrné oblečení, obvykle neutrálních barev a vzorů. Inspirací se může stát i oversize móda. Normcore se vyhýbá kabelkám a volí raději batohy, robustní boty nebo obyčejné tenisky, které páruje s modrými džínami a krabicovým střihem trička.

Tento módní styl je ideální pro ty, kteří se rozhodli, že se přestanou trápit tím, co si obléci. Módními ikonami tohoto konzistentního šatníku je dokonce i Mark Zuckerberg a Steve Jobs.

Normcore oblečení má být jednoduché a maximálně užitečné. Pokud tedy chcete s tímto stylem oblékání začít, není třeba chodit na nákupy. Důležité je pohodlí, ne značka. Ignorujte nejnovější trendy módy a neřešte ani názor společnosti.

Jaké prvky oblečení jsou typické pro normcore?

Ptáte se, jak dát dohromady celkový outfit? Podívejte se, jaké kousky k tomuto stylu oblékání neodmyslitelně patří. Nezapomínejte však hlavně na pohodlí.

1. Bílé tričko

Bílé tričko je jedním z nejzákladnějších oděvů módy, proto ho vlastní téměř každý. Není nic obyčejnějšího a ,,normálnějšího” než je bílé tričko. Lze jej kombinovat k džínům, legínám, ale i k mnoha jiným formálním a neformálním oděvům.

Zkusit můžete sáhnout i po oversize tričku, které se k normcore stylu skvěle hodí.

2. Fleecové bundy

K normcore stylu patří neodmyslitelně i fleecová bunda. Perfektně se hodí k džínům a tričku do chladnějšího počasí, ve kterém příjemně zahřeje. Fleecová bunda je nejen skvělým módním kouskem, ale její výhodou je i praktičnost.

Fleecové oblečení je výjimečně odolné vůči okolním podmínkám a povětrnostním vlivům. Udržuje teplo, chrání před deštěm a obvykle vydrží i řadu let.

3. Mom džíny/klasické džíny

Mom džíny jsou základní součástí šatníku normcorera. Jedná se o džíny s vysokým pasem a širokými nohavicemi, které se postupně ke kotníkům zužují. Jsou univerzální, pohodlné a lichotí jakémukoliv typu postavy. Obvykle je zakoupíte v džínové šedomodré barvě. Pokud máte plnou skříň obyčejných džínů nezoufejte, i ty se dají k tomuto módnímu stylu použít.

Obléci si k nim můžete téměř cokoliv. Nakombinujte je s normcore tričkem neutrální barvy.

Pamatujte na to, že tričko by mělo být vždy zastrčené do džínů. Nejen, že váš vzhled dostane šmrnc, ale dosáhnete tak ležérního vzhledu typického pro normcore módu.

4. Tenisky

Vzhledem k tomu, že normcore styl je založen na pohodlí, základní prvek obuvi této módy tvoří obyčejné tenisky. Nejen, že jsou pohodlné, ale také se hodí k džínům a tričku. V úvahu také přicházejí jakékoliv robustní kozačky, polokozačky nebo šněrovací kotníkové boty.

V létě můžete vsadit i na českou klasiku – oblíbené ponožky v sandálech totiž do normcore stylu také skvěle zapadnou.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *