7 Tipů: Jak se pohodlně a stylově oblékat v těhotenství

V těhotenství prochází tělo mnoha proměnami – mění se ženské křivky a roste bříško. To způsobí, že dříve nebo později budete muset obměnit svůj šatník a přidat volnější kousky oblečení. Přesto se můžete cítit skvěle! Jak se pohodlně a stylově oblékat v těhotenství?

Jak se oblékat v těhotenství?

Když se jedná o rostoucí bříško, je pohodlné oblečení základ. Cokoliv omezujícího nebo nepohodlného odsuňte do zadní části skříně a vytáhněte až po porodu. Takové oblečení by nebylo příjemné ani vám, ani miminku. Raději sáhněte po splývavých a pružných šatech nebo volnějších kalhotách. Móda v těhotenství by rozhodně měla jít ruku v ruce s vaším osobním stylem.

(Ne)investovat do těhotenského oblečení?

Během příštích několika měsíců začne vaše bříško poměrně rychle měnit velikost. Vzhledem k tomu, že se jedná jen o přechodnou dobu a za devět měsíců se nejspíš budete opět vracet ke své původní váze, nevyplatí se příliš investovat do těhotenského šatníku.

Jestliže jste rozhodnutá, že si těhotenské oblečení koupíte, pořiďte si raději pár kvalitních kousků, které prostřídáte. Vyplatí se vám koupě oversize triček, která využijete nejen do začátků těhotenství, ale i po porodu. A kdoví, třeba se vám oversize móda zalíbí.

Jak na pohodlnou a stylovou módu v těhotenství?

Podívejte se na několik tipů, jak se oblékat v těhotenství módně, stylově, a přesto pohodlně.

1. Prohledejte svůj šatník

Proměňte své oblečení na těhotenské. V zadní části skříně určitě objevíte oblečení větší velikosti, které přikryje i rostoucí bříško.

2. Volte pohodlí

Během těhotenství je důležité nosit pohodlné oblečení, aby vaše bříško nebylo stísněné. Dbejte také na to, ať se vám kalhoty v pase nezařezávají.

3. Oblečení volného střihu

Dopřejte si střihy, které dávají prostor vašemu rostoucímu bříšku. Sáhněte po volných nebo klidně elastických šatech. Záleží na tom, v čem se cítíte dobře. Jestliže vám jdou kila i do dalších partií těla, sáhněte po oversize módě. Volné oblečení vypadá dobře a po porodu v jeho nošení můžete pokračovat.

4. Pár těhotenských kousků

Většina žen přechází na těhotenské oblečení kolem šestého měsíce těhotenství. Nemusíte se bát, že těhotenskou módu vynosíte pouze tři měsíce do porodu. Bříško zřejmě neshodíte hned, proto počítejte s tím, že vám těhotenské šaty, trička i kalhoty vydrží déle. A potom je můžete schovat a využít na další miminko nebo prodat, že?

5. Vyhněte se syntetickým materiálům

Nejlepší oblečení, které můžete v těhotenství nosit, je vyrobené z přírodních a organických materiálů – například z bavlny, lnu, konopí nebo bambusu. Vyhněte se syntetickým tkaninám, jakými jsou polyester a nylon, protože zbytečně dráždí pokožku.

6. Volte výstřihy do V

Při výběru trička nebo šatů se dívejte na střih. Zvolte výstřih do V. Budete cítit pohodlně, ale tento typ oblečení využijete i následně při kojení. Kromě toho se obecně hodí pro větší poprsí a lichotí těhotné postavě.

7. Šaty se stažením v pase

Nechcete se soukat do těhotenských kalhot v létě? Investujte do šatů, které vynosíte i po porodu. Můžou to být volné košilové šaty, které si jednoduše v dekoltu rozepnete, se stažením v pase anebo šaty zavinovací. Poslední dva typy vám dodají elegantní, trendy a věčně stylový tvar. Zalichotí tak vašemu dekoltu, pasu a vyzdvihnou těhotenské bříško.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *