9 trendy účesů této sezóny: Aktualizujte váš oblíbený sestřih

Letní dny plné horka a slunce pomalu odplouvají do minulosti. Pro někoho mohou nastat lepší časy, protože s příchodem chladnějších dnů přicházejí také upravené barevné nehty, smyslné líčení a pohodlné svetry. Ačkoliv podzim je v plném proudu, není pozdě aktualizovat svůj účes. Toužíte po osvěžení vlasů po létě, kdy se kadeře vysučily pobytem na slunci či ve vodě? Podzimní trendy účesů obnoví kvalitu vašich vlasů a dodají vašemu celkovému vzhledu šmrnc. Aktualizujte váš oblíbený sestřih.

1. Hush cut

Jedním z nejvyhledávanějších sestřihů pro podzim je tzv. “hush cut”, který rychle stoupá na popularitě díky své mimořádné variabilitě. Zatímco většina účesů je definována délkou, tato varianta je založena spíše na vrstvách. Ve studiu si můžete říct kadeřníkovi o delší ofinu ve tvaru závěsu. Účes je jednoduchý na údržbu. Je to lehký a vzdušný účes, který lichotí různým tvarům obličeje a texturám vlasů.

2. Butterfly bob

Název střihu bob je modernější výraz pro mikádo nebo podkovu. Byl to průlomový účes roku 2022, ale “butterfly cut” je v trendech i tento rok. Tento podzim je nejoblíbenější střih ve verzi “bob”, kdy krátké sestříhané prameny rámují obličej a přidávají vašim vlasům pohyb.

3. Long bob- lob

Originálně se tento sestřih nazývá long bob, zkráceně lob. Bavíme se o mikádu na ramena, tudíž jde o delší bob. Zůstává oblíbeným účesem díky své jednoduchosti a variabilitě. Na podzim se tento střih inspiruje rozcuchanými verzemi účesů, které byly populární na jaře a v létě (mullet, wolf cut). Lob je aktuálně v popředí trendů a spíše než romantický dojem vyvolává pocit experimentu a extravagance. “Shaggy (rozcuchané) kadeře jsou zpět a to ve velkém stylu,” říká Min Kim, koloristka a globální ambasadorka L’Oréal Professionnel.

S velkými drsnými vrstvami, které poskytují uvolněný, nízkoúdržbový vzhled, není těžké pochopit, proč tato varianta klasického účesu zůstává žádaným požadavkem v salónech. Jak poznamenává Kim, “jedním z prvků, které činí shaggy “lob” oblíbeným, je jeho snadná úprava a skvěle funguje na různých typech vlasů.” Sestřih stačí rychle rozčesat a vypadá fantasticky.

4. Blowout- aneb foukaná jak v devadesátkách

“Butterfly cut” ovládl léto, ale s ochlazením počasí se trend přesměroval k ikonickým objemným účesům z devadesátých let. Tento střih, který v češtině můžeme nazvat jako foukaná, byl oblíbený u supermodelek. Ačkoliv účes vyžaduje více údržby, jako je fénování, Maclay ujišťuje, že správné produkty zjednoduší postup a ušetří čas během úpravy. “Kvalitní pěnové tužidlo, jako je “René Furterer STYLE Sculpting Mousse,” je klíčem k vytvoření maximálního objemu,” říká. Jeho odborná rada spočívá v tom, že ji aplikujete na vlhké vlasy před důkladným vysušením, aby se vytvořil objem hned od kořínků. Pokud vám účes začne splývat, Maclay doporučuje přidat do své rutiny suchý šampon. “Ten absorbuje oleje z pokožky hlavy a vlasů a zároveň vrátí vlasům texturu a objem.”

5. Curtain bangs

Curtain bangs, tedy ofina ve tvaru závěsu, stále zůstává trendy způsobem, jak rychle změnit svůj stávající účes. “Tento měkký rámovací střih nejenže lichotí různým délkám vlasů, ale také dobře ladí s různými texturami vlasů,” říká Kim. Bez ohledu na to, zda máte kudrnaté, jemné, vlnité nebo husté vlasy, ofina ve tvaru závěsu může skvěle pozdvihnout váš stávající vzhled. Výhodou účesu je, že tento styl nevyžaduje takovou údržbu, jako jiné typy ofin.

6. Italský bob

Pokud si všímáte tématu textury, zejména u letošních bobů, všimnete si rozdílů mezi jednotlivými boby. Detaily textury jsou tím, co dělá každý druh bobu jiným a unikátním. Italská verze přináší klasickému sestřihu vzdušný objemný vzhled, který není těžký ani hutný. Ačkoliv tento účes nosí několik celebrit a módních ikon jako Kaia Gerber a nedávno také Zendaya, italský bob jede plnou parou podzimem. Krátký sestřih nabízí spoustu flexibility pro úpravu.

7. Curve bangs

Blízký příbuzný střihu “curtain-cut” jsou tzv. “curve bangs,” což je další oblíbená volba pro různé tvary obličeje. Tento vzhled aktualizuje trendy střih ofiny na prodlouženou variaci, která sahá až nad čelist, aby rámovala obličej. Zkrácené konce vpředu se ohýbají ven, aby vytvořily definovanější tvar než tradiční ofiny ve tvaru závěsu. Pokud jste se rozhodli pro tento účes, sáhněte po produktech, které snižují elektrizování vlasů, zvětšují objem a lesk. Odborníci doporučují TRESemmé objemný sprej pro kontrolovaný objem a krém nebo balzám pro fénování, který udržuje vlasy hladké.

8. Rachel verze 2.0

Sestřih ‘Rachel‘ obstál v testu času, ale tato verze 2.0 je nejnovějším a nejmodernějším způsobem, jak nosit ikonický účes. Při výběru střihu je důležité zohlednit několik faktorů: texturu vlasů, tvar obličeje a údržbu. Díky prodlouženým jemným vrstvám je tento střih vhodný pro téměř každý tvar obličeje, takže ho můžete snadno přizpůsobit podle svých představ.

Rachel 2.0

9. Pro dlouhé vlasy- Birkin Bangs

Ještě nejste připraveni na zkrácení vlasů? Existuje podzimní trend, který se zaměřuje na dlouhé vlasy. Kombinace ofiny a dlouhých vlasů je jedním z hlavních trendů této sezóny díky své eleganci a půvabu. Inspirace tímto účesem pochází od herečky Jane Birkin a tento účes ztělesňuje francouzskou krásu.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *