90. léta a hnědé rty- Nejvýraznější nostalgický trend

Ruch a rámus New Yorského týdne módy vždy nabízí spoustu inspirace. Kromě vybraných stylů, které se objevují na mole, jsou také aktuální ty, které se prezentují venku na ulicích – zvlášť co se týče krásy.

Každá sezóna přináší novou vlnu trendů, ale podle toho, co bylo vidět ve street style beauty looku během New Yorského týdne módy, je zřejmé, že na podzim jsou „90. léta“ inspirací číslo jedna. Mnohé trendy v líčení této éry, jako matný finiš a smyslné kouřové oči, si udržely popularitu i v průběhu let. Ale spojení zemitých odstínů rtěnky, které byly vidět u návštěvníků na New Yorském týdnu módy jaro/léto 2024, je poměrně nový vývoj, který vzešel z dřívějšího kontroverzního stylu. Místo toho, aby byly hnědé rty výrazným středem pozornosti, modernizovaná verze slouží jako snadný doplněk k jiným líčícím trendům, pomáhajíc k vytvoření jemnějšího a lépe se doplňujícího vzhledu.

Jedním z nejvýraznějších trendů rtěnek na podzim jsou aktualizované odstíny čokoládové hnědi, a tak není překvapením, že se tato móda objevila během New Yorského týdne módy. Tentokrát jde o spojení teplého vzhledu s více rozměrným líčením.

Ať už jste s tímto trendem dobře obeznámeni nebo ho zkoušíte poprvé, ulice New Yorku nabízejí spoustu inspirace pro vaše každodenní líčení.

Něžná a romantická

Móda jemného líčení minulých let v oblasti krásy je stále populární. Tento vzhled zdůrazňuje hnědé rty s něžností. Modelka Elsa Hosk na přehlídce Khaite pro jaro/léto 2024 ukazuje, proč tento vzhled stále panuje. S jemnou a lehce opálenou pokožkou, její jemná hnědá rtěnka působí tak romanticky.

Hnědé rty

Espresso

Odstíny espresso, které zdůrazňují hlubokou hnědou a černou barvu, jsou pěknou alternativou k “nude” rtěnce. Vzhled je ještě přitažlivější, když je kombinován s minimálním líčením a jednoduchým culíkem.

Espresso hnědé rty

Matná kombinace

Původní hnědé rty z „90. let“ byly často doprovázeny minimálním líčením, aby vytvořily dramatické prohlášení. Ale jak ukazuje Lexi Wood, mohou být stále v popředí i s kouřovými stíny a důmyslnou konturou. Vyzkoušejte temnou “nude” matnou rtěnku zvýrazněnou hnědou tužkou na rty.

Matte kombo

Cherry cola

Odnož hnědé rtěnky v podobě třešňové kolové barvy byla také velmi oblíbená mezi návštěvníky přehlídek NYFW. Tato rtěnka kombinuje bohaté hnědé odstíny s šťavnatými tóny bobulí, čímž vytváří unikátní odstín. Konečný vzhled je ozdoben nádechem lesku.

Cherry cola hnědé rty

Čokoláda

Není nic dekadentnějšího než čokoláda posypaná zlatem. Stejný přístup platí i pro barvu rtěnky, jak ukazují ulice NYFW. Zde Malvika Sheth ukazuje, jak zvýšit atraktivitu rtěnky několika kapkami zlata umístěnými na středu rtu.

Čokoláda lips

Matná béžová

Pokud béžovou rtěnku zkombinujete s minimálním líčením, budete vypadat úchvatně. Inspirujte se Mary Leest a jemně aplikujte matný stín na oči ve stejném odstínu rtěnky. Tu udržujte úplně bez lesku pro jednoduchý, ale šik vzhled.

Matte

Tmavě hnědá tužka na rty

Hnědá tužka na rty byla základním prvkem líčení „90. let“ a má stále stejnou hodnotu i dnes. Pro verzi roku 2023 ji nejprve použijte k obrysům a pak pomalu přenesete barvu do středu spodního rtu.

Tmavé rty

Růžovo-hnědý odstín

Navzdory mnoha variacím je nejznámějším hnědým odstínem rtěnky „90. let“ růžovo-hnědý odstín. Se zemitými a našedlými podtóny je to ten nejlepší doplněk na podzim a vypadá božsky na většině tónů pleti.

Pink lips

Odstín hlíny

Rty v odstínu hlíny, jako je béžová nebo terakota, mohou být nejmodernějším přístupem k nostalgickému trendu v kráse. Pokud se rozhodnete vyzkoušet tento vzhled, vyberte si odstín, který je teplý a blízký vaší pleti.

Hlína rty

Karamelová poleva

Krásou karamelu je, že funguje téměř na každé pleti, ale zejména se hodí k tmavším tónům. Po nalezení nejvhodnějšího odstínu rtěnky ji zkuste ozdobit leskem o tón nebo dva světlejším, což vytvoří na konečném vzhledu lesklý efekt.

Karamel hnědé rty

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *