Business oblečení pro ženy: Co zaujme a co ne?

Profesionální business oblečení pro ženy má podtrhnout vaši důvěryhodnost v kanceláři, ale zároveň vám i zvednout sebevědomí. Co zaujme a čemu byste se měli raději vyvarovat?

Co je to business styl oblečení?

Business styl oblékání je opakem ležérního stylu oblékání. Jedná se o formální dress code pro spoustu zaměstnání.

Jde o profesionální vzhled, který působí elegantně a sofistikovaně. Ženy mají v business stylu (oproti mužům) volnější ruku. Skvěle fungují kalhotové kostýmky a sukně, ale dobře vypadají i business šaty.

Držte se neutrálních barev

I když máte rádi barevné oblečení s výraznými vzory, v rámci business dress code byste je nosit neměli. V neutrálních barvách dámského business oblečení neuděláte chybu. Výrazné a extravagantní kousky si raději schovejte na víkend. Do dámského business stylu nepatří.

Zkombinujte odstíny bílé, černé a šedé. Můžete také sáhnout po tmavých barvách, jako je tmavě modrá nebo hnědá. Myslete na to, že barvy vašeho outfitu musí vzájemně ladit.

Business oblečení pro ženy

Dámský elegantní business styl lze vytvořit mnoha způsoby. Vyberte si oblečení, které vám nejlépe padne.

1. Dámské kalhoty

Business kalhoty existují v několika variantách. Mohou mít široké nebo úzké nohavice. Při jejich nákupu je důležité vybrat střih, který lichotí vašemu typu postavy. Pozor dávejte na jejich délku. Neměly by sahat déle, než po kotníky. Pokud jde o barvu, ideální jsou neutrální odstíny, jako je černá, tmavě modrá nebo šedá.

2. Sukně

Sukně, jako součást business stylu, je skvělou letní alternativou dlouhých kalhot. Na co se však musíte rozhodně zaměřit, je její délka. V ideálním případě by vaše sukně měla končit pod koleny a níže.

Zároveň se ujistěte, že nemá žádné výrazné rozparky, které by sahaly vysoko nad kolena. Ideální volbou jsou pouzdrové sukně, ale vzít si můžete i sukni do tvaru A.

3. Košile

S košilí na knoflíky neuděláte chybu. Nejen, že vypadá stylově a profesionálně, ale navíc si můžete vybrat z různých materiálů a barev. Při výběru ideální košile investujte raději do černé nebo bílé, které fungují jako základ šatníku každé ženy.

4. Šaty

Business šaty musí být dobře padnoucí – ne příliš těsné ani volné. Jejich délka má být ke kolenům a níž. Zároveň nesmějí odhalovat moc kůže.

Zatímco šaty s dlouhým a krátkým rukávem jsou vhodné pro kancelářské prostředí a pracovní obědy, styly bez rukávů dobře fungují s lehkým blejzrem nebo sakem.

5. Kostýmky

Ať už s kalhotami nebo sukní – dámské business kostýmky jsou skvělou volbou pro ženy, které se chystají investovat do business vzhledu. Při jejich výběru je dobré zachovat jejich jednoduchost a neutrální barvy.

Zvolte také obyčejnou látku a malé decentní nebo žádné ozdoby. Následně stačí přidat ještě business košili a společenské boty.

6. Obuv

Chcete-li vytvořit dokonalý business outfit, nezapomeňte myslet i na své boty. Boty mohou váš outfit naprosto rozbít nebo naopak dokonale doplnit. Business neformální dress code vám dává prostor pohrát si s obuví.

Zkuste elegantní mokasíny nebo formální chelsea boty, které udrží vaše nohy teple i v chladnějších dnech. Ideální volbou jsou také lodičky – pokud tedy umíte chodit na podpatcích.

Čemu se vyvarovat?

Vyhýbání se nevhodným business kouskům vám pomůže zapůsobit (nejen) na pracovišti. Zde je několik příkladů, jakým kouskům byste se měli v případě business oblečení vyhnout:

  • Minisukně: V pořádku jsou sukně, které zasahují ke kolenům a níže. Sukně nad kolena rozhodně nejsou dobrou volbou do kanceláře ani na obchodní schůzky.
  • Hluboké výstřihy: Hluboký výstřih není pro business prostředí vhodný. Přílišná vyzývavost způsobí, že budete působit neprofesionálně.
  • Topy odhalující kůži: Rozhodně nenoste topy odhalující břicho nebo trička s různými krajkami, které zvýrazňují vaše holá záda.
  • Jehlové podpatky: Vysoké boty jsou skvělou volbou pro ženy v business prostředí. Rozhodně se však vyhněte jehlovým podpatkům, které vypadají poněkud nepatřičně.
  • Těsné oblečení: Těsné sukně nebo topy se do profesionálního prostředí nehodí. Těsné oblečení může na spolupracovníky působit nesprávným dojmem.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *