Jak nosit klobouky a komu sluší?

Klobouky jsou jedním z nejnáročnějších doplňků na nošení. Dříve se považovaly za nezbytnost dámského šatníku. V dnešní době je ženy nosí často především z praktických důvodů. Jak nosit klobouky a komu sluší?

Slaďte styl klobouku s vaší postavou

Pro nalezení ideálního tvaru klobouku je třeba najít ten, které vám nejlépe sedne. Důležitým pravidlem při nákupu klobouku je vybrat takový, který je úměrný vašemu typu postavy. Zde mají velikou výhodu ženy plnoštíhlé a boubelky, kterým nejen že projde nejvíce typů klobouků, ale téměř jistě v nich budou vypadat skvěle.

Rozhodně myslete na to, že vysoké klobouky s obrácenými okraji vás opticky prodlouží. Naopak v širokých kloboucích s okraji dolů budete vypadat kratší. Pravidlem také je, že okraj klobouku má být kratší, než je šířka vašich ramen.

Přizpůsobte klobouk svému obličeji

Nejprve zjistěte, jaký je tvar vašeho obličeje. Existuje 6 základních typů obličeje: Diamantový, oválný, podlouhlý, čtvercový, kulatý a trojúhelníkový.

Diamantovému tvaru obličeje sluší mnoho různých stylů. Vyhněte se však příliš malým okrajům nebo příliš vysokým kloboukům, které zvýrazní vaše lícní kosti a bradu. Oválný typ vypadá dobře také téměř v jakémkoliv klobouku – raději však vybírejte mezi klobouky užšími. Podlouhlý a čtvercový obličej vypadá nejlépe s klobouky s měkčími okraji, například s plážovými. Vyhněte se strukturovaným a ohraničeným stylům. Kulatému typu naopak sednou hranaté a asymetrické tvary. Pokud máte obličej ve tvaru trojúhelníku, zvolte vysoký klobouk s úzkým okrajem (rovným nebo obráceným nahoru).

Obecná pravidla nošení klobouku

Pokud máte výrazný nos, noste klobouk lehce nakloněný dopředu.

Dbejte i na barvu, která má lichotit tónu vaší pleti. Pokud je vaše pokožka bledá, zvolte teplé barvy klobouku, jakými jsou žlutá nebo oranžová. Olivové tóny pleti vypadají skvěle s odstíny tmavšími nebo naopak o něco světlejšími. Ženy tmavší pleti by se měli vyhnout černé barvě, ale jinak je jejich ruka ve volbě téměř volná.

Zvažte i barvu oblečení, ke kterému klobouk nosíte. Jestliže máte černý outfit, nebojte se přidat také černý klobouk. Pamatujte však na to, že byste měli k výslednému outfitu zařadit minimálně jednu další barvu.

Důležitá je i výška. Pokud jste vysocí, nenoste malé klobouky. Jestliže jste nižší postavy, vsaďte na velké.

Druhy klobouků a jak je nosit?

Existuje několik typů klobouků. Podívejte se na ty nejznámější:

1. Slaměný

Základem léta jsou klasické slaměné klobouky. Poskytnou vám zastínění, ale zároveň propustí i lehký letní vánek. Slamák můžete nosit v kombinaci s džínovými nebo košilovými šaty.

2. Kovbojský

Kovbojský klobouk vašemu outfitu dodá pravou venkovskou atmosféru. Vytvořte si stylový a zároveň originální letní look. Kovbojský klobouk si můžete vzít k šatům na ramínka, ale i k tričku a kraťasům. Své vlasy nechte rozpuštěné.

3. Australský

Kožený klobouk v australském stylu je oblíbený především v teplejším počasí. Tyto klobouky mají poutavé rysy. Tvoří je široký okraj, který účinně ochrání před slunečními paprsky. Zároveň jsou nepromokavé, takže se nemusíte bát vyrazit ven v typicky aprílovém počasí. Vzhledově připomínají kovbojský klobouk.

4. Fedora

Klobouk Fedora vám dodá chladně elegantní vzhled. Je typický svou jednoduchostí. Letní nádech dodáte klobouku přidáním sukně nebo šatů. Pokud chcete vytvořit originální outfit pro každodenní nošení, přidejte džíny a bílý top.

5. Bucket

Dámský bucket vám nejspíše svým vzhledem bude připomínat rybářský klobouk. Raději proto sáhněte po různých vzorech nebo zářivých letních barvách. Vezměte si ho ke košilovým šatům, které poskytují elegantní a profesionální vzhled nebo k černému topu bez ramínek.

Přidat můžete i luxusní barevný šátek. Uvidíte, že získáte pravý outfit na léto.

6. Floppy

Floppy jsou ztělesněním letních klobouků. Jejich široký okraj poskytuje maximální ochranu před sluncem. Tento klobouk se hodí pro spoustu různých příležitostí, což z něj dělá všestranné letní oblečení. Spárovat jej můžete například s šaty nad kolena.

7. Panama

Dekorativní vzhled panamského klobouku se hodí k nošení na šířku. Přidat můžete i stuhu výrazné nebo popřípadě klasické černé barvy. Klobouk Panama můžete spojit také s legínami a barevnými šaty. Přidejte sako a jednoduché doplňky.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *