MIDI sukně opět v kurzu: Jak nosit?

MIDI sukně je zpět a jejím jazykem je síla. Návrhářka Miuccia Prada je jedním z mnoha kreativců, kteří hledají vintage siluetu, která definuje nejnovější éru oblékání: MIDI sukně.

Co je to MIDI sukně?

MIDI sukně je módní kousek oblečení, který se obecně odkazuje na sukně s délkou okolo poloviny lýtek. Termín “MIDI” je zkratka pro “Medium-Length” (středně dlouhá) a byl poprvé použit v 70. letech 20. století. Tato délka sukně se stala populární ve světě módy jako alternativa ke krátkým minisukním a dlouhým maxi sukním. Styl MIDI sukně je často vnímán jako stylový, elegantní a všestranný, což umožňuje vytvořit různé módní kombinace pro různé příležitosti.

Co na to odborníci?

Alyssa Coscarelli říká o návratu MIDI sukně, že jí to připadá bez námahy sotisfikované, jako vzhled, který lze snadno obléct a vyrazit do ulic. Coscarelli, kreativní influencerka, která v minulosti spolupracovala s Pradou a Miu Miu říká, že se při stylování sezónních kousků inspiruje nesčetným množstvím historických sukňových obleků. Sukně se vyvíjely s několika generacemi žen, přizpůsobovaly se tvaru a siluetě stejně tak, jako se přizpůsobovalo postavení žen ve společnosti.

Zakladatelka módní značky Rowen Rose, Emma Rowen Rosse, sleduje sezónní ramenní vycpávky od Saint Lauranta jako zvláště inspirativní. „Miluji, když se styly střetávají a klasické oblečení se vrací,” říká. Jarní kolekce Rowen Rose obsahuje její vlastní interpretaci sukně v hravých barvách s doteky připomínající 80. léta.

I když vzhled MIDI sukně může být stále uniformou právniček, je dnes i mnohem více, než jen formální uniformou. MIDI sukně, stylizovaná pouze s teniskami či podpatky a jednoduchým crop topem, vysílá ten správný signál. Signál stylové elegance.

Průkopníci trendu

„Pokud hledáte inspiraci, jak stylizovat MIDI sukni, shlédněte staré Hitchcockovy filmy,” říká Jenny Walton. Poukazuje na Pradu a Miu Miu jako na moderní průkopníky trendu.

Luxusní kůže

MIDI sukně posazená něco níže na bocích je podle Coscarelli moderním pojetím. Ke kožené MIDI sukni si oblékněte jednoduché bílé neformální tričko. Uvolněná silueta dodává vzhledu více ležérní pocit. Pokud se chcete cítit více uhlazeně a sotisfikovaně, vyměňuje tričko za blůzu s knoflíčky a obujte podpatky.

Minimalism

Oblečte se do neutrálních odstínů, jako je třeba krémová barva. Buďte oděná v krémově zbarveném sáčku a MIDI sukni. V kombinaci s dámským doplňky působí vzhled uhlazeně a profesionálně.

Výrazně barevné kombo

Odstín výrazné žvýkačkové růžové má sílu proměnit váš vzhled v něco sotisfikovaného s nádechem hravosti. Rowen Rose říká, že oblek s MIDI sukní má správnou rovnováhu mezi výraznou profesionalitou a jemnou ženskostí, která vede k dokonalé eleganci.

Více módní inspirace na téma léto 2023 naleznete v následujících článcích:

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *