Jaké jsou trendy barvy léta 2023

Těšíte se na teplé letní večery ozdobené Vaší krásou v šatech a sandálkách? Už je nejvyšší čas se připravit na letní módní sezónu. Pokud koukáte do šatníku a žádné loňské módní kousky se Vám nelíbí, můžete se inspirovat tímto článkem při pořízení nových oblečků. Buďte oděna v trendy barvách, které s sebou léto 2023 přinese. Jaké jsou barvy léta 2023?

Co říkají módní experti?

Návrháři a další tvůrci v oblasti módy shromáždili veškeré informace o nejžádanějších odstínech sezóny. Dle odborníků budou léto doprovázet stále neutrální, růžové a květinové barvy. Návrhářka Alejandra Alonso Rojas si všimla červených tónů, levandulové, jasně červené, žluté a jasně modré barvy. Tyto barvy se již objevují v newyorských ulicích.

Ačkoliv se tento rok nese v neutrálních barvách, které můžeme nazvat “tichým luxusem”, léto přinese kontrastní výrazné odstíny. Výrazné barvy totiž vyvolávají pozitivní emoce, pocit letní pohody a slunečních paprsků, což zákazníka přiláká k nákupu takových módních kousků. V současné době Waller poznamenává, že se mu dostává velká poptávka po zboží v modré a růžové barvě.

Pokud jste fanouškem týmu výrazných barev, milujete tlumené odstíny či přijímáte obojí, existuje nespočet způsobů, jak své oblíbené barvy stylizovat do vašeho stylu. Sally LaPointe radí, abychom nepřemýšleli nad stylingem a šli do toho. “Zakolísejte ve výrazné barvě od hlavy až k patě, pokud se tak v danou chvíli cítíte. Jde o to mít sebevědomí,” říká.

Nyní se již můžete ponořit do sedmi nejlepších barevných tónů léta 2023.

Ocean blue

Co víc dokáže v člověku vyvolat letní náladu, než je právě modrá barva. Tento odstín nám totiž připomíná sledování neklidných vln moře z pláže, bazén na zahradě či azurovou oblohu v horkém dni bez mráčku. Laurie Pressman, víceprezidentka Pantone Color Institute, říká: „Pastelové tóny jako PANTONE 12-4611 Saltwater Slide vypovídají o pozitivismu a laskavé vizi budoucnosti.”

Jen růžová to může být

Vzestup oblíbenosti růžové barvy lze odůvodnit filmem Barbie, který bude od července v kinech. Ředitelka merchandisingu společnosti Revolve, Lauren Yerkes, ve spojení s filmem Barbie říká: “Dívky prosazují všechny odstíny růžové jako způsob vyjádření sebe. “ Justine Glanfield doporučuje sladit růžové doplňky se zemitými tóny béžové.

Latte s mandlovým mlékem

Jak spotřebitelé pokračují v uvážených nákupech, do popředí se stále dostávají praktické barvy, které snadno sladíte s jinými, klidně výraznějšími barvami. Takové kousky přinesou Vašemu šatníku všestrannost a dlouhodobou přitažlivost. Na Googlu bylo v lednu 2023 dosaženo hstorického maxima ve vyhledávání barvy “béžová”. Tato skutečnost vypovídá o vysokém zájmu o neutrální barvy.

Ohnivá červená

Poté, co si Rihanna na Super Bowl 2023 oblékla červenou, se zvýšila poptávka po červených módních kouskách. Odborníci v módním průmyslu předpovídají, že červená ovládne letní i podzimní šatníky roku 2023. Jelikož se móda ubírá klasičtějším směrem, červená je perfektní volbou, protože slouží jako nadčasová akcentní barva. Na jaře a v létě se červená ve Vašem šatníku neztratí. Jakmile se přesuneme do chladnějších podzimních dnů, červená bude stále perfektní volbou a trendem.

Ohnivý odstín má na zákazníky silný vliv díky emocionální přitažlivosti. Taková barva má v sobě lehkost a pomíjivost, která působí smyslně a člověka až pohltí. Červený odstín přinese vašemu vzhledu efektivnost a stane se klíčovým pro příležitostné outfity.

Rihanna Super Bowl

Líbezná lila

Přistaňte na přistávací dráze léta 2023 v barvách šeříku. Na tomto odstínu je něco líbezného, barva je pastelová, ale přesto velmi intenzivní a ženská. Šeřík působí zasněně, jako idylický letní den. Levandulový odstín vás chytí za srdce, protože je plný naděje a pozitivity. Účinky levandule jsou uklidňující a pohladí jak svou vůní tak i barvou vaší nesmělou mysl. Představuje jakýsi únik, po kterém lidé touží.

Limetku do Mojita

Další odstín léta 2023 je inspirovaný přírodou: limetkově zelená barva. Ostrý odstín se objevuje na vkusných kabelkách a botách. Tato barva vypadá skvěle na šatech pro zvláštní příležitosti, na cargo kalhotách a dokonce i na špercích.

Barvy léta 2023- limeta Šaty

Výrazná stříbrná

Pokud si myslíte, že se metalíza nosí pouze na luxusní večírky, večerní události nebo v chladnějších měsících, návrháři vás vyvedou z omylu. Návrháři, jako Nensi Dojaka, jsou silným argumentem pro nošení výrazné stříbrné po celý rok. Metalickou flitrovou sukni můžete sladit s jednoduchým bílým tričkem. Stříbro a metalíza obecně nejsou vyhrazeny pro večerní nošení. Pokud vás láká stříbrná, můžete začít u stříbrných sandálů, které vás ozdobí při procházce ulicemi severní Itálie. Nechte stříbro stát se neutrální barvou ve vašem šatníku.

Odkazuji na mé další články:

Jak na sportovní styl oblékání

30.-40. léta a jejich stopa v oblékání a módě

Životní příběh Vivienne Westwood

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *