Léto ve stylu mořské panny: Jak na to?

Díky nadcházejícímu vydání hraného akčního filmu Malé mořské víly se dokonce i hollywoodské celebrity rozhodly do svého šatníku zařadit prvky z pohádky od Disneyho. Nebojte se, nebude teď trendy chodit po ulici v barevné ploutvi. Pouze do svého šatníku vnesete pár letních prvků, které odrážejí fascinující mořský svět. Léto ve stylu mořské panny se stalo trendy i na internetu, vyhledávání na Pinterestu mořského Ariel stylu vzrostlo o 614%. Be ready for: Mořská panna outfit.

Celebrity a módní experti

Jak se vžít do života mořské panny a nést se po ulicích jako po vlnách oceánu? Až tak obtížné to není, důležité je ponechat svou vizáž jednoduchosti. Vyberte si jeden kousek, který spárujete s jednoduchými doplňky. Inspirací je třeba Angela Bassett, která na 29. Ročníku Screen Actors Guild Awards vložila do svého vzhledu podmořskou energii v podobě tašky ve tvaru mušle. Stejně tak šperky inspirované oceánem, jako jsou náušnice s hvězdičkami nebo náhrdelníky zdobené mušlí, jsou snadným vstupním bodem do stylu mořské panny.

Angela Bassett
Angela Bassett

Caroline Maguire, módní ředitelka Shopbopu, tvrdí: „Je důležité to nepřehánět.” Módní zasvěcenci vybízejí milovníky módy, aby si jako výrazný kousek zvolili třeba kabelku nebo boty a zbytek vzhledu ponechali minimalismu. „Skládání příliš mnoha kusů může způsobit, že vzhled působí příliš kostýmově,” poznamenává.

Stylistka Jacqueline Zenere je názoru, že je nejlepší radou nebrat celou domýšlivost mořské panny příliš doslovně. „Inspirujte se mnoha barvami moře, od inkoustu mořského ježka po korálově růžovou,” říká módní expertka, která spolupracuje s hvězdami jako Elizabeth Olsen a Camila Mendes. Stačí se podívat na ikonické šaty Dior vytvořené v 50. letech, které si Natalie Portman oblékla na 76. výročním filmovém festivalu v Cannes. Další ikonou je Anne Hathaway, která si na předávání Oscarů v roce 2009 oblékla flitrové šaty od Armaniho. „Existují způsoby, jak vypadat jako mořská panna i bez házení ocasu.”

Ponořte se do následujících módních typů jako Ariel do vln oceánu.

Mini šaty

Mini šaty v odstínech mořského dna jsou moderním pojetím mořské víly. Slaďte styling výrazných šatů s decentními krémovými prvky a docílíte vkusného mořská panna outfit(u).

Síťované prvky

Pokud výrazné barvy a třpytky nesouzní s vaším osobním stylem, nalaďte se na podmořskou atmosféru bílou síťovanou sukní. K ní si oblečte neutrální kousky, jako je oversized triko v béžové barvě a třeba černé kožené boty. Nešlápnete vedle ani v síťovaných šatech nebo topech.

Mušle

Abychom respektovali odborníky v módním průmyslu, zkusíme to s našimi oceánskými kousky nepřehánět. Jednoduchým přístupem je výrazný náhrdelník z mušlí, kterým ozdobte svůj plážový outfit. Slaďte své bikiny s kraťasy nebo plážovým přehozem.

Formálně ve třpytkách

Na příští formální akci si oblečte třpytivé flitrové šaty. Extra módní body získáte za doplňky typu tyrkysově modrých náušnic a metalických sandálků.

Akcenty hvězdice

Hvězdice skvěle podpoří váš mořský look. Akcenty hvězdice na náhrdelníku nebo náušnicích zvýrazní váš vyletněný outfit a ukáže okolí, jak jste trendy. Pokud si chcete vzít tento doplněk na pláž, oblečte si plavky a přes ně světly sarong (plážový šátek). Namažte se opalovákem, nasaďte sluneční brýle a užijte si svou mraženou margaritu.

Další módní inspiraci najdete v následujících článcích:

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *