Jak vybrat pánské šle a kšandy k obleku?

Kšandy jsou levné, lehce se kombinují s různými outfity a jsou originálním doplňkem každého šatníku. Ať už chcete vyniknout na svatbě nebo přidat šmrnc svému neformálnímu oblečení, kšandy vám poskytnou všestranné řešení pro téměř kteroukoliv příležitosti. Podívejte se, jak vybrat pánské šle a pánské kšandy k obleku.

Šle a kšandy

Kšandy a šle jsou látkové nebo kožené dlouhé pásky, které vedou přes ramena a připevňují se na přední a zadní straně pasu kalhot. Jedná se o volitelnou součást oděvu, která slouží nejen k udržení volnějších kalhot, ale v dnešní době především ke stylovému doplnění outfitu. Obvykle seženete šle v černé nebo šedé barvě, které se hodí ke kterékoliv košili. Nejlépe však budou vypadat v kombinaci s bílou, modrou nebo vínovou.

Pojem ,,kšandy” se používá pro jednotné číslo. Naopak ,,šle” je název pro číslo množné.

TIP: Nezapomeňte na vhodný výběr košile k pánským šlím.

Jak vybrat pánské kšandy?

Existuje několik typů pánských šlí, které mohou jejich výběr ztížit. Podívejte se na několik parametrů, které vám pomohou vybrat správně padnoucí pánské šle.

1. Uchycení

Uchycení šlí je jedním ze základních parametrů, na které byste se měli zaměřit. Existují dva druhy.

Šle na klipy vs. na poutka

Šle na klipy se připevňují k pánským kalhotám pomocí klipů. Hlavní výhodou tohoto typu šlí je jejich univerzálnost, protože se hodí téměř ke všem kalhotám, ale i šortkám.

Kšandy na poutka můžete použít pouze u těch kalhot, které mají šest knoflíčků podél pasu. Jsou určeny spíše pro oblečení formálního rázu.

K obleku zvolte vždy uchycení na poutka

Kšandy na poutka se využívají především na různé větší akce, oslavy a svatby. Obvykle se dodávají s knoflíky na zapínání ke kalhotám. K obleku proto vždy sáhněte po tomto typu šlí.

2. Tvar

Kromě dvou druhů zapínání můžete vybírat kšandy také dle jejich tvaru.

Šle do tvaru X vs. do tvaru Y

U šlí do tvaru X se ramínka setkávají uprostřed zad, kde se kříží a poté se přes ramena zapínají vpředu u pasu. Kšandy se tedy připínají na čtyřech různých místech kalhot. Tento tvar šlí patří mezi méně oblíbené. Záleží však na preferenci každého muže. Někomu může tento tvar naopak vyhovovat.

U šlí ve tvaru Y se ramínka také setkávají uprostřed zad – tentokrát však s rozdílem, že se nekříží, ale putují přes ramena dopředu, do dvou různých bodů pasu. Na zadní straně kalhot se přitom sbíhají do jediného pásku, který putuje pouze do jednoho bodu na zadní straně kalhot.

Pánský oblek bude vypadat nejlépe s tvarem Y

Kšandy do tvaru Y jsou považování za modernější a formálnější. Jsou zároveň i módnější, protože používají knoflíky místo klipů. Ať už se chystáte na firemní oběd do luxusní restaurace nebo vás čekají povinnosti svědka, se šly do tvaru Y budete vypadat stylově.

3. Šířka

Při výběru šlí záleží také na jejich šířce. Čím jsou šle užší, tím je celkový vzhled ležérnější. Širší mají naopak formálnější vzhled.

Úzké vs. široké šle

Úzké kšandy mohou být široké maximálně kolem 25 cm. Dodávají ležérnímu outfitu šmrnc a styl. Jsou ideální pro hubené muže. Hodí se k obyčejným džínům nebo kalhotám a tričku. Můžete si je vzít na rande, procházku po městě nebo jako doplněk pracovního oblečení.

Tloušťka širokých šlí je obvykle větší než 30 cm. Doplňují jinak formální a elegantní vzhled. Jsou ideální pro muže různých postav. Díky jejich formálnosti si je můžete vzít na jakoukoliv formální událost.

K pánskému obleku jedině široké šle

Pokud se ptáte, jak vybrat pánské kšandy a šle k pánskému obleku, vždy zvolte kšandy širokého rázu. Široké kšandy se hodí ke smokingu, pánskému obleku, ale také ke košil a společenským kalhotám.

Přečtěte si také článek, jak vybrat boty k obleku.

Jeden komentář k “Jak vybrat pánské šle a kšandy k obleku?

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *