Jak vybrat boty k obleku?

Vybrat nejlépe padnoucí boty k obleku není jednoduchý úkol. Ať už se chystáte na formální událost nebo se chcete obléknout ležérně, výběr vhodných bot dotvoří váš celkový vzhled.

Správný výběr bot k obleku

Při výběru vhodné obuvi k obleku je třeba vzít v úvahu hned několik faktorů, jakými jsou formálnost, příležitost, barva a také váš osobní styl.

Na obchodní schůzku vsaďte na jistotu s černou klasikou. Jestliže rádi experimentujete a příležitost to dovolí, pak se nebojte vytáhnout i vzorované nebo potištěné společenské boty.

Ať už zvolíte jakékoliv boty, vždy se ujistěte, že jsou dokonale čisté a vyleštěné!

Typy bot

Výběr správných bot je důležitý pro jakoukoliv událost. Koneckonců obuv je jednou z prvních věcí, které si každý všimne.

Oxford

Pokud jde o ideální tvar bot do společnosti, elegantní oxford nemá konkurenci. Tyto kožené boty se hodí do práce, na narozeninovou oslavu, ale i na svatbu. Mají nízký podpatek a odhalují kotníky. Boty oxford mají uzavřené šněrování.

Derby

Opakem oxfordek jsou derby. Derby mají otevřený systém šněrování. Tento design vytváří volnější a pružnější vzhled, který je ideální na běžné denní nošení.

Mokasíny

Mokasíny můžete do svého botníku zařadit tehdy, pokud vlastníte alespoň jedny oxfordky a jedny derby. Jejich výhodou je elegance i ležérnost zároveň. Vzít si je můžete na méně formální událost, skvěle budou vypadat i na letní svatbě.

Další typy bot

Dalšími jsou boty chelsea, loafers a monk shoes. Tyto typy však sami o sobě postrádají formalitu. Je proto třeba vědět, jak je s oblekem zkombinovat. Využijete je především do kancelářského prostředí nebo na letní oslavu narozenin.

Jak vybrat boty k obleku?

Při výběru bot je důležité brát v potaz barvu obleku, ke kterému se je chystáte nosit.

Černý oblek

Součástí skříně každého muže je černý oblek. Dává tedy smysl investovat do skvěle vypadajících bot, které kvalitní oblek doplní. Přesto, že spousta mužů ráda experimentuje, pro černé obleky platí jedno pravidlo: K černému obleku patří černé boty.

Modrý oblek

Modrá je barvou klidu a moudrosti. Muži, kteří rádi nosí oblek této barvy, nejen, že působí originálně, ale navíc jdou cestou moderního stylu.

K modrému obleku se skvěle hodí boty hnědé, vínové nebo černé barvy. Černé boty využijete především na formálnější události, zatímco hnědé spíše na méně formálním setkání.

Šedý oblek

Jestliže rádi nosíte šedou, zůstaňte u hnědých a černých bot. Jiná barva totiž k šedému obleku příliš nesedí.

Světlý oblek

Chystáte se na letní svatbu nebo formální oslavu narozenin? Světlé barvy obleku se k těmto příležitostem skvěle hodí. Ať už sáhnete po šampaňské, krémové nebo bílé. Pokud jde o boty, máte svobodnou volbu. Zkuste odstíny bronzové či bílé.

Přečtěte si také několik tipů, jak vybrat pánskou košili nebo návod na vázání kravaty krok za krokem.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *