Pánské kšandy: Proč a jak je nosit?

Neumíte si představit kalhoty bez pásku? Pásek je ve skutečnosti novinkou ve světě módy. Ještě před ním totiž muži nosili kšandy neboli šle. Dnes kšandy představují především módní styl, který si získává stále více a více mužů. Proč a jak nosit pánské kšandy?

Co jsou kšandy a proč je nosit?

Kšandy, známé také jako šle, jsou pruhy látky, které se oblékají přes ramena. Připevňují se ke kalhotám pomocí klipů nebo knoflíků. Existují šly ve tvaru X a Y.

Důvodů k nošení šlí je hned několik:

  • Dodáte svému formálnímu i neformálnímu obleku šmrnc a eleganci.
  • Pomohou vám vytvořit kreativní outfit.
  • Opticky se vám prodlouží trup a budete vypadat vyšší.
  • Jedná se o pohodlnější řešení pásku, který často nevkusně vrství látku.

Kam nosit pánské kšandy?

Kšandy můžete vytáhnout téměř kdykoliv a kamkoliv. Existují však události, na kterých se s nimi setkáte nejčastěji:

  • Svatby: Nejpravděpodobnější událostí, na které uvidíte muže se šlemi, je svatba. Umožňují ženichovi, svědkovi, ale také svatebčanům vyniknout a zároveň dodržet formální dress code.
  • Formální oslavy a akce: Formální akce jsou typickými událostmi, na které můžete vyjít ve svých nových šlích. Nejen, že se budete cítit pohodlněji než s páskem, ale navíc stylově doplníte svůj outfit.
  • Každodenní móda: Díky šlím můžete i z obyčejné košile a kalhot vytvořit stylový outfit. Kšandy můžete sladit dokonce i s šortkami nebo džínovinou.
  • Práce: Pokud trávíte čas v práci i mimo kancelář, raději sáhněte po šlích se sponami, abyste zamezili riziku prasknutí v případě, že se ohnete. Nevolte také kšandy z kůže, která je nepohodlná, protože jí chybí pružnost.

Jak nosit pánské kšandy?

Pánské kšandy jsou univerzálním módním doplňkem, který můžete nosit téměř k jakémukoliv outfitu. Vyhněte se však společnému nošení s páskem. Nejen, že nosit obojí zároveň postrádá smysl, ale tyto dva doplňky se navíc vzájemně ruší. Jak tedy nosit stylově pánské šle?

Zkombinujte je s džíny

Přidejte džínům nový vzhled. Použijte tenké módní šly. Vyhýbat se nemusíte ani barvám. Účelem šlí rozhodně není dodat džínům formální vzhled. Kšandy jej mohou pouze vylepšit a dodat vašemu outfitu styl a originalitu.

Ke kravatě a motýlku

Kravata se, stejně jako motýlek, skvěle ke šlím hodí. Neuvažujte však nad tím, že je ke šlím sladíte. Oba doplňky by měli být vůči sobě kontrastní. Zvolte tedy jiné barvy, případně i rozdílný potisk obou doplňků.

Noste je přes vestu

Může se to zdát zvláštní, ale kšandy patří vždy na vnější stranu vesty! Tento sladěný vzhled se skvěle hodí na svatbu nebo na pracovní oběd. Pamatujte na to, že širší kšandy a vzhled sladěný do neutrálních barev bude vždy vypadat formálněji, nežli barevný outfit s tenkými šly.

Vylepšete svůj oblek

Nošení šlí k obleku je rychlým oživením každého vzhledu. Hodí se pro formální i semi-formální akce. Vždy zvolte kšandy na knoflíky, protože klipy působí příliš neformálním dojmem.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *